Teraz jest So kwi 27, 2024 11:04 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 14   [ Posty: 199 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: TKC 80 Potrzebuję opinie
PostNapisane: Pn wrz 14, 2009 10:02 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr kwi 15, 2009 5:39 pm
Posty: 1069
Lokalizacja: Podkarpacie
Pytanie o rzetelna radę od użytkowników.Jak naprawdę zachowują się na asfalcie (przyczepność ,hałas,pływanie).Nie jeżdżę w błocie po ośki.Potrzebuję coś co nadało by się na błotnistą leśną drogę i umożliwiłoby dojazd do lasu po asfalcie np. 400km. :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: TKC 80 Potrzebuję opinie
PostNapisane: Pn wrz 14, 2009 10:25 am 
Site Admin

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 9:02 pm
Posty: 3777
Lokalizacja: Wrocław
TKC 80 nie jest oponą błotną czy piaszczystą ale dużo lepiej poradzi sobie od zwykłych uniwersalnych, na asfalcie opona do domknięcia i na deszcz wg mnie b.dobra - najbardziej uniwersalna 50/50 dla ciezkich enduro
ale do takich polaczen jak myslisz lepiej na tyl zalozyc np. Deserta a na przod moze od biedy byc TKC80 ale chyba lepszy zestaw wyjdzie dla ciebie jak zalozysz na przod Karoo od Metzelera


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: TKC 80 Potrzebuję opinie
PostNapisane: Śr wrz 16, 2009 8:35 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr sty 10, 2007 9:31 am
Posty: 1611
Lokalizacja: Częstochowa
Jeśli do tego lasku będziesz jeździł z prędkościami 140km/h to opony TKC80 skończą się po kilku tyś.km. Continentale na asfalcie zachowują się prawie jak opony szosowe, ale trzeba pamiętać, że są klockowe (terenowe). Odprowadzanie wody nie jest tak dobre jak w szosowych, ale zadowalające przy niewielkich prędkościach. Indeks prędkości Q - do 160km/h coś mówi.
Generalnie Continental TKC80 to chyba najlepsze opony na których jeździłem tak "na co dzień" - trochę po asfalcie, trochę w terenie, ale głównie po szutrach.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: TKC 80 Potrzebuję opinie
PostNapisane: Śr wrz 16, 2009 8:53 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn sie 18, 2008 8:31 am
Posty: 2679
Lokalizacja: Poznań
i do tego na asfalcie są ciche, w przeciwieństwie do innych, z większymi odległościami między klockami.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: TKC 80 Potrzebuję opinie
PostNapisane: Śr wrz 16, 2009 9:22 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr kwi 15, 2009 5:39 pm
Posty: 1069
Lokalizacja: Podkarpacie
Rzadko odkręcam powyżej 120 km/h :D Parę tysięcy tzn 3-4 czy 6-7.
Patrzyłem na forum afrikanerów ale tam to zupełnie sprzeczne opinie.(wiem,ze wszystko zależy od stylu jazdy).


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: TKC 80 Potrzebuję opinie
PostNapisane: Śr wrz 16, 2009 9:49 am 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt lip 20, 2007 12:06 pm
Posty: 433
Lokalizacja: Gliwice
U nas (forum AT) TKC to głównie na daleką wyprawę idą, chociaż jest paru, co na nich ostro dziduje.
minusem TKC jest jej kierunkowość, a więc jak zaczyna się ząbkować przód to nie obrócisz jej i tym samym skraca się jej żywotność. Trzymanie na mokrym zbliżone do średniej półko szosowych opon. Ale jak zostało napisane, jest to kostka i trzeba o tym pamiętać.

Często ekipa u nas stosuje takie zestawy jak:
przód TKC, tył T63 lub Mitas E-09
Ja co prawda początkujący adept dzidowania używam zestawu:
Przód: Metzeler Unicross
Tył: Mitas C-02

Uśmiecham się teraz jednak aby wsadzić na tył 18" koło i cieszyć się pełną gamą Motoz-ów. Minusem jest brak homologacji, ale opona pomimo, że tania to naprawdę sporo lepsza od tej klasy opon.

Co do TKC - o ile przód do dobry wybór jeśli latasz 50/50 to na tył zakładałbym coś twardszego typu Mitas (niestety, śliski jest bardzo na mokrym, ale sporo lepiej wybiera niż TKC i lepsze trzymanie ma od TKC w zakrętach w terenie, piachu się też nie boi).

Przebiegi przy ostrym dzidowaniu wg mnie powinny być na poziomie 4-6kkm, więcej nie wytrzyma.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: TKC 80 Potrzebuję opinie
PostNapisane: Śr wrz 16, 2009 8:47 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Wt sty 27, 2009 11:32 pm
Posty: 544
Lokalizacja: podkarpacie
Mam TKC80 w moim GS-ie 1200 - jestem bardzo zadowolony.

Motor kupiłem z tymi oponami - były nowe jeszcze z włoskami - na poczatku miałem je sprzedać i kupić METZELERy, ale doszedłem do wniosku, że lepiej je zjeździć.

Zrobiłem na nich 9 tys, w większości po asfalcie, trochę po szutrach - tylna opona jest praktycznie skończona, przednia jeszcze OK.

Jestem początkującym jeźdźcem i na początku trochę się bałem - wybrałem się ze znajomymi w trasę UKRAINA, Rumunia, MOŁDAWIA, Węgry, Słowacja i jak podjechałem na tych oponach to trochę pukali mi w głowę - goście jeżdżą długo i wszyscy na Metzelerach (5 GSów na Metzelerach i mój jeden na TKC).

Mimo moich marnych umiejętności i deszczu nadążałem za nimi - opony bardzo dobrze trzymają się na suchym asfalcie, na szutrach, dziury w asfalcie też nie są problemem - trzeba uważać tylko gdy jest mokro - dupa czasem trochę ucieka.

Ostatnio dość często zdarza mi się trzeć stopkami na zakrętach - więc chyba trzymają się dobrze :D

Jedyny ich minus, to troszkę tłuką - ale w końcu to kostki, a i jeszcze jedno - jak jest mokro to przednia strasznie chlapie po butach.

Generalnie jestem z tych opon bardzo zadowolony - z pewnością kupię następne, polecam każdemu - poza tym motor wygląda na nich o wiele lepiej niż na szosowych.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: TKC 80 Potrzebuję opinie
PostNapisane: Cz wrz 17, 2009 8:59 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr kwi 15, 2009 5:39 pm
Posty: 1069
Lokalizacja: Podkarpacie
Mój dylemat jest właściwie taki: Do tej pory jeżdziłem na "plastikowych" fabrycznych Bridgestonach(właśnie się kończą).Po asfalcie- obleci,szuter dałem radę,nie za głęboki piach też , ale na błotnych koleinach sponiewierało mnie okrutnie. Mam nowy komplet anakee 2 i parę wypraw z dojazdem po asfalcie w planie i zastanawiam się co założyć :(


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: TKC 80 Potrzebuję opinie
PostNapisane: Cz wrz 17, 2009 12:56 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr sty 10, 2007 9:31 am
Posty: 1611
Lokalizacja: Częstochowa
Michelin Anakee2 to też dobre opony. Nie kombinuj, wymiękniesz dopiero w błocie, czy ostrych podjazdach. TKC są wtedy tylko trochę lepsze.
W terenie tylko "prawdziwe" kostki dają zauważalną różnicę. Jeśli teren będzie trudny, a dojazd po asfalcie długi - nie masz wyjścia - Michelin Desert.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: TKC 80 Potrzebuję opinie
PostNapisane: So wrz 19, 2009 8:26 am 
Site Admin

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 9:02 pm
Posty: 3777
Lokalizacja: Wrocław
Dominik przypomnij jescze raz (prośba) to połączenie tył Desert a przód?
to byl Metzeler Karoo czy Pirelli MT21?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: TKC 80 Potrzebuję opinie
PostNapisane: So wrz 19, 2009 9:18 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr sty 10, 2007 9:31 am
Posty: 1611
Lokalizacja: Częstochowa
myślę, że lepiej Metzeler Karoo 2 (nie T) na przód - lepsze prowadzenie w zakrętach na asfalcie. W trudniejszym i piaskowym terenie lepsza jest Pirelli MT21.
Fajnie zachowuje się też Michelin T63, ale ma najniższy (z tych tutaj) bieżnik.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: TKC 80 Potrzebuję opinie
PostNapisane: So wrz 19, 2009 9:21 am 
Site Admin

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 9:02 pm
Posty: 3777
Lokalizacja: Wrocław
MT21 przod jakie masz porownanie na dojazdowkach asfaltowych do przedniego Deserta?
i w terenie? czy tez jest troche wzmocniona oponą?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: TKC 80 Potrzebuję opinie
PostNapisane: So wrz 19, 2009 9:34 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr sty 10, 2007 9:31 am
Posty: 1611
Lokalizacja: Częstochowa
Tomek - już nigdy Desert na przód! No chyba że na rajd jakiś. Pirelli jest znacznie lepsza na asfalcie. W ogóle to Pirelli MT21 robią na mnie duże wrażenie - cena akceptowalna, zużycie wystarczające, w terenie świetne, a na asfalcie znacznie lepsze (i bezpieczniejsze) od Desert-ów.
Trzeba by sprawdzić jeszcze te nowe Pirelli Scorpion Rally... (kosztują tyle co Desert, ale mówią że trwałość mniejsza).


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: TKC 80 Potrzebuję opinie
PostNapisane: So wrz 19, 2009 9:43 am 
Site Admin

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 9:02 pm
Posty: 3777
Lokalizacja: Wrocław
Dominik napisał(a):
Tomek - już nigdy Desert na przód! No chyba że na rajd jakiś. Pirelli jest znacznie lepsza na asfalcie. W ogóle to Pirelli MT21 robią na mnie duże wrażenie - cena akceptowalna, zużycie wystarczające, w terenie świetne, a na asfalcie znacznie lepsze (i bezpieczniejsze) od Desert-ów.
Trzeba by sprawdzić jeszcze te nowe Pirelli Scorpion Rally... (kosztują tyle co Desert, ale mówią że trwałość mniejsza).

dzięki Dominik też na przodzie mi ten Desert nie pasi ale tył rewelka, a do tego b.wolno sie zużywa w porównaniu do innych, te nowe Pirelki też chcialem przetestowac ale u dystryburora byly dostepne tylko na przod albo tyl juz nie pamietam
wiec chyba na razie zrobie zestaw tyl Desert, przod MT21 lub moze nowy Scorpion Rally ale chyba poczekam do Twoich testow ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: TKC 80 Potrzebuję opinie
PostNapisane: So wrz 19, 2009 7:40 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn mar 12, 2007 10:08 pm
Posty: 2039
Lokalizacja: S-ec
jesli moge cos dodac to ja tez testowalem Karoo + Desert i b. sobie chwale.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 14   [ Posty: 199 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 25 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL