Teraz jest Wt kwi 30, 2024 3:07 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 7 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: interkomy! bluetooth---- warto..?
PostNapisane: Wt wrz 02, 2008 11:22 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N wrz 16, 2007 8:29 pm
Posty: 7905
Lokalizacja: Szczecin
witajcie

planuję wyjazd dalej zastanawiam się nad zakupem interkoma na bluetooth-cie lub nie.

chciałbym miec możliwośc kontaktu z sąsiednim motocyklem, czy to rzeczywiście działa czy lepiej zapomiec o calej sprawie kupić jakies krótkofale i polączyć je kablem?


każda rada ważna:!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So wrz 06, 2008 12:30 am 
Aktywny

Dołączył(a): So mar 29, 2008 4:06 pm
Posty: 121
Lokalizacja: Poznań/Malahide (IRE)
Ja mam i jedno i drugie. Co do B-T to ma w kaskach Caberg oryginalne zestawy i działa to nieźle w komunikacji z telefonem gps'em (zumo 550 pożyczone na testy) . Ponadto w moim wypadku wszystko jest wbudowane w kask i nie mam choinki na kasku. Na odległość 23-35 m dział bez zażutów ,a potem już zaczyna szumieć. Kolega z małżonka maja zestaw Scala Rider uniwersalny i maja go zamontowanego na kaskach. Zasięg z tego co opowiadali do 100m. Do tego używam czasami radyjek PMR 446Mhz jakieś egzotycznej firmy Topcom za 24 Euro szt. w Dublinie w Lidlu. Radio ma w zestawie ładowarkę sieciową , 12V, i akumulatorki (4xAAA). Do tego mikrofon z dwoma słuchawkami (nie stereo), niezbędne okablowanie, przycisk PTT (nadawanie/odbiór) uniwersalny na kierownicę mocowany na rzep. Wszystko połączone jest odpowiednimi kablami (takie jak w słuchawce telefonicznej. O dziwo raz radio zamokło mi na trasie przez kilka godzin i dalej działało. Tanie ale by działało na dalej niż 300m (producent podaje do kilku km-co jest wielką bzdurą) trzeba rozkręcić i zwiększyć czułość oraz moc delikatnie moc nadawczą, lecz z wyczuciem bo baterie padną bardzo szybko (chyba że będzie podłączone do gniazda). Potem powinno działać przy sprawnym zasilaniu bateryjnym do ok. 2km w odkrytym terenie i ok 3-4km w tych samych warunkach z zasilaniem 12V- sprawdzałem w górach gdzie nie było absolutnie żadnego drzewa i cywilizacji.
Tu masz link do tego radia http://www.topcom.net/pl/komunikacja/pr ... RPACK.html
Ale o dziwo w komplecie 2x radio ale 1x ładowarki i pozostały szpej


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So wrz 06, 2008 6:43 am 
Site Admin

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 9:02 pm
Posty: 3777
Lokalizacja: Wrocław
w tej chwili na rynku sa popularne scala-ridery i motocombo ale z racji tego ze wiecej uzytkownikow wybiera motocombo ze wzgledu na mocniejszy zasieg (do 500m) polecam wlasnie je. dodatkowo do motocombo akcesoryjnie mozna dostac kabel do ładowania z gniazda zapalniczki motocyklowej (na 2 zestawy)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So wrz 06, 2008 9:17 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr lip 01, 2009 9:44 pm
Posty: 1936
Lokalizacja: Wrocław
hero napisał(a):
Do tego używam czasami radyjek PMR 446Mhz jakieś egzotycznej firmy Topcom za 24 Euro szt. w Dublinie w Lidlu. Radio ma w zestawie ładowarkę sieciową , 12V, i akumulatorki (4xAAA). Do tego mikrofon z dwoma słuchawkami (nie stereo), niezbędne okablowanie, przycisk PTT (nadawanie/odbiór) uniwersalny na kierownicę mocowany na rzep. Wszystko połączone jest odpowiednimi kablami (takie jak w słuchawce telefonicznej.


mam cos takiego i nie uzywam (nie chce mi sie wiecznie z kabelkami bawi). w bardzo dobrym stanie, moge ci odsprzedac. jak cos to na priv.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So wrz 06, 2008 5:04 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): N sie 24, 2008 9:25 pm
Posty: 271
Lokalizacja: WPN
Jeśli mogę coś powiedzieć:

Używam od jakiś 4 miesięcy intercomu bt. Marki modelu nie mogę podać, bo wejdzie to dopiero na rynek w następnym roku. Ja jestem poprostu betatesterem. Jestem naprawdę zadowolony. Zasięg samego intercomu spory, metrowo nie wiem dokładnie ile. Podpinam pod to telefon odbieram sobie w czasie jazdy bez dotykania aparatu, dzwonie pod ostatni kontakt itp. Można odpalić navi przez bt lub np odtwarzacz mp3. Dla mnie warte kazdych pieniędzy ze względu na rozmowy telefoniczne bez wyciągania telefonu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So wrz 06, 2008 10:10 pm 
Aktywny

Dołączył(a): So mar 29, 2008 4:06 pm
Posty: 121
Lokalizacja: Poznań/Malahide (IRE)
PrezesBednarz napisał(a):
Jeśli mogę coś powiedzieć:

Używam od jakiś 4 miesięcy intercomu bt. Marki modelu nie mogę podać, bo wejdzie to dopiero na rynek w następnym roku. Ja jestem poprostu betatesterem. Jestem naprawdę zadowolony. Zasięg samego intercomu spory, metrowo nie wiem dokładnie ile. Podpinam pod to telefon odbieram sobie w czasie jazdy bez dotykania aparatu, dzwonie pod ostatni kontakt itp. Można odpalić navi przez bt lub np odtwarzacz mp3. Dla mnie warte kazdych pieniędzy ze względu na rozmowy telefoniczne bez wyciągania telefonu.

Jak testujesz to przecież musisz wiedzieć jaki ma zasięg-w końcu po co są testy?. A Pozostałe BT urządzenia jakich doświadczyłem mają takie same opcje, jak opisujesz. Jedynie funkcja wybierania ostatniego numeru i głosowego wybierania pozycji z "książki telefonicznej" działa na ogół w konfiguracji sprzętów tej samej firmy (np. kom. Niutas / Zestaw słuchawkowy Niutas)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 07, 2008 1:28 am 
poeta forumowy

Dołączył(a): N sie 24, 2008 9:25 pm
Posty: 271
Lokalizacja: WPN
Metrowo nie mierzyłem z dokładnością do cm. Na oko podczas jazdy to jest jakieś 400-500metrów


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 7 ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 20 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL