Teraz jest So kwi 27, 2024 9:08 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 13 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: YAMAHA XT a może BMW GS
PostNapisane: Pn lip 21, 2008 4:56 pm 
Świeżak

Dołączył(a): Pt lip 18, 2008 1:14 pm
Posty: 4
Lokalizacja: Poznan/Irlandia
Witam Wszystkich Jestem żądny przygód na dwóch kółkach lecz dwóch kółek jeszcze nie posiadam , niedługo się to zmieni. Zastanawiam się obecnie nad kupnem YAMAHY XT 660r z 2005r ,powiedzcie mi co sądzicie o tym motorze(będzie to moja pierwsza maszyna). Nie ukrywam, ze szaleję także na punkcie GS 1200 z 2000 roku. Doradzacie mi proszę co lepiej kupić, będę bardzo wdzięczny. Pozdrawiam wszystkich!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 21, 2008 5:59 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn mar 24, 2008 6:34 pm
Posty: 471
Tu nie ma co porównywać te dwie maszyna to dwa rózne światy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 21, 2008 7:47 pm 
Świeżak

Dołączył(a): Pt lip 18, 2008 1:14 pm
Posty: 4
Lokalizacja: Poznan/Irlandia
Wiem, wiem zgadza się lecz co wybrać na początek dopiero co zrobiłem prawko i nie wiem czy BMW nie będzie dla mnie za duży.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 21, 2008 10:12 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N wrz 16, 2007 8:29 pm
Posty: 7905
Lokalizacja: Szczecin
maciej myśle że to wszytko zależy dużo bardziej od ciebie, na ile się czujesz na siłach, GS przez pierwszy miesiąc bedzie za duży, poterm Ci przejdzie..:)

mówie to z autopsji, bo na pierwsze moto kupiłem sobie LC8..:)

teraz jest idealny, jak by szyty na miare..:d


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 21, 2008 10:13 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn mar 24, 2008 6:34 pm
Posty: 471
maciejbar napisał(a):
Wiem, wiem zgadza się lecz co wybrać na początek dopiero co zrobiłem prawko i nie wiem czy BMW nie będzie dla mnie za duży.


:lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 21, 2008 10:18 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn mar 24, 2008 6:34 pm
Posty: 471
Kup ten, który ma lepszy stan techniczny i ten, na którgo Cię stać. Z motocyklami to jak z ko... musisz kilku spróbować zanim stwierdzisz co jest dla Ciebie najlepsze :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 25, 2008 12:58 am 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Pn wrz 22, 2008 12:19 pm
Posty: 366
Lokalizacja: Neustadt an der Weinstrasse
jeżdże xt prawie 20ty i jestem zadowolony ma wady jak każdy ale to nic w porównaniu do korzyści


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 25, 2008 7:54 am 
Aktywny

Dołączył(a): Cz maja 15, 2008 10:21 am
Posty: 155
Lokalizacja: Żywiec
Cytuj:
Z motocyklami to jak z ko... musisz kilku spróbować zanim stwierdzisz co jest dla Ciebie najlepsze


Paweł....! :roll: Ja jeżdżę na "JEDNYM" już drugi rok, :wink: był moim "pierwszym" i zakochałam się od pierwszego wejrzenia. Choć na początku przerażał mnie wielkością, ale po paru razach, przyzwyczailiśmy się do siebie . :P

Chłopcy tylko bez skojarzeń, bo mam na myśli nic innego, jak Tenerkę. :)

Czemu ja nie wybrałam Yamahy XT:

Przymierzałam się też do XT'ka, ale nie odpowiadał wymaganiom typu - za słaba ochrona przed wiatrem, za nisko się siedzi, kolana za bardzo podgięte, zerowy bagażnik, z kuframi trzeba kombinować, a jak już się da, to można zamontować tylko te z tych mniejszych. No i nie wiem czemu, wszystko w XT, znów porównując do mego jedynego, starego pancernika XTZ'ta :) , wydaję się mi takie liche, kruche i te zakończenia plastików, jakby je ktoś na kolanie łamał i montował nie oszlifowane do motoru. Przecież na tym się pociąć można, stojąc koło tego! Jakby nie było, każdy ma wady i zalety, jednemu to będzie odpowiadać innemu nie.

A czemu XT Tobie polecam:

Na pewno, na początek dużo lepszy wybór jak GS 1200, chyba że jesteś postawnym facetem, ale jak wcześniej niczym nie jeździłeś, sam strach przed tak dużą masą może Ci odbierać przyjemność z jazdy, XT to bardzo poręczna, łatwa w prowadzeniu maszyna, i jak się przewrócisz (odpukać), to sam podniesiesz. XT to bardzo sympatyczny sprzęt - masę artykułów jest na jego temat w prasie i internecie. A jak BMW to 650.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 25, 2008 8:01 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr lip 01, 2009 9:44 pm
Posty: 1936
Lokalizacja: Wrocław
psst! to sa posty z lipca... ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 25, 2008 8:16 am 
Aktywny

Dołączył(a): Pn wrz 08, 2008 5:59 pm
Posty: 101
Lokalizacja: Zach. Londyn
Hehe fajny odkop sie zrobil :D
Ale juz prawie milkne tylko wtrace swe dwa slowa.

GS dziecinnie latwo sie prowadzi ale dla poczatkujacego moze byc pewnym problemem przy manewrowaniu.Pozycja cylindrow wymusza w nas ustawianie nogi lekko cofnietej do tylu przy kazdym zatrzymaniu.
Iscie piekielne hamulce to rowniez moze byc problem jesli bedzie bez ABS. I co by nie patrzec fura konkretnie sie zbiera,co tez wiaze ze soba ryzyko.. Poczatkujacy motocyklista potrzebuje czasu aby nauczyc sie balansu i obyc sie z wyczuciem rownowagi,przy jednoczesnym kontrolowaniu sily hamowania,operowania sprzeglem,pochylenia sie w luku i operowaniu biegami.

Testowalem nowego GS800 i jak dla mnie rewelacja.Nie bede teraz pisal o moto ale warto go dopisac,porownujac go przy XT.
Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 25, 2008 9:51 am 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Pn wrz 22, 2008 12:19 pm
Posty: 366
Lokalizacja: Neustadt an der Weinstrasse
agusia1983 napisał(a):
Cytuj:
Z motocyklami to jak z ko... musisz kilku spróbować zanim stwierdzisz co jest dla Ciebie najlepsze


Paweł....! :roll: Ja jeżdżę na "JEDNYM" już drugi rok, :wink: był moim "pierwszym" i zakochałam się od pierwszego wejrzenia. Choć na początku przerażał mnie wielkością, ale po paru razach, przyzwyczailiśmy się do siebie . :P

Chłopcy tylko bez skojarzeń, bo mam na myśli nic innego, jak Tenerkę. :)

Czemu ja nie wybrałam Yamahy XT:

Przymierzałam się też do XT'ka, ale nie odpowiadał wymaganiom typu - za słaba ochrona przed wiatrem, za nisko się siedzi, kolana za bardzo podgięte, zerowy bagażnik, z kuframi trzeba kombinować, a jak już się da, to można zamontować tylko te z tych mniejszych. No i nie wiem czemu, wszystko w XT, znów porównując do mego jedynego, starego pancernika XTZ'ta :) , wydaję się mi takie liche, kruche i te zakończenia plastików, jakby je ktoś na kolanie łamał i montował nie oszlifowane do motoru. Przecież na tym się pociąć można, stojąc koło tego! Jakby nie było, każdy ma wady i zalety, jednemu to będzie odpowiadać innemu nie.

A czemu XT Tobie polecam:

Na pewno, na początek dużo lepszy wybór jak GS 1200, chyba że jesteś postawnym facetem, ale jak wcześniej niczym nie jeździłeś, sam strach przed tak dużą masą może Ci odbierać przyjemność z jazdy, XT to bardzo poręczna, łatwa w prowadzeniu maszyna, i jak się przewrócisz (odpukać), to sam podniesiesz. XT to bardzo sympatyczny sprzęt - masę artykułów jest na jego temat w prasie i internecie. A jak BMW to 650.




...... no ja akurat jestem niski to mi pasi a plastki są mega tyle razy co glebe żarłem i nic a dr 650 to po 3 całego kleiłem :lol: a wiatr ma walić w gogle :lol: pozdro


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 25, 2008 11:41 am 
Aktywny

Dołączył(a): Cz maja 15, 2008 10:21 am
Posty: 155
Lokalizacja: Żywiec
Cytuj:
psst! to sa posty z lipca...


A Racja, też nie zauważyłam, ale niech wiedza zostanie dla potomności. :)

PS. Pancio, też lubię jak mi wieje po mordce, :P ale na dłuższą metę, to uciążliwe. Jak masz wysoką szybkę, wystarczy stanąć na nóżkach i już wieje.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 25, 2008 12:01 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Pn wrz 22, 2008 12:19 pm
Posty: 366
Lokalizacja: Neustadt an der Weinstrasse
lubie extreme :lol: lubię jak mi łbem rzuca . Wiatr szumi wszystko w klate i pysk leci tak właśnie lubię :lol: :lol: :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 13 ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 34 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL