Teraz jest Cz mar 28, 2024 2:34 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 5   [ Posty: 73 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: jak "driftować" na stojąco?
PostNapisane: Śr sie 10, 2011 8:41 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Wt gru 01, 2009 2:15 pm
Posty: 388
Lokalizacja: Gdańsk... chwilowo Norwegia
Próbuję ostatnio nauczyć się driftować, ale mam mały problem gdy próbuję na stojąco - jeżdżę LC4 Adv, który ma bak paliwa jak beczka i w tylnej części gwałtownie się zwęża. Dlatego gdy próbuję złapać bak kolanami to praktycznie nie mam takiej możliwości - kolana zjeżdżają mi za bardzo do tyłu, tak że kolana są pionowo nad stopami (niewygodnie, brak równowagi itd.). Do tego jeżdżę w ochraniaczach na kolana z zawiasami i one też przeszkadzają bo nie okalają całego boku kolana, tylko przednią część (naciskam na krawędź ochraniacza).

No i pytanie co teraz, jaka jest technika jazdy? Może powinienem się po prostu nauczyć jeździć stając tylko na podnóżkach i kolanami w ogóle nie dotykać motocykla? A może ten motocykl się nie nadaje do dzikowania w terenie? Taką myśl mam, że mógłbym przerobić go na wersję "enduro" - zmienić bak na mały, do tego musiałbym jeszcze wymienić kanapę i owiewki. Poradźcie proszę.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: jak "driftować" na stojąco?
PostNapisane: Śr sie 10, 2011 8:55 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn sie 18, 2008 8:31 am
Posty: 2679
Lokalizacja: Poznań
dużo gazu, kierownica w drugą stronę i zapomnieć o zbiorniku. Uda się, szczególnie, że to ready to race.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: jak "driftować" na stojąco?
PostNapisane: Śr sie 10, 2011 9:14 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): N wrz 05, 2010 12:02 pm
Posty: 386
Lokalizacja: Gdynia
Ja w trampku też mam szeroki bak i generalnie wcale o nim nie myślę, o kierownicy też nie. Generalnie przenoszę ciężar na podnóżek po wewnętrznej zakrętu i odkręcam gaz mając wcześniej odpowiednio wysokie obroty, dla trampka pomiędzy 4, a 5k na min.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: jak "driftować" na stojąco?
PostNapisane: Cz sie 11, 2011 2:26 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Wt gru 01, 2009 2:15 pm
Posty: 388
Lokalizacja: Gdańsk... chwilowo Norwegia
Dzięki, będę trenował. Jak dotychczas próbowałem robić drifty raczej przez wciśnięcie sprzęgła plus hamulec tylni, jakoś ciężko mi się przełamać żeby wchodzić w drift odkręcając gaz - nie to, żebym nie próbował, ale odkręcam gaz, motocykl wyrywa jak wściekły (nie koniecznie do przodu, bo w końcu go pochyliłem) ja tracę równowagę, ręka kurczowo chwyta manetki, manetka przekręcona do oporu i wiadomo co dalej :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: jak "driftować" na stojąco?
PostNapisane: So sie 20, 2011 12:16 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Wt mar 03, 2009 5:40 pm
Posty: 2678
Lokalizacja: Stolyca
abrdun napisał(a):
Jak dotychczas próbowałem robić drifty raczej przez wciśnięcie sprzęgła plus hamulec tylni, jakoś ciężko mi się przełamać żeby wchodzić w drift odkręcając gaz


Jak dla mnie to HIT dnia ! :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: jak "driftować" na stojąco?
PostNapisane: So sie 20, 2011 12:41 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N sie 15, 2010 12:49 pm
Posty: 1438
Lokalizacja: Warszawa
Hit nie Hit ale taka jest prawda, bo tak wychodzi najlatwiej ale to nie drifty a bardziej poslizgi. blokujac tylne kolo pozbywasz sie calkowicie mozliwosci kierowania motocyklem.
Jestem poczatkujacy i dopiero ogarniam te sprawy ale juz wiem co trzeba czego nie wolno - narazie w teorii bo praktyka wymaga troche dupogodzin.

Nie wolno :
- naciskac sprzegla jak juz jestes w zakrecie. Robiac to strasznie destabilizujesz tor jazdy. Naciskajac sprzeglo zwalniasz, przenosisz ciezar na przod przez co dobijaja ci amortyzatory co powoduje ze tor jazy jest mniej przewidywalny.
- hamulec w slizgu - to dla amatorow, proponuje sie tego oduczyc jak najszybciej ( ja wlasnie z tym walcze ), ostatnio organoleptycznie sie dowiedzialem ze im wieksza pyta w zakrecie tym przyjemniej sie prowadzi motocykl.
- kolana sciskaja bak, inaczej bedzie straszna lipa. Musisz byc jako jedna masa z motocyklem z jedym srodkiem ciezkosci a nie 2 ogniwa poruszajace sie w rozne strony. Pozatym odradzam jazdy na 100% wyprostowanych nogach. mamy staw kolanowy po to zeby pracował.


Polecam zdobyc pare filmow szkoleniowych. naprawde pomagaja w podstawach. Reszta to juz tylko cwiczyc cwiczyc i cwiczyc

Seria DirtWise with Shane Watts - bardzo dobrze wytlumaczone zasady co, jak i dlaczego



Sa jeszcze

Techniques of a champion -Jeremy McGrath
Szkolenia Gary'ego Semics'a

ale to sa juz bardziej skierowane pod motocross - co nie oznacza ze techniki sie nie przydaja.

Nie polecam natomiast Dual sport riding Techniques i druga czesco Advenced Dual sport riding - gniot na maxa. Amatorsko zrobiony film, informacji bardzo malo, jakosc tragiczna.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: jak "driftować" na stojąco?
PostNapisane: So sie 20, 2011 4:31 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): N wrz 05, 2010 12:02 pm
Posty: 386
Lokalizacja: Gdynia
Proponuję zacznij od samego zawracania w miejscu. Wyczujesz jak bardzo, przy jak dużym odkręceniu gazu, możesz połozyć motocykl.
Ja zakręty ćwiczyłem sobie na szutrowym łuku drogi, gdzie z każdego punktu było widać mnie i ja widzialem innych. Nigdy nie wiadomo kiedy jakiś kolarz albo kombajn wyrośnie za winklem.
Nogi, jak na filmie, to na twoim etapie bym jeszcze z podnożków nie ściągał.
Faktycznie przeniesienie ciażaru nogi duzo daje ale nie na samym początku, no chyba że dasz radę zarzucić ją na kierownicę.
Na starcie najszęściej tę nogę zabiera ziemi i albo walisz achillesem po podnóżku albo potrafi niefortunnie, wystrzelona bezwładnie w kosmos, zaplątac się w szprychy tylnego koła.
A swoją drogą to czy czujesz już dobrze moto. Puść kierownicę i skręcaj moto tylko zmieniając nacisk (środek cięzkości) na podnózkach. Zacznij od małych prędkości i na siedząco, póżniej na stojąco. Jak to wyczujesz to przy tych samych zmianach nacisku, już trzymając kierownicę zacznij odkręcać nagle gaz, zobaczysz jakie będzie rodeo ale za razem jak ciasne łuki wykonasz.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: jak "driftować" na stojąco?
PostNapisane: So sie 20, 2011 10:10 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N wrz 16, 2007 8:29 pm
Posty: 7905
Lokalizacja: Szczecin
ja tam się nie znam ...

ale wedle mych teorii to zawracanie na siedząco ma niewiele wspólnego z driftem czy nawracaniem stojąc. zupełnie inna technika.

miszcze robią to tak: stojąc mocno obciążasz kierownice, zdecydowanie odkręcasz tak aby zerwać przyczepność, nie hamujesz nie odpuszczasz, nie wyspzręglasz, sterowność nadajesz naciskiem nogi na właściwy podnóżek. tyle ...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: jak "driftować" na stojąco?
PostNapisane: So sie 20, 2011 10:12 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N sie 15, 2010 12:49 pm
Posty: 1438
Lokalizacja: Warszawa
no tak, z tym ze to juz jest trudniejszy manewer niz taki drift o 90 stopni w zakrecie. Ja probowalem robic wlasnie tak jak to opisales na supermoto na asfalcie z przeniesiem ciezaru na maxa na przod - dzialalo, ale gleb bylo mnóstwo :lol: takze nie nalezy to do najprostrzych rzeczy.

A zawracanie na siedzaco dlaczego nie ma miec nic wspolnego z driftem ? wystarczy ze tylne kolo kreci sie szybciej niz jedziesz i juz masz uslizg - drift.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: jak "driftować" na stojąco?
PostNapisane: So sie 20, 2011 10:28 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Wt gru 01, 2009 2:15 pm
Posty: 388
Lokalizacja: Gdańsk... chwilowo Norwegia
Dziękuję wszystkim za wskazówki, będę odkręcał gaz, hamulca nie używał, a jak mi nie wyjdzie to dam znać ze szpitala :lol:
Dalej pozostaje mi problem trzymania motocykla kolanami, Shane Watts wygląda jakby był przyklejony do motocykla, a u mnie bak na to nie pozwala - kolana zjeżdzają do tyłu. No ale wszystko pewnie kwestia ćwiczeń.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: jak "driftować" na stojąco?
PostNapisane: So sie 20, 2011 10:31 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N sie 15, 2010 12:49 pm
Posty: 1438
Lokalizacja: Warszawa
zawsze troche pomoga naklejki na boki baku.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: jak "driftować" na stojąco?
PostNapisane: So sie 20, 2011 11:34 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt kwi 02, 2010 1:08 pm
Posty: 1177
Lokalizacja: Okolice Białowieży
Krzemien napisał(a):
zawsze troche pomoga naklejki na boki baku.


można dostać gumowe nakładki poszperaj po necie


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: jak "driftować" na stojąco?
PostNapisane: N sie 21, 2011 8:51 am 
poeta forumowy

Dołączył(a): Cz mar 18, 2010 2:08 am
Posty: 286
SoD napisał(a):
można dostać gumowe nakładki poszperaj po necie


Albo przytnij sobie kawałek gumowej wycieraczki.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: jak "driftować" na stojąco?
PostNapisane: N sie 21, 2011 6:50 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Cz mar 18, 2010 2:08 am
Posty: 286
Tak, kilku moich znajomych tak zrobiło. Sprawdza się to i w offroadzie i na asfalcie (stunt).


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: jak "driftować" na stojąco?
PostNapisane: N sie 21, 2011 8:39 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N sie 15, 2010 12:49 pm
Posty: 1438
Lokalizacja: Warszawa
hamowanie stopami tez działa, nie oznacza to ze jest to rozsadne.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 5   [ Posty: 73 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL