Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:59 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 2   [ Posty: 20 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Rumunia - parę pytań
PostNapisane: Śr kwi 25, 2018 5:29 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr sty 24, 2007 9:11 am
Posty: 1497
Lokalizacja: z krzaczorów
Witam

PN omijać. Chyba, ze dopuszczponymi do ruchu drogami (np. na Paris). Wokół jest siła dróg i ścieżek w stronę np Muntele Mare czy Ciorcibaty (nie pamiętam dokladnie, mogłem przekrecic nazwę) idealnie pasujących pod większe enduro. Generalnie okolica dość zagospodarowania, dużo dróg i dość dużo ludzi w górach.

Pozdr
Rr


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Rumunia - parę pytań
PostNapisane: Cz kwi 26, 2018 8:32 am 
Aktywny

Dołączył(a): Śr lis 18, 2009 1:45 pm
Posty: 179
Lokalizacja: Wa-wa
Podpowie ktoś czy na średnim enduro to lepiej w okolice Borsy czy Sibiu? Chyba że jeszcze gdzieś?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Rumunia - parę pytań
PostNapisane: Cz kwi 26, 2018 2:10 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Wt gru 01, 2009 2:15 pm
Posty: 388
Lokalizacja: Gdańsk... chwilowo Norwegia
mystek napisał(a):
Podpowie ktoś czy na średnim enduro to lepiej w okolice Borsy czy Sibiu? Chyba że jeszcze gdzieś?

Koło Borsy nigdy nie byłem, a koło Sibiu byłem (w sumie w górach Tarcu i okolicach Petrosani, a jest duża różnica) - KTM LC4 640 Adv + Suzuki 650 RSE. Bardzo miło wspominam, można śmigać po szczytach powyżej 2000m, niezapomniane wrażenie. Stada koni, osłów, owiec, psiaki, połoniny itd itd. My byliśmy z namiotem i tobołami, jechaliśmy jak nam ułańska fantazja podpowiadała i było niesamowicie. Polecałbym zacząć od Caransebes, a jeśli nie macie namiotów i potrzebujecie bazę to np. Poiana Marului jest już wysoko i stamtąd lecą już szutrówy na Tarcu (2190m) i potem dalej na wschód po szczytach, do drogi 66A i do Petrosani, góry na południe od Voineasa też są do przejechania, ale pytanie ile chcecie tam ujeżdżać, bo z samego Poiana Marului jest jeżdżenia na tydzień jak nie więcej, można też atakować z drogi nr 6 w kierunku Tarcu, my daliśmy radę 80% i polegliśmy na glince po deszczu.

Filmik nawet kiedyś spłodziłem, możesz popatrzeć jak to wygląda:


Koło samego Sibiu zjeździłem już ponad 2 tyg i tam jest teren chyba bardziej na małe enduraki, góry są niższe, ale bardziej strome, da się wjechać w wielu miejscach nawet samochodem na przełęcze, ale później po szczytach kawałek pojedziesz i trzeba by chyba wracać, bo wszędzie stromo. Poniżej okolice Sibiu, 2x500EXC i Husqvarna 300.



Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Rumunia - parę pytań
PostNapisane: Cz kwi 26, 2018 4:19 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Śr lis 18, 2009 1:45 pm
Posty: 179
Lokalizacja: Wa-wa
Hej Abrun. Dzięki Ci wielkie za rzeczową odpowiedź - tego właśnie szukałem. Znalazłem już jakieś kempingi w Poiana Marului i sądzę, że to będzie dla nas idealna baza wypdowa.
Świetne filmiki :)

Dzięki raz jeszcze.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Rumunia - parę pytań
PostNapisane: Cz kwi 26, 2018 7:49 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr sty 24, 2007 9:11 am
Posty: 1497
Lokalizacja: z krzaczorów
Wieczór

Na "średnich" wokół Poiany może być ciężko. Co nie znaczy że się nie da. Lata z nami kolezka na LC4 i daje rade. Tyle ze ponad 20 lat praktyki a przy tym silny i zawzięty. Pierwszy raz tam byliśmy 15 lat temu. Teraz jest mnóstwo wyrypow na wszystkie strony wyciętych przez tysiące endurzystow. Łatwiejsze wyloty na górę w sumie dwa - w stronę Muntele Mic (lub/i Tarcu) i za zalewem na szczytowki na wschodzie (nazw nie pomne).
Mniej spektakularny ale bardziej urozmaicony teren wokół pobliskiego Brebu Nou. Tez mnóstwo dróg i ścieżek wyciętych przez motocyklistow - wszak to obecnie główną baza Enduromanii.
W sumie gdzie nie stanięcie nie będziecie się nudzić.

Dobrej zabawy
rr


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 2   [ Posty: 20 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL