Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:35 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 26 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Rajd Katyński - ZAPROSZENIE
PostNapisane: Pt sty 05, 2007 12:18 am 
Początkujący

Dołączył(a): Cz sty 04, 2007 11:08 pm
Posty: 22
Lokalizacja: Warszawa
W imieniu Stowarzyszenia Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński zapraszam do uczestniczenia w corocznych wyprawach na Wschód.
Oto listy dwóch kolegów, uczestników V (2005r.) oraz VI (2006r.) Rajdu Katyńskiego, które ilustrują nasze doświadczenia i przeżycia:

"Minął już tydzień od naszego powrotu do domów, a ja nie przestaję być ciągle na rajdzie. Zamykam oczy próbując zasnąć i widzę obrazy, które były treścią mego życia przez te minione dwa tygodnie. Cóż było takiego w tej wyprawie, że nie mogę przestać o niej myśleć? Moje życie to ciągła podróż. Nowe miejsca, nowi ludzie. Byłem już prawie wszędzie. Sudańska pustynia, czy północna Kanada, gujańska dżungla, czy japońskie wyspy. A może Kuba, albo Curacao? Gdzie jest piękniej? Do tej pory nie wiedziałem. Nie trzeba było tak daleko szukać. Zrozumiałem, że miejsca, to ludzie. Polacy z kresów II Rzeczpospolitej, których dane mi było spotkać, te przyczółki polskości w maleńkich wioskach Litwy i Ukrainy witające nas chlebem i polską pieśnią. Żyją innym trybem i mają zapewne inny sposób wartościowania. Pielęgnują to, o czym my już dawno zapomnieliśmy. To dzięki nim możemy teraz odkłamywać historię. Ciekawość, potem wzruszenie, a na końcu smutek i żal, że Polska o nich zapomniała. Dobrze, że my im tej Polski, którą tak ukochali, przywozimy odrobinę. Nigdy nie czułem się tak potrzebny tylko przez to, że byłem. Nigdy nie czułem się tak podle, uświadamiając sobie jak słabo znam historię. I nie tłumaczy mnie to, że w szkole nie uczyli. To była dopiero lekcja! Lekcja pokory i solidarności, lekcja współczucia i patriotyzmu. Nie oczekiwałem czegoś podobnego, ale nie mogło stać się inaczej, bowiem na wyprawie tej od początku panował klimat zadumy i skupienia. Wzruszone i przejęte twarze młodych uczestników rajdu były świadectwem na to, że duch tej imprezy udziela się nam wszystkim bez względu na wiek i doświadczenie. Byliśmy równi, byliśmy solidarni, byliśmy wyrozumiali dla swoich słabości. Byliśmy jednością. Zasługa to nas wszystkich.?Była też jazda. Jazda w strugach deszczu, czasem w ciemności i znużeniu. Nikt nie powie, że było łatwo. I dobrze. Tak miało być, tym większa satysfakcja. Brzmią mi w uszach słowa młodego księdza, który mówił: mogliście jechać na plażę, ale woleliście przyjechać tu i za to wam dziękuję. Było nas tylko pięćdziesięciu i aż pięćdziesięciu. Niech jadą do Monte Carlo, biedni. Rajd Katyński to męska sprawa. Nikt łatwo nie rezygnuje. A ci, co ucierpieli? No cóż. Jak w księdze Hioba, tylko Bóg wie dlaczego doświadcza cierpieniem wybranych. Oni nie rezygnują podobnie jak biblijny Hiob. Kończy się powoli sezon motocyklowy. Nastaną wkrótce długie zimowe wieczory. Przy ciepłym ogniu kominka i z lampką koniaku w dłoni wspominać będziemy te wspaniałe, wspólne przeżyte chwile. I pewnie gdzieś tam na kresach będą wspominać polskich motocyklistów, którzy nie pojechali na plażę, ale tam, gdzie pozostała prawdziwa Polska. Dziękuję Ci Wiktorze z całego serca."
Uczestnik VI Rajdu Katynskiego
Sławomir Iwanicki
kapt. PLL LOT, B-767 pilot

"(...) Pytam jedną z pań:
- Dlaczego zostaliście tutaj? Dlaczego nie chcieliście wracać do Polski?
A ona na to,
- Do Polski? A gdzie ta Polska jest tak naprawdę? Dla mnie zawsze tutaj była moja Polska. Widzisz tą resztkę nagrobka młody człowieku?
- Widzę - odpowiadam niepewnie.
- Tutaj leży moja matka.
- A w tym miejscu - odzywa się druga kobieta - leży mój ojciec zamordowany przez NKWD w 1963r. czyli w tym roku kiedy NKWD zdewastowało polski cmentarz.
- To był straszny rok dla Polaków - stwierdza starszy gość w opasce białoczerwonej z czarnym napisem AK.
Aż do opuszczenia cmentarza nie odezwałem się już ani słowem.
Mam nadzieje że moje milczenie było wymowne. Mam nadzieję, że zrozumieli, że ja zdałem sobie sprawę z tego, czym dla nich jest ta ziemia. Mam nadzieję!"
Zły Bob

Wkrótce szczegóły o kolejnym rajdzie oraz zlocie, na który zapraszamy w związku z otwarciem sezonu motocyklowego 2007.

Zapraszam na stronę www.rajdkatynski.net

Pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 05, 2007 12:59 am 
Site Admin

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 9:02 pm
Posty: 3777
Lokalizacja: Wrocław
jeżeli samo przeczytanie tekstu wywołuje takie emocje to co musi się dziać podczas całego wyjazdu...? nie będę się teraz rozpisywał i wstawiał górnolotne słowa (bo wolałbym to sam przeżyć) ale poprostu poczułem chęć uczestnictwa w takim wyjeździe. mam prośbę Piotr przypomnij o terminie rajdu jeszcze raz na miesiąc przed


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 05, 2007 1:17 am 
Początkujący

Dołączył(a): Cz sty 04, 2007 11:08 pm
Posty: 22
Lokalizacja: Warszawa
VII Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński

25 sierpnia - 10 września 2007r. 6000 km

Wkrótce więcej szczegółów.

Pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 26, 2007 11:02 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 4:17 pm
Posty: 792
http://www.rajdkatynski.net/


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 27, 2007 4:15 am 
Site Admin

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 9:02 pm
Posty: 3777
Lokalizacja: Wrocław
dział Rajdu Katyńskiego mimo, że będzie bardzo rzadko aktualizowany został umieszczony na stronie ponieważ bardzo nam się podoba jego idea. i współorganizatorzy (nie mylić z twórcami) poprosili o możliwość zamieszczania informacji o kolejnych jego edycjach, dlatego przypuszczam, że ożywienie w tym dziale nastąpi na wiosnę gdy będzie już znany termin kolejnej wyprawy oraz szczegóły techniczne


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sty 28, 2007 6:04 pm 
Początkujący

Dołączył(a): N sty 28, 2007 5:56 pm
Posty: 31
Lokalizacja: Dębica
AdvHP2rider napisał(a):
dział Rajdu Katyńskiego mimo, że będzie bardzo rzadko aktualizowany został umieszczony na stronie


Brawo idea godna poparcia na wszystkich stronach motocyklowych :!:
Wyprawa na ten Rajd to dla mnie najbliższe wyzwanie.
Szkoda tylko, że tak trudno nawiązać kontakt z uczestnikami, jakoś nie chcą odpowiadać na maile :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sty 28, 2007 6:09 pm 
Site Admin

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 9:02 pm
Posty: 3777
Lokalizacja: Wrocław
napisz na forum co byś chciał się dowiedzieć a zadzwonię do nich z prośbą aby się wyprodukowali trochę ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sty 28, 2007 11:48 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Cz sty 04, 2007 11:08 pm
Posty: 22
Lokalizacja: Warszawa
Kodi, CzarnyR,

Bardzo chętnie odpowiem na wszystkie pytania dotyczące Rajdu Katyńskiego.
Chciałbym aby nasze dyskusje były zachętą dla nowych uczestników.

PROSZĘ O PYTANIA.

Kodi, nie wiem czy wiesz ale należymy do jednego klubu :)

Pozdrawiam,
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 29, 2007 9:21 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Cz sty 04, 2007 11:08 pm
Posty: 22
Lokalizacja: Warszawa
Witam Wszystkich,

Garść najświeższych informacji:

VII Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński wystartuje 25 sierpnia 2007 roku.
Przemierzymy 6000 km przez Ukrainę, Rosję i Białoruś.
Trasa: Warszawa - Żółkiew - Lwów - Zbaraż - Trembowla - Buczacz - Jazłowiec - Okopy Św. Trójcy - Chocim - Żwaniec - Kamieniec Podolski - Berdyczów - Kijów (Bykownia) - Charków (Piatichatki) - Moskwa - Miednoje - Ostaszków - Katyń - Kuropaty - Jez. Świteź - Nowogródek - Lida - Grodno - Sokółka - Warszawa.
Powrót do Polski 10 września.

Każdemu zainteresowanemu wyślę materiały informacyjne.
Z przyjemnością odpowiem na ewentualne pytania.

Pozdrawiam,
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 30, 2007 9:48 pm 
Początkujący

Dołączył(a): N sty 28, 2007 5:56 pm
Posty: 31
Lokalizacja: Dębica
Czy jest możliwość kupić jakieś gadżety związane z Rajdem (np. odznakę z nowym logiem, koszulki, czapki itp)?
Interesują mnie również, aktualne materiały informacyjne o Rajdzie i Zlocie w Częstochowie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 31, 2007 7:00 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Cz sty 04, 2007 11:08 pm
Posty: 22
Lokalizacja: Warszawa
Witaj,

Za kilka dni odbieramy z drukarni ulotki na temat VII Rajdu Katyńskiego.
Mamy już wydrukowane plakaty dotyczące zlotu w Częstochowie (15 kwietnia).
Wszystkie te materiały + nakleję rajdową mogę wysłać Ci pocztą. Proszę o Twój adres.

Odznakę dostaniesz jak pojedziesz :)

Pozdrawiam,
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 31, 2007 7:33 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Cz sty 04, 2007 11:08 pm
Posty: 22
Lokalizacja: Warszawa
Poniżej zdjęcia z Rajdów Katyńskich 2005 i 2006.

[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]

Więcej informacji znajdziesz na www.rajdkatynski.net


Pozdrawiam,
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 31, 2007 7:42 pm 
Początkujący

Dołączył(a): N sty 28, 2007 5:56 pm
Posty: 31
Lokalizacja: Dębica
Piotr napisał(a):
Witaj,


Wszystkie te materiały + nakleję rajdową mogę wysłać Ci pocztą. Proszę o Twój adres.

Odznakę dostaniesz jak pojedziesz :)

Pozdrawiam,
Piotr




PS

Odznaki powinny należeć się również członkom Stowarzyszenia (to Ja :) )i sympatykom :cry:


Ostatnio edytowano Cz lut 01, 2007 10:50 pm przez CzarnyR, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 31, 2007 9:00 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Cz sty 04, 2007 11:08 pm
Posty: 22
Lokalizacja: Warszawa
OK. Wyślę w przyszłym tygodniu.
Czy chcesz plakaty na Zlot JG 2007? Ile?
Jeśli chcesz pomóc przy promocji to zapraszam.
Pozdrawiam,
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 31, 2007 9:07 pm 
Początkujący

Dołączył(a): N sty 28, 2007 5:56 pm
Posty: 31
Lokalizacja: Dębica
Jasne pomogę (właściwie już to robię) ile będę w stanie, oczywiście Dębica to nie Warszawa ale rozprowadzę w okolicznych miastach. Prześlij przynajmniej kilka sztuk również ze zlotu. Fajne te zdjęcie, może dostałbym płytę przybajmniej z częścią tych zdjęć z 2006 roku:oops:
Co jeszcze mogę zrobić?


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 26 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL