Teraz jest Wt maja 07, 2024 5:53 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 3 z 6   [ Posty: 83 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: SUZUKI DR 650 - prośba o opinie
PostNapisane: Pt lis 18, 2011 3:11 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Wt lut 08, 2011 4:47 pm
Posty: 303
Lokalizacja: Gryfino
klos242 napisał(a):
Zgadzam się że głowica padnie ale tylko przez zaniedbanie, inaczej nic się nie dzieja. Z moich obserwacji największy "pazur" ma Dr650R ta na kopę tylko. Lc4 jest owszem agresywny ale Dr650r ma większego kopa, próba odbyła się na asfalcie. Oczywiście w terenie Lc4 jest lepszy.


Miales chyba doczynienia z resztakami po LC4 , moja byla XR 600 wazaca 10 kilo mniej od LC4 i po wszelakim tuningu (tlok na 11:1 , gaznik z pompka , walek rozrzadu hotcamsa) mogla by tylko powachac spaliny po obecnym LC4 ktory jest w pelni seryjny. Wiec nie wiem co to za brednie ze DR jest mocniejsza od LC4...same suche dane mowia juz zupelnie co innego.

Koles kiedys latal XT 600 , pewnego razu zabral sie za zmiane oleju , okazalo sie ze w silniku mial ladne bagienko , olej to byla maz wody z olejem i kij wie czym jeszcze - sprzeta zupelnie to nie ruszylo , w DR wystarczy ze masz lancuszek rozrzadu na ukonczeniu , przecina rurke smarujaca glowice i glowica pracuje na sucho...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: SUZUKI DR 650 - prośba o opinie
PostNapisane: Pt lis 18, 2011 3:29 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): N lis 22, 2009 11:26 pm
Posty: 362
LC4 innemu LC4 nie równe.

Aktualnie w domu mam LC4 640 SIX DAYS 2001 i LC4 620 EGS 1996.

640 - full standard, wydech standard, gaźnik mikuni BST, EPC, pucha filtra ori, zapłon KOKUSAN, przełożenia 15/42
620 - pomodzona, wydech przelot HXC, gaźnik Dell'orto + dysze od SC (głowna 195), otwarty filtr powietrza, zapłon SEM, przełożenia 16/42

I porównujące to moto to niebo a ziemia. LC4 640 w full serii faktycznie przypomina DR650R, dół ok, ale góry brak. 620 pomodzone idzie jak wściekłe, po modyfikacjach powyżej 4,5tys pokazuje prawdziwą agresję, trzeba dobrze kiery się trzymać, żeby nie spaść.

Na potwierdzenie dam zrzuty z hamownii seryjnego LC4 640 i po modyfikacjach takich jak moje:
KM:
http://www.afm.at/schwanzl/ktm/sinusps.jpg
Nm:
http://www.afm.at/schwanzl/ktm/sinusnm.jpg

Najwyższy wykres (niebieski) to gaźnik Mikuni HSR42 + wydech przelot.
Środkowy wykres (zielony) to gaźnik Mikuni HSR42 (głowna dysza 152).
Najniższy wykres (czerwony) to pełna seria.

Czyli względem serii 45KM i 53Nm otrzymujemy aż 58KM i 63Nm.
Liczby mówią same za siebie, że LC4 innemu LC4 nie równe ;]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: SUZUKI DR 650 - prośba o opinie
PostNapisane: Pt lis 18, 2011 3:38 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Wt lut 24, 2009 2:04 pm
Posty: 744
Lokalizacja: Tarnow
Rysiek24 napisał(a):
klos242 napisał(a):
Zgadzam się że głowica padnie ale tylko przez zaniedbanie, inaczej nic się nie dzieja. Z moich obserwacji największy "pazur" ma Dr650R ta na kopę tylko. Lc4 jest owszem agresywny ale Dr650r ma większego kopa, próba odbyła się na asfalcie. Oczywiście w terenie Lc4 jest lepszy.


Miales chyba doczynienia z resztakami po LC4 , moja byla XR 600 wazaca 10 kilo mniej od LC4 i po wszelakim tuningu (tlok na 11:1 , gaznik z pompka , walek rozrzadu hotcamsa) mogla by tylko powachac spaliny po obecnym LC4 ktory jest w pelni seryjny. Wiec nie wiem co to za brednie ze DR jest mocniejsza od LC4...same suche dane mowia juz zupelnie co innego.

Koles kiedys latal XT 600 , pewnego razu zabral sie za zmiane oleju , okazalo sie ze w silniku mial ladne bagienko , olej to byla maz wody z olejem i kij wie czym jeszcze - sprzeta zupelnie to nie ruszylo , w DR wystarczy ze masz lancuszek rozrzadu na ukonczeniu , przecina rurke smarujaca glowice i glowica pracuje na sucho...


Pisałem nie o "obecnym Lc4- chodzi ci o 690?" tylko o Lc4 640, pozatym jak Dr złe to kupujcie inne dla mnie nie różnica, pisalem o moto z własnych doświadczeń a nie słyszanych od kolegi lub czytanych w internecie. lukasz_vip masz rację w ostatnim poście motór motorowi nie równy :!:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: SUZUKI DR 650 - prośba o opinie
PostNapisane: Pt lis 18, 2011 4:51 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Śr lut 02, 2011 10:13 am
Posty: 114
Latam dr 600 z katami(625,640,690) więc mogę porównać :lol: Objeżdżam 640 i 690 ale 625 mi ucieka-czyli drka lepsza i juz.Najwiecej zależy od kierownika tak naprawde.
Glowica dr to już legenda dzięki Ryśkowi na przykład-nie posiadał ale wie bo kolega miał.Ostatnio jakoś tak mi padło na mózg i założyłem obrotomierz,okazało sie ze wskazówka zwiedza czerwone pole bardzo regularnie tak juz od 25 tys km i wałka rozrządu nie ruszyło...Olej zmieniany cześciej niż zaleca fabryka :wink:
Tak na poważnie to porównywanie ktm do dr to chyba nie tędy droga.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: SUZUKI DR 650 - prośba o opinie
PostNapisane: Pt lis 18, 2011 4:55 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Wt lut 24, 2009 2:04 pm
Posty: 744
Lokalizacja: Tarnow
Co racja to racja. Nie chodziło mi o porównanie całości bo wiadomo że Lc4 jest niezły tylko o ciekawostkę że tak "strasznie awaryjna i słaba Dr" jednak nie jest taka zła i wstydzić się nie ma czym.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: SUZUKI DR 650 - prośba o opinie
PostNapisane: Pt lis 18, 2011 5:11 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Wt lut 08, 2011 4:47 pm
Posty: 303
Lokalizacja: Gryfino
DR czyli Do Roboty :D - ja bym tego darmo nie chcial :) ale to tylko mopje zdanie , wole jezdzic niz naprawiac . Za duzo naogladalem sie kolesia DR ek i naczytalem na forum DR.

oczywiscie big to inna historia , wyjatek jak na DR


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: SUZUKI DR 650 - prośba o opinie
PostNapisane: So lis 19, 2011 9:15 am 
Aktywny

Dołączył(a): Śr lut 02, 2011 10:13 am
Posty: 114
Obawiam sie ze jak założyciel tematu usiadzie na dr se650 to zawiecha klęknie o połowę skoku :wink: Poleciłbym bardziej Ktm z wiekszym skokiem zawieszen.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: SUZUKI DR 650 - prośba o opinie
PostNapisane: So lis 19, 2011 1:58 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn sie 18, 2008 8:31 am
Posty: 2679
Lokalizacja: Poznań
zaba napisał(a):
Obawiam sie ze jak założyciel tematu usiadzie na dr se650 to zawiecha klęknie o połowę skoku :wink: Poleciłbym bardziej Ktm z wiekszym skokiem zawieszen.

wystarczy zmodyfikować zawieszenie poprzez zmianę sprężyn i zamontowanie emulatorów wewnątrz i DRa robi się naprawdę ciekawą maszyną offroadową. Jeździłem taką przerobioną DRą w Azji i zrobiła na mnie wrażenie.......

[ img ]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: SUZUKI DR 650 - prośba o opinie
PostNapisane: Wt gru 20, 2011 9:56 am 
Aktywny

Dołączył(a): N sty 11, 2009 10:34 pm
Posty: 148
Lokalizacja: Olsztyn
dopra napisał(a):
zaba napisał(a):
Obawiam sie ze jak założyciel tematu usiadzie na dr se650 to zawiecha klęknie o połowę skoku :wink: Poleciłbym bardziej Ktm z wiekszym skokiem zawieszen.

wystarczy zmodyfikować zawieszenie poprzez zmianę sprężyn i zamontowanie emulatorów wewnątrz i DRa robi się naprawdę ciekawą maszyną offroadową. Jeździłem taką przerobioną DRą w Azji i zrobiła na mnie wrażenie.......

[ img ]



Zgadza się dr-a to twadry gracz, miałem taką przez 3 sezony na liczniku było 48 tyś mil silnik nie był rozbierany, nie brał oleju i całość rozpędzała się spokojnie do 170 km/h
Sporu ludzi myli suzukę 650 se z poprzednikiem a to zupełnie inna konstrukcja która miała cylinder pokryty ceramiką, wałek wyrównoważający był napędzany bezpośrednio po zatym kręcił dwukrotnie szybciej ( w starej łańcuchem który trzeba było systematycznie naciągać) inna rama inne zawiechy ogólnie sporo lżejszy, no zawiecha była miękka ale wtedy były takie czasy, po zmianie wydechu ewentualnie gaźnika na mikuni robi się całkiem fajny sprzęt choć w oryginale nie było tragedii a jeśli ktoś odpiął na gaźniku wtyczkę od wcześniejszego odcięcia zapłonu to robił się mały diabełek :evil:
Mam do nie sentymen i ten post natchnął mnie aby se taką poszukać :)
kiedyś największym problemem był zasięg małego zbiornika, dziś wszystko dostępne więc chyba trza szukać ładnego egzoplazma
Na wyjazdu Ukraińsko Rumuńskie idealna :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: SUZUKI DR 650 - prośba o opinie
PostNapisane: Wt gru 20, 2011 12:18 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N lip 03, 2011 4:50 pm
Posty: 774
Od ktorego roku zaczeto produkowac dr 650 juz bez wad? Za ktorymi rocznikami sie rozgladac jak cos?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: SUZUKI DR 650 - prośba o opinie
PostNapisane: Wt gru 20, 2011 12:20 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn sie 18, 2008 8:31 am
Posty: 2679
Lokalizacja: Poznań
esi napisał(a):
Od ktorego roku zaczeto produkowac dr 650 juz bez wad? Za ktorymi rocznikami sie rozgladac jak cos?

podobno od 95 roku produkują ciągle ten sam model bez zmian, ale ile w tym jet prawdy nie wiem.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: SUZUKI DR 650 - prośba o opinie
PostNapisane: Wt gru 20, 2011 12:55 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N lip 03, 2011 4:50 pm
Posty: 774
Slyszalem ze do jakiegos roku byly problemy z glowica i nie tylko


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: SUZUKI DR 650 - prośba o opinie
PostNapisane: Wt gru 20, 2011 1:44 pm 
Aktywny

Dołączył(a): N sty 11, 2009 10:34 pm
Posty: 148
Lokalizacja: Olsztyn
Modele nie do zabicia są od 96 i wszystkie są oznaczone jako SE jeśli chodzi o głowice w tych modelach to jakiś mit, pewnie komuś padło z barku oleju w rzeczywistości tam się kompletnie nic nie dzieje do 100tyś
ten sam silnik siedzi w suzuki freewind troszeczkę zmieniona głowica, ma inne zasilanie.
Jak się trafi ładny model to brać nie zastanawiać się
Ogólnie te silniki mają szerszą historię bo były montowane w niemieckim sachs 650 oraz w jakimś włosim supermoto (nie pamiętam marki) i chyba przez jakiś czas beta montowało ale tu poprawcie mnie jeśli się mylę.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: SUZUKI DR 650 - prośba o opinie
PostNapisane: Wt gru 20, 2011 4:27 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Pn lip 28, 2008 6:42 pm
Posty: 362
Lokalizacja: Piaseczno
Po prostu ludzie nie kojarzą, że do 1996 były 650 R/RE/RSE silnikowo zbliżone do DR600.
Te motocykle były po prostu dość tanie jako nowe, więc technologicznie nie są fenomenalne (z tym łańcuszkiem przecinającym przewód to prawda, można tan założyć jednak tulejkę zabezpieczającą). Trzeba pilnować oleju i dbać - kto dba ten ma. Mino wszystko te motocykle są dość mocne (w porównaniu do konkurencji), i wcale nie takie wrażliwe.
Problem w tym, że są tanie - kupują je młodziaki które je zarzynają i nie serwisują jak należy. Dlatego na rynku jest sporo tego modelu w kiepskim stanie.
Pozdrawiam tym samym Rumpla, od którego o mało nie kupiłem jego DR :) i Żabę!


A od 1996 są Dr 650 SE, jest to ZUPEŁNIE inny motocykl (silnik jak we Fredku) na nikasilu, bez owiewek - mi to bardzie przypomina powiększoną DRZ400.

Nawet w nowym numerze jakiegoś pisma motocyklowego (nr styczniowy) piszą tak, że wynika z tego, że RSE i SE były produkowane równolegle... ja to tak odczytałem.


Pisząc zatem DR650 piszcie przynajmniej rocznik lub skrót R/RSE/RE LUB SE. Dla uniknięcia nieporozumień takich jakie np widze u GLOBTDM: - problemy z głowicami teoretycznie (bo to trochę mit) dotyczą starego modelu 650 R/RSE/RE

BTW: nowszy model SE można chyba jako NOWY kupić zza oceanu ! ktoś się rok temu tym chwalił


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: SUZUKI DR 650 - prośba o opinie
PostNapisane: Śr gru 21, 2011 10:39 am 
Zadomowiony

Dołączył(a): N paź 12, 2008 4:19 pm
Posty: 53
Lokalizacja: Kalisz
Głowica w starych modelach DR pada tylko z jednego powodu - brak oleju w silniku, zresztą jak każda inna. Jeśli chodzi o legendarną rurkę (która jest zakończona dyszą natryskującą olej na denko tłoka), to czy ktokolwiek sprawdził manometrem jakie jest ćiśnienie w układzie z przecięta rurką i z całą??
Bo ja sprawdziłem i proponuję zrobic to samo. Raz trafiłem na dobry egzemplarz wersji R, (męska -palona z kopa :lol: ) miała taki power, że musiałem sprawdzić prędkościomierz czy dobrze pokazuje, bo coś za szybko szedł do góry :lol: . Moto był w orginale, nie grzebany,nie zarzynany przez poprzedniego właściciela i chodził tak jak powinna chodzić DR. Ciężko jest taki znaleźć i to jest największy problem DR


Ostatnio edytowano Śr gru 21, 2011 11:03 am przez maciekDR, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 3 z 6   [ Posty: 83 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL