Teraz jest Cz maja 09, 2024 6:08 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 13 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: XTZ 660 vs DR 650 RS RSE
PostNapisane: Śr gru 08, 2010 12:14 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Cz wrz 23, 2010 7:58 am
Posty: 18
Lokalizacja: podkarpacie
Cześć, jestem na etapie sprzedaży mojej Hondy CB500 i próbuję wybrać na następne moto coś bardziej uniwersalnego. Coś bliżej ADV. Budżet do 7000pln.
Najbardziej podchodzą mi sprzęty jak w tytule. Rozmyślałem jeszcze o NX 650 Dominator, KLE 500, F650... ale XTZ i DR najbardziej mi leżą.
Przeznaczenie to raczej krótkie wycieczki po szutrach i gorszych asfaltach + łąki, leśne ścieżki itp..
Mam prośbę o opinię - co jest w waszej opinii lepsze, mniej awaryjne, dzielniejsze w terenie - co brać?!

[ img ]

VS

[ img ]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: XTZ 660 vs DR 650 RS RSE
PostNapisane: Śr gru 08, 2010 12:24 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): N paź 12, 2008 4:19 pm
Posty: 53
Lokalizacja: Kalisz
Powiem tak, miałem okazję serwisować oba przez dłuższy czas z obydwoma jeździłem na różne wyprawy. Różne herezje o nich czytałem :lol: , wniosek jest jeden : Bierz tego który Ci się bardziej podoba :D . Oczywście musisz znaleźć dobry egzemplarz a to nie jest łatwe.
XTZ fajnie wygląda chyba po `96 ze ślepiami :lol:
http://picasaweb.google.com/majster800/JuraKoralowaIUrwista2008#5302918101301582114


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: XTZ 660 vs DR 650 RS RSE
PostNapisane: Śr gru 08, 2010 1:20 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Cz paź 25, 2007 7:02 pm
Posty: 329
Lokalizacja: Łabiszyn/ Bydgoszcz/ Wielka Nieszawka
DR 650 bardziej 55% asflat 45% teren, XTZ 660 65% asfalt, 35% teren, to takie moje oceny. Ja osobiście brałbym XTZ ze względu na lepszą konstrukcję silnika, mniejsze wibracje i lepsze prowadzenie na asfalcie. A i xtz 660 dwulampowa wychodziła od 94r.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: XTZ 660 vs DR 650 RS RSE
PostNapisane: Śr gru 08, 2010 1:28 pm 
Aktywny

Dołączył(a): So paź 02, 2010 6:41 pm
Posty: 185
Lokalizacja: Kraków
Ja bym się nie nastawiał na konkretny model. To nie nówki. Trzeba uparcie szukać dobrze utrzymanego egzemplarza, najlepiej z pewną przeszłością.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: XTZ 660 vs DR 650 RS RSE
PostNapisane: Śr gru 08, 2010 1:42 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt lip 09, 2010 7:18 am
Posty: 917
Lokalizacja: Wawa- Dęblin
Jak byś chciał uzyskac więcej informacji na temat xtz to zapraszam na stronkę forum xtzclub.pl tam na pewno ktos pomoże w wyborze bo ja uważam że jedyny słuszny to xtz ze względu na chłodzony silnik cieczą, waga prawie taka sama a dla ciebie jako początkującego w enduro nie będzie to miało znaczenia przy jeździe po polnych drogach. Kolega bartas ma racje, po 94 już miały dwie lampy czyli inne plastiki.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: XTZ 660 vs DR 650 RS RSE
PostNapisane: Śr gru 08, 2010 8:27 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Wt lut 24, 2009 2:04 pm
Posty: 744
Lokalizacja: Tarnow
Za 7 tyś. może się uda uszukać DR 650 SE jest lepszy od obu wyżej wymienionych motocykli (jeździłem wszystkimi więc mam porównanie)
Oba wymienione motocykle są prawie bezawaryjne, DR jest prostszy w obsłudze, lepiej mi się jeździło DR zwłaszcza w terenie. Zobacz wersję DR SE w stosunku do RSE jest spora różnica.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: XTZ 660 vs DR 650 RS RSE
PostNapisane: Śr gru 08, 2010 11:53 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): N paź 12, 2008 4:19 pm
Posty: 53
Lokalizacja: Kalisz
XTZ lepszy bo ma chłodzenie wodą? Czyż nie jest to kolejna rzecz która może paść i czy boxery BMW są do d.... bo nie mają chłodzenia wodą? Podtrzymuję swoje słowa: szukaj dobrego egzemplarza i bierz ten moto, który Ci się bardziej podoba.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: XTZ 660 vs DR 650 RS RSE
PostNapisane: Cz gru 09, 2010 1:11 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Cz wrz 23, 2010 7:58 am
Posty: 18
Lokalizacja: podkarpacie
Dzięki za wasze opinie!
BigBoyKR napisał(a):
Ja bym się nie nastawiał na konkretny model. To nie nówki. Trzeba uparcie szukać dobrze utrzymanego egzemplarza, najlepiej z pewną przeszłością.

maciekDR napisał(a):
: Bierz tego który Ci się bardziej podoba :D . Oczywście musisz znaleźć dobry egzemplarz a to nie jest łatwe.

Macie rację, nie będę się nastawiał na konkretny model... Tylko podpowiedzcie mi czy jest możliwe znaleźć motor w takich rocznikach z pewną/udokumentowaną przeszłością? To znaczy, jak ta przeszłość miałaby być udokumentowana od dajmy na to 95r do 2010r?
klos242 napisał(a):
Za 7 tyś. może się uda uszukać DR 650 SE jest lepszy od obu wyżej wymienionych motocykli (jeździłem wszystkimi więc mam porównanie)
Oba wymienione motocykle są prawie bezawaryjne, DR jest prostszy w obsłudze, lepiej mi się jeździło DR zwłaszcza w terenie. Zobacz wersję DR SE w stosunku do RSE jest spora różnica.

Hmm... jest na aledrogo DR 650 SE całkiem blisko mnie, tylko troszkę poza budżetem. http://moto.allegro.pl/suzuki-dr-650-se-i1350035568.html
A tak konkretnie to co jest lepsze w SE niż w RS, RSE (z poziomu widzenia użytkownika)?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: XTZ 660 vs DR 650 RS RSE
PostNapisane: Cz gru 09, 2010 1:45 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Wt lut 24, 2009 2:04 pm
Posty: 744
Lokalizacja: Tarnow
SE jest lzejszy, ma lepsze zawieszenie i silnik chodzi znacznie przyjemniej, lepiej hamuje i jest ladniejszy od RSE


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: XTZ 660 vs DR 650 RS RSE
PostNapisane: Cz gru 09, 2010 2:31 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt lip 09, 2010 7:18 am
Posty: 917
Lokalizacja: Wawa- Dęblin
no ladna sztuka, doloz toche i targuj na 8 i pojdzie po cenie zimowej za 7800


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: XTZ 660 vs DR 650 RS RSE
PostNapisane: Cz gru 09, 2010 3:15 pm 
Aktywny

Dołączył(a): So paź 02, 2010 6:41 pm
Posty: 185
Lokalizacja: Kraków
radeksa napisał(a):
Tylko podpowiedzcie mi czy jest możliwe znaleźć motor w takich rocznikach z pewną/udokumentowaną przeszłością? To znaczy, jak ta przeszłość miałaby być udokumentowana od dajmy na to 95r do 2010r?


Możliwe jest. Fakt, nie jest to proste. Co do udokumentownaia przeszłości. W tym wieku raczej nie ma siły, żeby jednocylindrówka nie przeszła remontu silnika. Na to muszą być papiery, najlepiej reszta części itp. U mnie są to zamówienia serwisowe, faktury, potwierdzenia odbioru, zestawienia wykonanych prac warsztatowych. Wszystko oryginalne. Resztę sprawdzisz. Jak moto ma historię, dobrze pracuje i przyzwoicie wygląda to warto sie zainteresować. Przecież trupa ale z historią nie kupisz ;)
Swojego trochę szukałem ale udało się kupić "prawie za darmo" w zarąbistym stanie i z dokumentacją kompletną od ostatniego właściciela (udokumentowany kompletny remont). Za Xt600Z 86r w stanie lepszym niż większość o 10-15 lat nowszych maszyn, z dokumentacją remontu na ponad 5 tys zł (przejechane od remontu około 3 tys km) zapłaciłem... 3750, bo facet miał za duzo motocykli i nie miał gdzie już wstawić następnego :) zmieniłem tylko tłumik na oryginalny (niewybebeszony) i zakupiłem opony kostkowe (bo założone sa asfaltowo-szosowe).
Także da się, tylko trzeba szukać, szukać i szukać. Acha, i raczej na komis nie licz. Szukaj po forach internetowych, allegro - ogłoszenia osób prywatnych.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: XTZ 660 vs DR 650 RS RSE
PostNapisane: Cz gru 09, 2010 4:53 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt wrz 10, 2010 6:09 pm
Posty: 690
Lokalizacja: Pruszków
Co do różnych wariantów DR650...
RS to wersja palona z kopniaka.
RSE to ten sam motocykl, ale palony z rozrusznika, więc pewnie kilka kg cięższy.
SE wydaje mi się, że ma już rozrząd nie na łańcuszku, a na kołach zębatych. Ale głowy za to nie dam, nie pamiętam w którym roku wprowadzili tą modyfikację. Poza tym zawieszenie inne niż w powyższych modelach. To raczej konkurent dla XT600 niż tenery...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: XTZ 660 vs DR 650 RS RSE
PostNapisane: Cz gru 09, 2010 11:40 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): N paź 12, 2008 4:19 pm
Posty: 53
Lokalizacja: Kalisz
lasooch napisał(a):
że ma już rozrząd nie na łańcuszku, a na kołach zębatych.

Rozrząd tradycyjnie na łańcuchu, balans na kołach, poza tym cylinder nicasil i sprzęgło z Biga.
Maszyna super tylko mały gabaryt :lol: , oczywiście w teren idealna.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 13 ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 35 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL