Teraz jest Śr maja 01, 2024 12:09 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 3 z 3   [ Posty: 45 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Lekki endurak, słaby budżet, co wybrać?
PostNapisane: Cz mar 17, 2011 6:09 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt wrz 10, 2010 6:09 pm
Posty: 690
Lokalizacja: Pruszków
jedrekla7 napisał(a):
Lasooch i co kupiłeś coś?

Obdzwoniłem kilkanaście lub kilkadziesiąt ogłoszeń z TT600, kilka sprzętów obejrzałem na żywo, ale nie trafiła się żadna warta zakupu. Jeżeli stan był akceptowalny, to cena była z kosmosu. Jeżeli cena akceptowalna, to motocykl całkiem zarżnięty, z przebitymi numerami, krzywą ramą lub bez papierów, ale z obietnicą, że papiery oddadzą mi policjanci z sąsiedniej komendy... Generalnie ludzka fantazja mnie nadal zaskakuje :D
Finał jest taki, że wstrzymałem zakup, a jak odłożę więcej kapusty, to może szarpnę się na DRZ 400 :) Ciągnie mnie w krzaki, ale na szczęście jestem w tej komfortowej sytuacji, że zawsze mogę zabrać mojej dziewczynie jej crossika 125ccm i trochę sobie na nim poużywać :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Lekki endurak, słaby budżet, co wybrać?
PostNapisane: Cz mar 17, 2011 6:52 pm 
Świeżak

Dołączył(a): N wrz 13, 2009 2:43 pm
Posty: 8
A ja się spytam jeśli można . Co sądzicie o TTR 600 na Ohlinsie.. Wart jest wydać 9-10 K czy bardziej celować w coś innego. Moto bedzie służylo 50 off 50 on . Zależy mi na prostocie i bez awaryjności.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Lekki endurak, słaby budżet, co wybrać?
PostNapisane: Cz mar 17, 2011 7:07 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Wt lut 08, 2011 4:47 pm
Posty: 303
Lokalizacja: Gryfino
a jakie przebiegi planujesz ? sam serwisujesz badz rozkrecisz sprzeta ? jakas wiedza z mechaniki ?

juz ci pisalem w innym poscie , przerobilem pare gratow z tej epoki i teraz wybral bym LC4 620/640 badz XR, 600/650 L/R, bo do toczenia sie mam puszke , a do .za***pier***dalania moto :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Lekki endurak, słaby budżet, co wybrać?
PostNapisane: Cz mar 17, 2011 8:42 pm 
Świeżak

Dołączył(a): N wrz 13, 2009 2:43 pm
Posty: 8
Wiem że pisałes soory ze tutaj tez piszę. Ale jakoś większa aktywność jest tutaj. Ogolnie zdałem prawko KAT A. Wcześniej jeździłem EXC 125 . Wiem ze to inna bajka TTR ale myślę ze aż takim mułem to nie jest . Przebiegi nie duże bardziej do hasania weekendami . Ewentualnie jakis wypadzik jak narazie jednodniowy wokół komina do 200-300 km.

Z mechaniki 4T jest gorzej. . 2 T znam od podszewki remonty EXC mnie tego nauczyły :D . Myślę ze przy moim przebiegu sezonowym korzystał bym z jakiegoś mechanika :). Oczywiscie zmiana filtru,oleju czy regulacja zaworu nie są mi straszne. Wie ktos czy przy wzroscie 175 cm dam rade tym sprzetem ?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Lekki endurak, słaby budżet, co wybrać?
PostNapisane: Pt mar 18, 2011 12:54 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt wrz 10, 2010 6:09 pm
Posty: 690
Lokalizacja: Pruszków
TT ma silnik od XT600, to konstrukcja do bólu prosta, jak silniki 2T ogarniasz, to i ten naprawisz w każdym rowie :P Poważnie :)
Co do "mulastego" charakteru... Kwestia gustu. TT świetnie ciągnie dolnym zakresem obrotów, ale faktycznie nie ma jakiegoś wielkiego kopa w wyższych partiach. Mnie się to akurat podoba, że ma kupę momentu od samego dołu, że można jeździć na wyższych biegach i płynnie z nich przyspieszać. Wiesz jak jeździ 125ccm w dwusuwie, tu jest dokładnie na odwrót :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Lekki endurak, słaby budżet, co wybrać?
PostNapisane: Pt mar 18, 2011 12:14 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): Cz lis 04, 2010 9:33 am
Posty: 77
lasooch mnie tez drugi sezon na sv nudzi i ciągnie mnie tam gdzie brudno i wyboiście :) wszystkie sprzed w okolicy 4-8k to padaki.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Lekki endurak, słaby budżet, co wybrać?
PostNapisane: Pt mar 18, 2011 2:33 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Wt lut 08, 2011 4:47 pm
Posty: 303
Lokalizacja: Gryfino
przesadasz , ostatnio ogladalem lc4 620 z 96 i silnikowo ladnie pracowal i palil od kopa , moc mial konkretna , jedynie blotnik polamany i jakies tam ... z nadwozia ( p[rzelaczniki kierownicy polamane , ale sprawne) , gosc wolal 6300 z polskimi papierami.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Lekki endurak, słaby budżet, co wybrać?
PostNapisane: Pt mar 18, 2011 4:12 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): Cz lis 04, 2010 9:33 am
Posty: 77
z chęcią bym cos dorwal w takiej kasie, bez konkretnego wkładu na początek.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Lekki endurak, słaby budżet, co wybrać?
PostNapisane: Pt mar 18, 2011 11:25 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): So lut 12, 2011 1:29 am
Posty: 80
Lokalizacja: Zduńska Wola łódzkie
Cytuj:
wszystkie sprzed w okolicy 4-8k to padaki.


http://otomoto.pl/honda-xr-xr-600-r-199 ... 87558.html

fakt że drogo ale może i warto ??

teraz była piękna 600 za 6800 99.9% orginał, nawet lusterko kierunkowskazy czy lampę tylnią z podstawką pod rejestracje miała, ale stała na allegro chyba z 3 dni :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Lekki endurak, słaby budżet, co wybrać?
PostNapisane: Wt maja 31, 2011 10:03 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt wrz 10, 2010 6:09 pm
Posty: 690
Lokalizacja: Pruszków
Poszukiwania nadal trwają...
Miałem już jedną TT na oku. Sztuka naprawdę wylizana - i mechanicznie ponoć bajka i wizualnie bardzo dobrze. Właściciel po polibudzie, rozdłubał całą do pojedynczej śrubki, co było trzeba wymienił, naprawił, złożył. Nie przeprawiał się nią przez bagna tylko raczej używał do turystyki. Wygrzebałem nawet jakieś jego posty na forum XT o montażu gniazda zapalniczki pod gps, o budowie stelaża pod bagaż, coś tam o większym zbiorniku. Sprzedawał bo zmieniał na coś właśnie bardziej turystycznego. Załatwiłem sobie już przyczepę, by po maszynę jechać (200km w jedną stronę), ale sprzedała się dzień wcześniej ;)
Parę dni temu oglądałem też XR400, na szczęście raptem 50km od domu. Kolejna, która miała być w bardzo dobrym stanie, a w praktyce do zrobienia było wszystko poza silnikiem. "Wszystko" obejmuje zdewastowaną elektrykę, zużyte do granic możliwości wszystkie części eksploatacyjne i krzywą ramę. Przy ok. 50km/h miałem problemy by zmieścić się w obrębie swojego pasa ruchu, wg sprzedającego to wina kostek albo tego, że jestem przyzwyczajony do sztormiaka :lol: A że tylne koło nie stało w pionie, tylko dól odgięty w lewo, a góra w prawo, to taki delikatny szczegół... ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Lekki endurak, słaby budżet, co wybrać?
PostNapisane: Śr cze 01, 2011 8:25 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): Cz lis 04, 2010 9:33 am
Posty: 77
lasooch ja niedawno kupilem dr 650 re z 2000roku. Sv ma teraz towarzystwo w garażu :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Lekki endurak, słaby budżet, co wybrać?
PostNapisane: Cz cze 02, 2011 8:19 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt wrz 10, 2010 6:09 pm
Posty: 690
Lokalizacja: Pruszków
Gratuluję! :) Jak wrażenia z jazdy? Mnie DR nie do końca odpowiadał w terenie, ale w sumie mój model do Twojego ciężko porównywać ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Lekki endurak, słaby budżet, co wybrać?
PostNapisane: Cz cze 02, 2011 2:57 pm 
Świeżak

Dołączył(a): Pn maja 30, 2011 12:41 pm
Posty: 7
Ja kupiłem XT co prawda nie nadaje się na tor za bardzo bo jeździłem też kolegi aprilia 350ccm no i sie lepiej spisywała. W XT600 zachęcił mnie ori lakier i cena ale wada jak dla mnie to ze chłodzona wiatrem. No i wiadomo waga oraz zawieszenie też nie jest rewelacyjne ale za to cena kusi...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Lekki endurak, słaby budżet, co wybrać?
PostNapisane: Cz cze 02, 2011 4:46 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Wt mar 01, 2011 5:14 pm
Posty: 1016
Lokalizacja: strzelin/okolica
big 750dziesiąty :mrgreen:
kupilem , nie jest ciezki i pomyka jak wsciekly :wink:
taniocha i prostota :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Lekki endurak, słaby budżet, co wybrać?
PostNapisane: Cz cze 02, 2011 7:56 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): Cz lis 04, 2010 9:33 am
Posty: 77
Wiem, ze deerka waży swoje, ale nie chcialem moto stricte do hard enduro. Chciałem coś wygodnego, taniego w eksploatacji i niezawodnego do poruszania sie po polach, leśnych drogach itp. Rozpatrywalem też xt660r ale po pierwsze byla droższa i chyba gorzej spisywala by sie w tym co opisalem wyżej.

Lasooch ogolnie morda sie cieszyla podczas jazdy, jest to moje pierwsze "leśne moto" wymieniony mam napęd i zębatki na...jakby tu powiedzieć "wyczynowy" lepiej rwie od dołu, więcej zębów + wydech od dużego fiata :)

http://imageshack.us/photo/my-images/851/dsc02329j.jpg/


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 3 z 3   [ Posty: 45 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 22 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL