Teraz jest Cz maja 09, 2024 5:52 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 5 z 10   [ Posty: 139 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: kupić DR 800
PostNapisane: Pt mar 04, 2011 6:52 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Wt mar 01, 2011 5:14 pm
Posty: 1016
Lokalizacja: strzelin/okolica
Właśnie się dowiedziałem ,że sprzedany już daaawno :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: kupić DR 800
PostNapisane: So mar 12, 2011 9:14 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): Cz mar 10, 2011 6:42 pm
Posty: 90
Lokalizacja: Białystok
Wcześniej z enduro miałem Aprilię Tuareg. Mile go wspominam. Kupiłem DR 800 dwa tyg temu, wole nie wrzucać linka do aukcji bo jeszcze się dowiem czegoś o swoim czego bym nie chciał :cry: . przy tych maszynach trudno oczekiwać by były jeżdżone w niedzielę do kościoła. mimo wszystko zdecydowałem się na serwis w celu oceny sprzęta, sam nie bardzo mam warunki. póki co największy problem to częściowo przyjarany alternator, którego nikt nie chce przewinąć. oczywiście nie ominie mnie wymiana obu łańcuszków w silniku. można pomału zastanawiać się nad wałkiem rozrządu. dałem 3500 zeta, sprzęt jest poobdzierany ale jeżdżący. napęd mam w miarę nowy i nowe opony. zobaczymy jak po wyjeździe z serwisu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: kupić DR 800
PostNapisane: So mar 12, 2011 9:26 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Wt mar 01, 2011 5:14 pm
Posty: 1016
Lokalizacja: strzelin/okolica
czarno pomarańczowy czy aby ? :roll:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: kupić DR 800
PostNapisane: Pn mar 14, 2011 7:20 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Pn mar 02, 2009 5:53 pm
Posty: 258
Lokalizacja: Polska - Wielkopolska
[quote="maciekDR"]
Kilometr ma wpaść do mnie na mały przeglądzik i pogaduchy , byliśmy wcześniej umówieni. A tu od razu pesymista :lol:[/quote]

cześć
Przyjęcie w niedziele zorganizowałeś w super stylu motocyklowym. Tak najbardziej lubię, po prostu w garażu. Zamiast siedzieć i gadać, od razu wziąłeś się do roboty i wyregulowałeś mi Biga. W drodze powrotnej silnik działał bez zarzutu. Jednak dwa razy zgasł na skrzyżowaniu. Dziś jeszcze raz rozebrałem gaźniki ale nic nie znalazłem. Moim zdaniem to musi być coś z elektryką. Chodzi normalnie i nagle ma przerwę, potem znowu normalnie i za jakiś czas przerwa. Tylko na wolnych obrotach. Trzeba by po prostu podmienić cewki i sprawcić czy coś się zmieni, potem kondensator i jeszcze raz test i tak aż do modułu. Po drodze się okarze czy coś jest wadliwe. Te przerwy zaczęły się dziać po trzytygodniowym postoju w garażu, może coś zawilgotniało.
W drodze powrotnej przeciągnąłem Przemka na GSie przez dziurawą szutrówkę. Kilka razy dobiło mu przednie zawieszenie i zniechęcił się do jazdy na stojaka.
Jeszcze raz dzięki za pomoc przy Bigu, wcześniej tylko wydawało mi się, że silnik dobrze chodzi.
Montuj tego swojego wałka rozrządu, albo wystrugaj coś z drewna, bo trzeba się gdzieś przejechać w plener i rozpracować jakiś płyn.
sie ma
mariusz


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: kupić DR 800
PostNapisane: Wt mar 15, 2011 6:59 am 
Zadomowiony

Dołączył(a): N paź 12, 2008 4:19 pm
Posty: 53
Lokalizacja: Kalisz
Cieszę się, że mogłem pomóc. To gaśnięcie to gaźnik , obniż o 1mm poziom paliwa w lewym i odkręć o pół obrotu skład mieszanki. Jak nie pomoże to pokombinujemy dalej, a najlepiej jak znów wpadniesz to powalczymy z gaźnikami. A potem odpalimy grilla i... wrócisz za 2 dni :lol: .Jak tylko wałek dojdzie to postaram sie wpaść rozpracować jakiś płyn :lol: , teraz sie zastanawiam po kiego go wysyłałem :evil:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: kupić DR 800
PostNapisane: N mar 20, 2011 11:53 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Wt cze 02, 2009 8:56 pm
Posty: 18
Lokalizacja: Warszawa
Majster, a co tam koledze pogrzebałeś? Gaźniki czy coś jeszcze?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: kupić DR 800
PostNapisane: Pn mar 21, 2011 12:00 am 
Zadomowiony

Dołączył(a): N paź 12, 2008 4:19 pm
Posty: 53
Lokalizacja: Kalisz
Gażnik i jeszcze tam jakieś pierdoły typu balans itp.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: kupić DR 800
PostNapisane: Pn kwi 11, 2011 7:35 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): Cz mar 10, 2011 6:42 pm
Posty: 90
Lokalizacja: Białystok
Witam, niestety w Suzuki DR 800 mam awarię mechanizmu typu sprzęgło jednokierunkowe rozrusznika. Sprzęgiełko blokuje się i dupa. Regenerował ktoś coś takiego? Może pasuje coś tańszego od czegoś innego? Jakieś patenty? Bo 1500 za nowe jakoś mi nie pasuje płacić.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: kupić DR 800
PostNapisane: Pn kwi 11, 2011 7:53 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Wt mar 01, 2011 5:14 pm
Posty: 1016
Lokalizacja: strzelin/okolica
niestety kolego , nie regeneruje sie tego . szukaj uzywki lub kontaktu w usa . mi kolega przyslal do vs1400 i z dostawa do domu wyszlo 555zl :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: kupić DR 800
PostNapisane: Wt kwi 12, 2011 4:09 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): N paź 12, 2008 4:19 pm
Posty: 53
Lokalizacja: Kalisz
Sprawdź tu: http://www.motobot.pl/www/str/tur.php Wypełnij formularz, szybko odpisują, a jak odpiszą to wrzuć cenę.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: kupić DR 800
PostNapisane: Śr kwi 13, 2011 6:51 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): Cz mar 10, 2011 6:42 pm
Posty: 90
Lokalizacja: Białystok
Ano wypełniłem formularz, póki co dzięki


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: kupić DR 800
PostNapisane: Cz kwi 14, 2011 6:23 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): Cz mar 10, 2011 6:42 pm
Posty: 90
Lokalizacja: Białystok
brutto z VAT 1325,00 PL


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: kupić DR 800
PostNapisane: Cz kwi 14, 2011 11:03 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): N paź 12, 2008 4:19 pm
Posty: 53
Lokalizacja: Kalisz
Myślałem, że będą mieli trochę taniej, chyba najlepiej poszukać używki.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: kupić DR 800
PostNapisane: N lip 17, 2011 9:37 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Wt wrz 29, 2009 10:03 pm
Posty: 137
mam do tematu jeszcze jedno pytanie, z różnych źródeł słyszałem że w dr bigach występował kłopot z wałkami wyrównoważającymi. Podobno lubia się obrócić i narobic zamętu w silniku.
Drugie moje pytanie dotyczy sprzęgła rozrusznika, słyszałem że to jest także pewne zmartwienie właścicieli motocykla. Przyznam się, że nigdzie nie znalazłem jakiejkolwiek wzmianki o tych przypadłościach. Prosiłbym o jakieś info na ten temat.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: kupić DR 800
PostNapisane: Cz lip 21, 2011 5:14 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): N paź 12, 2008 4:19 pm
Posty: 53
Lokalizacja: Kalisz
Krótko : Zabobony :lol:
1. Wałki - jeśli sie "obrócą" to nie ma problemu - bo one właśnie mają się obracać, gorzej jak staną :D .
Napędzane są łańcuchem i jeśli przez niedbalstwo właściciela łańcuch trzaśnie ( nie spotkałem się z tym ), bo np. ma 20lat i jest wyciągnięty jak guma od majtek, to przestaje działać rozrząd i tłok idzie się spotkać z zaworami.
2. Sprzęgło jednokierunkowe - nie spotkałem się z awarią w Bigu, a mój ma 170tys na budziku. Ale w innych sprzętach, które naprawiałem zdarzały się tego typu awarię, spowodowane naprawdę zacnym wiekiem i przebiegiem tych pojazdów


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 5 z 10   [ Posty: 139 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 40 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL