Teraz jest Cz maja 09, 2024 6:22 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 3 z 10   [ Posty: 139 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: kupić DR 800
PostNapisane: Pn sty 17, 2011 12:53 am 
Początkujący

Dołączył(a): Śr gru 09, 2009 11:55 pm
Posty: 28
kilometr napisał(a):
bo nie chcę aby zablokował mi koło błotem


Dobry ruch, mój mało tego ze zablokował koło to jeszcze pękł.... z 40 minut na deszczu go sciagalem i wydłubywałem to błoto :) jak go podniesiesz w góre to wrzuć jakies foty pliz.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: kupić DR 800
PostNapisane: Pn sty 17, 2011 11:15 am 
poeta forumowy

Dołączył(a): Pn mar 02, 2009 5:53 pm
Posty: 258
Lokalizacja: Polska - Wielkopolska
cześć
Dokładnie taki mostek. Widać, że Niemiec lubił dokręcać różne rzeczy tuningowe do motocykla. Zrobił jakąś osłonę tylniego amortyzatora, jak w KTMie. Jest inny hamulec przedni, inna owiewka, inny reflektor. Pewnie polski handlarz dopiero go zaniedbał, jak to zwykle bywa.
Teraz mam go rozebranego. Ale powinienem go poskładać w tym tygodniu to zrobię zdjęcie i podeślę.
sie ma
mariusz


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: kupić DR 800
PostNapisane: Pn sty 17, 2011 11:48 am 
Zadomowiony

Dołączył(a): N paź 12, 2008 4:19 pm
Posty: 53
Lokalizacja: Kalisz
kilometr napisał(a):
Wymienię świecę, ale to może być zapłon albo gaźniki. Czy jak asfalt będzie całkiem bez lodu to mogę wpaść do ciebie na lekki serwis silnika?
sie ma
mariusz


Oczywiście możesz wpaść kiedy chcesz :D . Najlepiej nic nie wymieniaj i zarezerwuj sobie cały dzień, nauczę Cię obsługi tej maszyny i zdradzę parę przydatnych tajemnic :lol: .


Ostatnio edytowano Pn sty 17, 2011 4:50 pm przez maciekDR, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: kupić DR 800
PostNapisane: Pn sty 17, 2011 12:20 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Pn lip 28, 2008 6:42 pm
Posty: 362
Lokalizacja: Piaseczno
pewnie nie odkryję ameryki,

A)tjuner dla DR: http://www.hessler-motorsport.de/site/
B) forum http://www.suzukidr.pl też się kłania :) oraz kanał filmowy forum http://www.vimeo.com/user1997117


a A+B = http://suzukidr.pl/forum/index.php?acti ... topic=8530
ogień :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: kupić DR 800
PostNapisane: Pn sty 17, 2011 5:16 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pn cze 22, 2009 9:02 pm
Posty: 145
Lokalizacja: Mszczonów
And napisał(a):
siwy86 napisał(a):
A ile silniki w BIG-ach wytrzymują kilometrów bez generalnego remontu


Temat rzeka, jakkolwiek polecam artykuł - big po 100.000 W którym kolega Świerzy opisuje swojego Bigasa rozebranego po takim przebiegu.

http://p1.bikepics.com/pics/2009%5C06%5 ... 41-800.jpg
http://p1.bikepics.com/pics/2009%5C06%5 ... 44-800.jpg
http://p1.bikepics.com/pics/2009%5C06%5 ... 53-800.jpg
http://p1.bikepics.com/pics/2009%5C06%5 ... 55-800.jpg
http://p1.bikepics.com/pics/2009%5C06%5 ... 56-800.jpg
http://p1.bikepics.com/pics/2009%5C06%5 ... 57-800.jpg



Artykuł godny polecenia. Dzięki wielkie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: kupić DR 800
PostNapisane: Pn sty 17, 2011 7:14 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pn sie 23, 2010 1:18 pm
Posty: 107
Lokalizacja: Biała Podlaska
kilometr napisał(a):
cześć
Dokładnie taki mostek.

Siema, jak ten mostek nie będzie Ci przydatny to chętnie się z Tobą zamienię, na bilety narodowego banku polskiego :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: kupić DR 800
PostNapisane: Pn sty 17, 2011 11:00 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Pn mar 02, 2009 5:53 pm
Posty: 258
Lokalizacja: Polska - Wielkopolska
[quote="oscarFire"][quote="kilometr"]cześć
Dokładnie taki mostek. [/quote]
Siema, jak ten mostek nie będzie Ci przydatny to chętnie się z Tobą zamienię, na bilety narodowego banku polskiego :mrgreen:[/quote]


cześć
Mostek mi się podoba, pięknie trzyma skarpety na lagach. Więc zostaje. Może też posłuży za stelaż do wyższego błotnika, jeśli będzie potrzebny.
mariusz


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: kupić DR 800
PostNapisane: Wt sty 25, 2011 9:02 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Pn mar 02, 2009 5:53 pm
Posty: 258
Lokalizacja: Polska - Wielkopolska
cześć
Czy ktoś z Was wie może ile trzeba pompować koła w Bigu, to znaczy jakie ciśnienie?
mariusz


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: kupić DR 800
PostNapisane: Wt sty 25, 2011 9:17 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): Pn lis 16, 2009 12:27 pm
Posty: 53
Lokalizacja: Marki
zdaje się P 1,8 T 2,0


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: kupić DR 800
PostNapisane: Śr sty 26, 2011 6:07 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pt sty 05, 2007 9:08 am
Posty: 147
Lokalizacja: Warszawa
tak jest. Powinieneś mieć tabliczke z takimi danymi przyklejoną na zbiorniku paliwa pod kanapą (jak zdejmiesz kanape to zobaczysz)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: kupić DR 800
PostNapisane: Cz sty 27, 2011 1:08 am 
poeta forumowy

Dołączył(a): Pn mar 02, 2009 5:53 pm
Posty: 258
Lokalizacja: Polska - Wielkopolska
dzięki


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: kupić DR 800
PostNapisane: Pn lut 07, 2011 7:16 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Pn mar 02, 2009 5:53 pm
Posty: 258
Lokalizacja: Polska - Wielkopolska
cześć
Wreszcie sobie pojeździłem na dwukółce. Przetestowałem w błocie aż po samą osłonę silnika. Pojeździłem po asfalcie powyżej 130km/h. Posmigałem po wodzie i próbowałem testów na torach kolejowych. I wyszło szydło z worka. Na asfalcie jest dużo lepszy od KTMa Adventure LC4. Jedzie się 120km/h tak jak KTMem 90km/h. Najlepiej lubi 110km/h. Pozycja jest dużo lepsza, siedzenie też. Nie męczą się kolana. Ale jak dla mnie kierownica jest ciut za wysoko. Mam wyższą szybkę, więc pewnie to dodatkowy plus. W błocie jest ociężały i kiepsko go wyczuć. Trochę się czułem jakbym prowadził KTMa w grubych rękawicach i betonowych butach. Zawieszenie na szybkich przejazdach po dziurach daje radę (może mam sprężyny progresywne z przodu, na to mi wygląda), ale to nie to samo co KTM, zawieszenie nie daje rady przy dużych prędkościach na dziurawych szutrówkach, nie daje tez rady przy bardzo dużych dziurach i wolnej jeździe, ale tego można było się spodziewać. Chociaż jazda na stojaka jest wygodniejsza niż w KTMie. Może dlatego, że podnóżki są bardziej do przodu, a kierownica wyżej. W ogóle wydaje się jakiś dłuższy od KTMa i na pewno dużo cięższy (36kg). Ochrona przed wodą spod przedniego koła jest gorsza niż w KTMie. Cała woda wali na buty. Przez to, że jest cięższy i trudniej go wyczuć w terenie, nie udało mi się przejechać przez torowisko kolejowe na nasypie z kamieni. KTMem przejeżdżałem tam kilkanaście razy. Udało mi sie za to przejechać Bigiem przez torowisko nie będące na nasypie, po prostu większy rozpęd i na stojaka. Denerwuje mnie trochę oddawanie mocy przez silnik (może coś jest nie tak z silnikiem). Wystarczy lekko pokręcić manetą i od razu ma się pełną moc, to zrywa przyczepność na zakrętach, dalsze kręcenie manety już nie daje większych efektów. W KTMie oddawanie mocy było płynniejsze, ale potrafił się dusić na niskich obrotach, a Big w razie czego potrafi nawet z 1500 obrotów wyjść kiedy nie ma czasu na redukcje biegu. Silnik długo się nagrzewa, a kiedy jest trochę za zimny, to szarpie na wolnych obrotach. Generalnie uważam, że super maszyna na jeżdżenie po Europie. W dodatku jak pomalowałem felgi na czarno, założyłem kostkę, to prezentuje się całkiem pięknie, zobaczcie zdjęcia (nie polecam tym, którzy każdy odcisk tłustego palca ścierają szmatką do połysku):
www.kilometr.com/big1.jpg
www.kilometr.com/big2.jpg
www.kilometr.com/big3.jpg
www.kilometr.com/big4.jpg
www.kilometr.com/big5.jpg
www.kilometr.com/big6.jpg
www.kilometr.com/big7.jpg
www.kilometr.com/big8.jpg
www.kilometr.com/big9.jpg
Przedni błotnik zastąpiłem aluminiową osłoną silnika. Jak na razie sprawdza się super. Zobaczymy w ciepłych krajach czy silnik sie nie przegrzeje. Są oczywiście też tego rozwiązania wady. Po pierwsze przy dużej prędkości na szutrze błoto z wodą wali na reflektor, a nawet na kask. Po drugie trochę też wali na górny mostek zawieszenia i łożyska głowki ramy. Ale to kiedy się jedzie po prawdziwym błocie. A właśnie... nie ma wskaźnika temperatury, tylko lampka, jak juz będzie za późno. Muszę cos z tym zrobić.
sie ma
mariusz


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: kupić DR 800
PostNapisane: Wt lut 08, 2011 3:52 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Śr gru 09, 2009 11:55 pm
Posty: 28
Nie przegrzeje się :) Dbaj o poziom oleju i bedziesz z biga zadowolony. Nom w tym moto momentu nie brakuje, jak również jest on dostępny juz praktycznie od samego dołu, stad żywa reakcja na ruch manetą. Fajny ten Twoj Bigos, fajny wydech, wersja street czy open? i co to za opona z tyłu? E09 dakar? I ta karbon dakar adwenczer edition klapka od wlewu :) Błotnik może rzeczywiście podnieś, lub przypasuj jakąś allegrówkę. I DZIDA :P liczyłeś ile sciągnąłeś z niego kg? Jakby co to u hesslera mozesz sobie zrobć rajdówkę (zawias, gazniki mechaniczne,sportowe wałki etc...)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: kupić DR 800
PostNapisane: Wt lut 08, 2011 5:36 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): N lis 22, 2009 11:26 pm
Posty: 362
Te szybkie wkręcanie się na obroty zawdzięczasz manetce gazu z KTM LC4 w wersji SC. Producent magura bodajze.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: kupić DR 800
PostNapisane: Wt lut 08, 2011 6:00 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Pn mar 02, 2009 5:53 pm
Posty: 258
Lokalizacja: Polska - Wielkopolska
cześć
Maneta jest Magura, ale nie wygląda jak w moim KTMie, chyba że te KTMy z rocznika '96 miały inną. W każdy razie działa lekko i powoli się przyzwyczajam, tyle że dziś na suchym asfalcie miałem uślizg na skrzyżowaniu, bo za dużo gazu dałem.
Z moto zdjąłem ponad 14kg, ale to głównie były duperele dla komfortolubnych ludzi, czyli stelaże pod torby, gmole, błotnik przedni, fabryczne lusterka i tłumiki, itp.
Niemiec trochę zainwestował ze sklepu Hasslera w mój egzemplarz, zastanawiam się czy nie włożył przypadkiem tych sportowych wałków do silnika, bo jest jakis taki agresywny w porównaniu do KTMa, a powinno być odwrotnie. Ale najpierw muszę znaleźć kogoś co się zna na Bigach aby posłuchał silnika, bo mi trochę zbyt hałasuje metalicznie, gdyby to był KTM to by było normalnie ale nie wiem jak Bigi hałasują. Chociaż zawsze się mówiło, że Suzuki to same stuki, przynajmniej tak się mówiło zanim jeszcze w Polsce KTMy sie pojawiły. Dziś na ten przykład jak wracałem to było tylko 3st.C i silnik zachowywał się jakby był na wpół zimny. Wprawdzie jechałem pod bardzo silny, mroźny wiatr, a przez cały dzień jeździł normalnie. Od jutra podobno znowu zima, więc trzeba wrócić do quada.
Jako ciekawostkę powiem, że dziś odwiedziłem znajomych co jeżdżą szosowymi BMW i jak mnie zobaczyli to wyrazili obawę czy aby im podjazdu pod garaż błotem nie zabrudzę. Pytali kiedy go umyję skoro idą mrozy, nie zrozumieli odpowiedzi, że ja nie myję motocykli ale ich używam.
sie ma
mariusz


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 3 z 10   [ Posty: 139 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 37 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL