Teraz jest Cz maja 09, 2024 12:21 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 3 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Co wybrać??? XT czy DR czy KLX
PostNapisane: Pn wrz 13, 2010 8:52 am 
Początkujący

Dołączył(a): N cze 15, 2008 11:15 am
Posty: 22
Lokalizacja: Świnoujście
Witam serdecznie w tym dziale.
Nie zaglądałem do tego działu ale i nadszedł na mnie czas chce polatać po bezdrożach i lasach i gdzie się da. Mam Honde Varadero a kiedyś miałem transalpa i chce się przesiąść na coś co ma około 600 pojemności (nie jestem małym gościem) i myślę o Yamaha XT 600 3TB lub Suzuki DR 650 i myślałem też o Kawasaki KLX 650.
Może jakieś rady co do wyboru?? myślę przeznaczyć na to coś około 4500 zł
Proszę powiedzcie co jest fajniejsze co jest bardziej bezawaryjne i wytrzymałe.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Co wybrać??? XT czy DR czy KLX
PostNapisane: Pn wrz 13, 2010 4:25 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt wrz 10, 2010 6:09 pm
Posty: 690
Lokalizacja: Pruszków
Miałem przez dłuższy czas xt600 2kf oraz DR650. Z xt600 3tb miałem jakąś tam styczność, bo mój kumpel taką jeździł, często się zamienialiśmy.

Po pierwsze to namawiałbym Cię na 2kf w miejsce 3tb. 2kf ma zupełnie inną ramę, przez co starszy xt jest lepiej wyważony (nowszy ma za ciężki przód), jest wyższy, ma sporo większy prześwit. No i jest odczuwalnie lżejszy, a to najważniejsze w terenie. Ta wersja miała też pompowane przednie zawieszenie, nowsze już nie miały regulacji. 2kf ma koła 21/18, 3tb 21/17, więc sprawdź sobie przed zakupem dostęp do opon w konkretnych rozmiarach, bo potem pojawiają się problemy :P Zapewne 2kf można kupić nieco taniej niż te planowane 4,5tys, więc zaoszczędzone pieniądze od razu można przeznaczyć na doprowadzenie motocykla do super kondycji.

W DR650 bodajże od 1996r. wprowadzili rozrząd na kołach zębatych, to moim zdaniem duży plus, ja jeździłem niestety starszą odmianą, z klasycznym łańcuszkiem. Dostęp do regulacji zaworów w DR - tragedia. W porównaniu do XT, DR ma też zupełnie inną charakterystykę. Te same tereny z tą samą prędkością na DR objeżdżałem na 1 i 2 biegu, na XT bieg 3 i 4. Po prostu XT super ciągnął z dołu, DR natomiast na wysokich obrotach. I moim zdaniem największy minus DRy - masa.

Jeśli chodzi o wytrzymałość, bezawaryjność, dostęp do części - to postawiłbym oba motocykle na równi. Żaden z nich nie ma jakichś specjalnych wad wrodzonych, po prostu kupując używany sprzęt trzeba szczególnie dokładnie ocenić stan techniczny konkretnego egzemplarza i chyba tym się kierować.

Kawasaki nie jeździłem, więc się nie wypowiem wcale ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Co wybrać??? XT czy DR czy KLX
PostNapisane: Pn wrz 13, 2010 9:01 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr sty 24, 2007 9:11 am
Posty: 1497
Lokalizacja: z krzaczorów
Jo

Ty się zastanów czy chodzi ci o drogi terenowe czy o bezdroża. Jeśli to drugie to żaden z tych sprzętów się nie nadaje. Na bezdoża w tej kasie to może jakieś zamęczone DR350, LC4-350, TE350/400/610, XT350. Szczególnie możliwe do zakupu tanio (tu wielka zagadka co do stanu technicznego tych zabytków) Hqv do nauki wydają sę idealne (lekkie, dobrze zawieszone i zdecydowanie ale przyjemnie oddające moc)

Jesli o drogi / ścieżki w terenie to z typowanej grupy najlepszy KLX650 ale w specyfikacji R tzn bez guziczka (a jakoś wyjątkowo psio się ten motorek kopie). Silnik wołowato nabiera obrotów ale ciągnie potężnie, zawiasy (R) wystarczająco dobre, kanapa, jak na enduro, bajka, zbiorniczek wachy maleńki a w terenie potrafi łykąć 7-9 lty/100. No i opinia co silnik nie do zabicia.
Taki przy tym jakiś mały i krępy się wydaje (przy moim, przeciętnym, wzroście).
Drugi typ to XT600 srtarsze modele jak pisał lasooch. Miałem parę lat 43F. Daj się tym nawet i w bezdrożach, byle nie za szybko i nie próbować skakać przez doły itp. Tyle że też kopane i z jakimiś takimi nakomplikowanymi IMO rozwiązaniami (trochę mnie psuje "czystość konstrukcji" KTMów czy Hqv).
DRki to moim zdaniem bardziej szosowo-szutrowce. Z tym "szerokim" silnikiem utkniesz w każdej głębszej koleinie czy gęstym bagnie, choć wydaje mi się że zawiasy jednak lepsze niż w nowszych XTkach i silnik bardziej dynamiczny - ale w sposób jak pisał wcześniej cytowany.

Pozdr
rr


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 3 ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 24 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL