Teraz jest So kwi 27, 2024 8:48 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 12 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Witam TEAM osób, które dokonały tego samego wyboru
PostNapisane: Pt kwi 02, 2010 12:43 pm 
Świeżak

Dołączył(a): Wt mar 30, 2010 12:25 pm
Posty: 10
Mówią, że książąt jest wiele, król tylko jeden - XR650R!!!
Na wstępnie chciałbym podziękować za garść informacji jakie znalazłem na tym formu. Z biegiem czasu postaram się również dorzucić do nigo swoje doświadczenia.
Historia XR:Kupiłem sprzęta w ciekawych okolicznościach. Od człowieka, który postanowił nauczyć się jazdy motocyklem terenowym. Na moje szczęście chorował chyba na megalomanie, bo zdecydował się właśnie na XR650R :lol: Ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło, bo po namowie żony sprzedał sprzęta z przebiegiem 140 km właśnie mi :D . Sprzęt jest z 2007 roku. Kupiony przez pierwszego właściciela z USA zimą 2008 jako nowy. Po wiosennej przejażdżce właściel przestraszył się i postanowił go sprzedać.
Na dzień dzisiejszy nie licząc czujnika temperatury cieczy i elektronicznego licznika sprzęt jest goły. Wersja USA ma okrojoną elektrykę i delikatniejszy kuperek, chętnie dowiedziałbym się jak dorobić światło STOP. Czy ktoś jeżdzi też dokładnie takim sprzętem? Pytam, bo właśnie pozbyłem się którejś już w karierze tablicy rejestracyjnej - będę wdzięczny za jakiś dobry patent, bo plastikowe błotniki zostawiam wraz z rejestracją gdzieś na runie leśnym...
Jakie doświadczenia macie z oponami. Ja w większoście jeżdżę po leśnych duktach, szutrach, ale nie omijam też poligonów itp. Tył kończy mi się w 800 km rozmair 110/100-18, przód żyje pare stówek dłuzej 80/100-21 Jakie rozmiary i modele zakładacie? Ja myślałem o
Continentalu: http://holan.pl/pl/product/283/285/193/ ... tal_TKC_80, ale nie ma takiej rozmiarówki.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Witam TEAM osób, które dokonały tego samego wyboru
PostNapisane: Pt kwi 02, 2010 12:53 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt cze 01, 2007 11:00 pm
Posty: 2916
Lokalizacja: eh Canada
Mimo ze nie dokonalem tego samego wyboru
To witam ...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Witam TEAM osób, które dokonały tego samego wyboru
PostNapisane: Pt kwi 02, 2010 1:45 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr sty 24, 2007 9:11 am
Posty: 1497
Lokalizacja: z krzaczorów
Witam

sofoniasz napisał(a):
...Od człowieka, który postanowił nauczyć się jazdy motocyklem terenowym. Na moje szczęście chorował chyba na megalomanie, bo zdecydował się właśnie na XR650R :lol: ....


Po prostu tak jak i ty myślał że kupuje najlepszy motocykl terenowy :lol:
Bez obrazy. Nie chce tu zapienić wszystkich właścicieli XR650R. Po prostu są rózne rodzaje terenu, rózne style/sposoby jazdy w terenie i rózne do tego motocykle. Bezwzględnie najlepszych i uniwersalnych nie ma. :roll:

Ale mysleć że to ten nasz właśnie miło :wink:

Pozdr
rr


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Witam TEAM osób, które dokonały tego samego wyboru
PostNapisane: Pt kwi 02, 2010 1:48 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Śr gru 05, 2007 8:09 am
Posty: 910
Lokalizacja: Biecz
Tablice trzymasz w kredensie , zrób skan w wysokiej rozdzielczości , wydrukuj i zalaminuj , nie będzie podatna na wibracje , jak blaszana i nie zginie , kiedyś gubiłem kilka blach w roku , odkąd zastosowałem taki patent , nie mam z tym problemu .
Co do jedynego słusznego moto to : " Jeden lubi ogórki , a drugi ogrodnika córki " .


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Witam TEAM osób, które dokonały tego samego wyboru
PostNapisane: Pt kwi 02, 2010 3:08 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N lut 25, 2007 7:07 pm
Posty: 2158
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Mają chłopaki rację co do bajka. Akurat 650R był skrojony pod rajd baja i taki teren lubi najbardziej. Nie ma co się rozpisywać ma też swoje minusy. W każdym bądź razie rozumiem twój entuzjazm. To najlepszy silnik w enduro 4T jakim jeżdziłem.
Co do błotnika; mam chyba taką wersję jak Ty, bez stelaża. Jak dałem taką końcówkę z ledami, trochę usztywniłem błotnik listwami aluminiowymi i się trzyma. Trochę lata w terenie, ale się trzyma. Wcześniej miałem nieco inny, bez usztywnienia to tak latało że opona tablicę mi gieła. Zresztą możana sobie jakiś stelaż zrobić. Co do laminatu to miśki się mogą przyczepić i dowód zabrać bo to odblaskowe nie jest. Wcześniej miałem tablicę na górze błotnika i się też przyczepili.

[ img ]

Opony temat rzeka. Jak jeździsz w większości w terenie to bierz typowe terenowe. Takie duale jak tkc to dobre do turystyki miesznej są. Trochę już tu na forum o gumach napisano.
Co do stopu, to powinieneś mieć czujnik chociaż w tylnym heblu, sprawdź podłączenie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Witam TEAM osób, które dokonały tego samego wyboru
PostNapisane: Pt kwi 02, 2010 3:12 pm 
Aktywny

Dołączył(a): N lut 08, 2009 7:58 pm
Posty: 141
Lokalizacja: OLEŚNICA
TKC to chyba niezbyt dobry wybór na poligony i teren :? coś z wyzszą kostką i rzadszą jakiś motoz ,trelleborg, mitas c 18 ,c16 .


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Witam TEAM osób, które dokonały tego samego wyboru
PostNapisane: Pt kwi 02, 2010 4:17 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Śr paź 28, 2009 2:59 pm
Posty: 165
Lokalizacja: kings lynn uk
Witamy kolejnego posiadacza BRP :lol: (Big Red Pig).Moim zdaniem nie jest to najlepszy terenowy motocykl,bo w tej chwili jest sporo sprzętów z lepszymi zawiechami,wyposażeniem,lżejszych itd... ale XR-ka to fajny oldschoolowy bike z temperamentem,dający mnóstwo frajdy i z dużą możliwością przeróbek(supermoto,adventure ,itp.)Jeszcze nim trochę polatam :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Witam TEAM osób, które dokonały tego samego wyboru
PostNapisane: Pt kwi 02, 2010 4:28 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So mar 07, 2009 8:34 pm
Posty: 1089
Popieram Adagiio, tablica bezpiecznie w domku, a mała kopia na moto. To nie tylko wynalazek "kombinatorów" z Polski, w Rumunii przyuważyłem takiego Szwajcara
[ img ]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Witam TEAM osób, które dokonały tego samego wyboru
PostNapisane: Pt kwi 02, 2010 9:29 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Śr gru 09, 2009 11:55 pm
Posty: 28
A jak sprawa ma sie w konfrontacji ze stróżami prawa, porządku, oraz bezpieczenstwa ruchu drogowego :) chyba nie ma opcji ze mozna sobie legalnie smigac na tablicy drukowanej w domu? :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Witam TEAM osób, które dokonały tego samego wyboru
PostNapisane: So kwi 03, 2010 6:52 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Śr gru 05, 2007 8:09 am
Posty: 910
Lokalizacja: Biecz
Tam gdzie jeżdżę nie ma problemu czy z tablicą , czy bez w każdym przypadku jest pincet , do jazdy po asfalcie nie potrzebujesz patentów , wystarczą nakrętki przeciw odkręceniowe i jak przykręcisz w 4 punktach , to nie zgubisz .


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Witam TEAM osób, które dokonały tego samego wyboru
PostNapisane: Śr kwi 21, 2010 10:00 am 
prozaik forumowy

Dołączył(a): N sty 20, 2008 8:16 pm
Posty: 339
Lokalizacja: Sosnowiec
And napisał(a):
A jak sprawa ma sie w konfrontacji ze stróżami prawa, porządku, oraz bezpieczenstwa ruchu drogowego :) chyba nie ma opcji ze mozna sobie legalnie smigac na tablicy drukowanej w domu? :)



Widziałem też cały zestaw niemieckich off'ów z takimi wersjami tablic, zatem i w cywilizowanych krajach zdaje się to działać. Nie jest to druk na papierze, a mocnej, dość grubej folii, to rozwiązanie działa. Ja na pewno je zastosuję po tym, jak zgubiłem tablicę i kierunkowskazy w moim Bergu...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Witam TEAM osób, które dokonały tego samego wyboru
PostNapisane: Śr kwi 21, 2010 1:39 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr sty 24, 2007 9:11 am
Posty: 1497
Lokalizacja: z krzaczorów
Witam

A może jak podobno robili drzewniej Krakusy: dwie gumy od majtek lub sznurki i na plecy (a'la plecak) :lol:

Pozdr
rr


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 12 ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 51 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL