Teraz jest So kwi 27, 2024 6:37 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 2   [ Posty: 29 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Honda NX650 dominator - co można wyrzucić ?
PostNapisane: Pt lut 26, 2010 6:16 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So mar 07, 2009 8:34 pm
Posty: 1089
Miałem XTZ750ST, więc cała rodzina XTZ to są turystyczne endura. XT/TT600 soft-enduro.
Wiem, że ludzie mają problemy z nazewnictwem, zwłaszcza osławiony cross, stąd podany link. Można oczywiście na XTZ660 jeździć w skórzanej kurtce z frędzlami, można ją nazwać crossem, ale tylko na zebraniu kółka różańcowego, na najbliższym zlocie Adv nie byłbyś traktowany poważnie, bo to mało profesjonalne.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Honda NX650 dominator - co można wyrzucić ?
PostNapisane: Pt lut 26, 2010 11:36 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Cz lip 24, 2008 3:38 pm
Posty: 513
Lokalizacja: Kraków
Co z tego że urwie się masy jak dalej będzie to samo kanapowe zawieszenie które nie da ci satysfakcji w prawdziwym terenie, XL tak samo dopiero XR ma zawieszenie przygotowane do terenu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Honda NX650 dominator - co można wyrzucić ?
PostNapisane: So lut 27, 2010 12:10 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Wt paź 20, 2009 6:38 pm
Posty: 700
Lokalizacja: Pustkowo Zachodniopomorskie
No tak masz racje ale kolega ma do kupienia okazyjnie Dominatora, wszyscy wiemy że XR jest lepsza ale nie o tym mowa, po wymontowaniu kilku zbędnych żeczy NX jak najbardziej będzie się nadawal do taplania się w blocie, i lekkiego enduro w lesie i jest tani w eksploatacji.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Honda NX650 dominator - co można wyrzucić ?
PostNapisane: So lut 27, 2010 1:09 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So mar 07, 2009 8:34 pm
Posty: 1089
Teraz spróbuję konkretnie. Autor musi sobie odpowiedzieć na pytanie do czego chce stosować ten kolejny motocykl. Odchudzić to znaczy ile można zaoszczędzić-tylne podnóżki, kierunki, lampa przednia, lusterka- 5kg góra, chyba że zadziała się jeszcze z wydechem. Tam gdzie wjedzie tym Dominatorem wjedzie również swoim F800GS, różnica dotyczyć bedzie przede wszystkim kosztów nieuniknionych gleb. Jeśli więc celem jest tanie polatanie po lesie to warto. Jeśli autor chce potraktować go jako sposób na doskonalenie techniki jazdy terenowej to waga NX nadal będzie zabijająca. Lepiej już zaiwestować w jakąś DT125 a poczuje radość z jazdy, przy niewygórowanych kosztach. Wracamy więc do pytania do czego to ma służyć?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Honda NX650 dominator - co można wyrzucić ?
PostNapisane: So lut 27, 2010 8:34 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Cz sty 11, 2007 11:19 am
Posty: 3848
Lokalizacja: Zalesie Górne
Rozważywszy za i przeciw zdecydowałem nie kupować dominatora. Okazja była fajna i tania ale z uwagą przeczytałem zdanie akcenta i innych i postanowiłem jednak szukać dalej czegoś lżejszego.

Zdecydowanie moto ma mi posłużyć do wejścia w świat off-road, zanim tam wjadę f800gs. Problem z wyborem czegoś taniego, a jadnocześnie sensownego, pozostaje.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Honda NX650 dominator - co można wyrzucić ?
PostNapisane: So lut 27, 2010 10:15 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So mar 07, 2009 8:34 pm
Posty: 1089
Szukaj DT125. Mając jeszcze XR600R gdy usiadłem na taką DT to poczułem się jak na rowerze. Wprawdzie 2T ale można nauczyć się techniki jazdy, będzie jak znalazł na F800. Ponadto nie sponiewiera tak jak rasowa crossowa 125


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Honda NX650 dominator - co można wyrzucić ?
PostNapisane: N lut 28, 2010 8:57 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt wrz 28, 2007 12:22 pm
Posty: 683
Lokalizacja: Gniezno
ja sie z zgodze z Akcentem...kiedy jeszcze mialem wlasnie dominatora....mialem okazje jezdzic z dziewczyna po poznanskich lasach, ktora pomykala na dt125..........fajny lekki moto.......mocy mało choć jak się ją wkręcilo wysoko na obroty...:):):)
Moim zdaniem domi jest za ciezki na crossowy teren, na naukę oraz ma miękki zawias..przynajmniej mój taki miał..


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Honda NX650 dominator - co można wyrzucić ?
PostNapisane: N lut 28, 2010 4:54 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N lut 25, 2007 7:07 pm
Posty: 2158
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Moim zdaniem jest sens brać Dominatora jeśli docelowa masz upalać na f800gs.
Ucząc się na lekkim sprzęcie i przesiadając się na gs-a będzię zupełnie inaczej.
A dominik to poręczna bardzo maszyna, fajna geometria ,chętnie na koło idzie. Nie ma tam co się zepsuć za bardzo, ewentuarlnie owiewka, ale można ją zamienić na jakąś plastikową lampkę. Słaby zawias ale do nauki wystarczy na dłuuugo.
Zresztą patrzcie


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Honda NX650 dominator - co można wyrzucić ?
PostNapisane: N lut 28, 2010 5:13 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N lut 25, 2007 7:07 pm
Posty: 2158
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kurza stopa :oops: się motam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Honda NX650 dominator - co można wyrzucić ?
PostNapisane: Wt kwi 13, 2010 10:24 pm 
Świeżak

Dołączył(a): Cz wrz 24, 2009 11:50 pm
Posty: 8
Lokalizacja: Kraków
Sam mam dominatora i opinię o wadze potwierdzam, ale zakładając porządną kostkę można dosyć sprawnie śmigać w średnio trudnym terenie.

filmik Eddiego :



Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Honda NX650 dominator - co można wyrzucić ?
PostNapisane: Cz kwi 22, 2010 10:42 am 
Początkujący

Dołączył(a): Śr kwi 21, 2010 12:36 pm
Posty: 40
Lokalizacja: Szczecin
ja też mam Dominatora, tylko, że małego (250)
w lutym go przerobiłam, bo całe to żelastwo wokół licznika doprowadzało mnie do szału w terenie... zdemontowałam lampę i wstawiłam UFO Cruiser (swoje kosztuje, ale naprawdę fajnie świeci), przedni błotnik jest teraz crossowy, obcięłam też trochę owiewki i je zeszlifowałam do czystego, białego plastiku (na całkowite zdjęcie się nie zdecydowałam ze względu na chłodnicę). Kierunkowskazy można zdjąć, ale nie trzeba, bo oryginalne są bardzo giętkie i wytrzymują wszystkie gleby. Zegarów oczywiście brak, mam za to licznik rowerowy, tylko w sumie nie wiem po co bo i tak wskazuje złą prędkość. No i oponki - tył MITAS C-01, przód E-09.

efekt: http://bikepics.com/pictures/1917618/

Plusy?
Dominator jest teraz lżejszy, nie trzeszczy na dziurach, nie szkoda plastików... generalnie jeździ mi się nim bardzo fajnie, dał radę na rajdzie w ubiegły weekend. zaliczyłam wszystkie odcinki "S", w tym górkę na pustyni siedleckiej, pustynię błędowską, rzeczkę, bagna itp, itd ;)

Minusy?
Cóż... wygląda paskudnie, ale przecież nie to jest najważniejsze w enduro ;)

Moim zdaniem przerabianie Dominatorów ma sens.
Na pierwsze moto do nauki w średnio trudnym terenie - rewelacja, zarówno dla bab jak i facetów. Niestety, brakuje trochę mocy na trasie, więc na przyszły sezon będę polować na dużego Dominatora, a jeżeli fundusze pozwolą to może od razu na BMW F 650 GS? :roll:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Honda NX650 dominator - co można wyrzucić ?
PostNapisane: Cz kwi 22, 2010 11:12 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N lut 25, 2007 7:07 pm
Posty: 2158
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Wygląda o wiele,wiele lepiej niż w orginale. Jak naormalny ,poczciwy endurak. Ta czasza w dominiku nie za piękna jest. Taką przeróbkę miałem na myśli. Dopiero zauważyłem że 250-ka ma chłodnicę, zdaje się że jedną dużą.
Powiedz ilu wyjadaczy zawstydziłaś na pustyni. :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Honda NX650 dominator - co można wyrzucić ?
PostNapisane: Cz kwi 22, 2010 1:59 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt lis 16, 2007 7:39 am
Posty: 2575
Lokalizacja: ZKA
Ruda_ napisał(a):
Na pierwsze moto do nauki w średnio trudnym terenie - rewelacja, zarówno dla bab jak i facetów. Niestety, brakuje trochę mocy na trasie, więc na przyszły sezon będę polować na dużego Dominatora, a jeżeli fundusze pozwolą to może od razu na BMW F 650 GS? :roll:


Tak zrób. Jak już się zdecydujesz sprzedać tego brzydala - daj znać. Chętnie nabędę. :mrgreen: Daleko nie mam.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Honda NX650 dominator - co można wyrzucić ?
PostNapisane: Cz kwi 22, 2010 3:50 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Śr kwi 21, 2010 12:36 pm
Posty: 40
Lokalizacja: Szczecin
danek-dr napisał(a):
Powiedz ilu wyjadaczy zawstydziłaś na pustyni. :D

Dokładnie nie wiem, ale zapewne wielu 8) hehe ;)

Louis napisał(a):
Tak zrób. Jak już się zdecydujesz sprzedać tego brzydala - daj znać. Chętnie nabędę. :mrgreen: Daleko nie mam.

obiecuję, ze będę pamiętać :)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 2   [ Posty: 29 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 48 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL