Teraz jest So maja 11, 2024 6:34 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 23 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Jaki motor dla kurdupla?
PostNapisane: N lut 21, 2010 8:19 pm 
Początkujący

Dołączył(a): So gru 05, 2009 7:25 pm
Posty: 17
Mam pytanie. Po przejechaniu IX Rajdu Katyńskiego i planując uczestnictwo w X oraz majowy wypad do Rumunii myślę o zastąpieniu mojej poczciwej XJ 900 jakąś maszyną na której kratery w okołolwowskich asfaltach robily mniejsze wrazenie.
Niby sprawa wygląda prosto, ale na przeszkodzie stoją moje parametry. Rzecz w tym że w butach na grubej podeszwie mierzę 170 cm/ ajakoś tak się utarło że duże enduraki zarezerwowane sa dla tych spogladających na mnie z wysoka.
Nadmienię ze zalerzy mi na taniej i niezawodnej maszynie, takiej która powiezie mnie, pasażerkę oraz 3 kufry w daleką podróż.
Dlatego najintensywniej myślę o DR BIG 800. Może ktoś spotkał się z sytuacją, gdy ktoś mojej postury sprawnie operował taką maszyną?
Zapytanie umieściłem w tym dziale licząc na zauważenie ze strony DR BIG Riderów.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jaki motor dla kurdupla?
PostNapisane: N lut 21, 2010 8:38 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N wrz 16, 2007 8:29 pm
Posty: 7905
Lokalizacja: Szczecin
idealnym motocyklem dla niskich riderów jest moim zdaniem 650GS, jednak z tego co pisałeś wynika chyba że liczysz na bardziej offroadową maszynę no i jazda z pasażerem i kuframi....

w takim razie pomyśl o 800 GS, myślę że przy obniżonej kanapie możesz dać radę. BIG wydaje mi się że wcale taki niski nie jest.

z mniej offowych maszyn, to jest jeszcze suzuki V-strom 650, być może dałbyś radę, oraz suzuki xf freewind.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jaki motor dla kurdupla?
PostNapisane: N lut 21, 2010 8:44 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Wt lut 24, 2009 2:04 pm
Posty: 744
Lokalizacja: Tarnow
Jeszcze zależy ile chcesz wydać na moto, DR BIG będzie chyba za wielki (pewnie dasz radę ale nie będzie łatwo) F800GS na obniżonym siedzeniu dalej jest wysoki i dość drogi, z tańszych motocykli polecam Honde Dominator i XL 600 (ta chyba fajniejsza i bardziej off).

..........i proponuję się przedstawić w powitalni :!:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jaki motor dla kurdupla?
PostNapisane: N lut 21, 2010 10:00 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): N sty 03, 2010 11:39 pm
Posty: 52
Polecam transalpa. Tani, niezawodny, sprawdzony i żywotny sprzęt dobry do turystyki. Osiągami nie powala ale spokojnie w 2 osoby z kuframi można podróżować. Przy tym da się nim całkiem sprawnie pomykać po szutrach, lasach i łąkach. Transalp to taki złoty środek od którego możesz skręcić jeszcze bardziej w teren - wtedy jednocylindrówka albo jeszcze bardziej w turystykę i asfalt - wtedy africa twin, super tenere, bmw gs.

pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jaki motor dla kurdupla?
PostNapisane: Pn lut 22, 2010 4:36 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Wt gru 09, 2008 4:19 pm
Posty: 424
Lokalizacja: Łódź
moja propozycja na lekkie i niskie enduro to: http://images.google.com/imgres?imgurl= ... s%3Disch:1


lub :

http://www.motorcyclespecs.co.za/model/ ... r%2099.htm


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jaki motor dla kurdupla?
PostNapisane: Pn lut 22, 2010 7:27 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N wrz 16, 2007 8:29 pm
Posty: 7905
Lokalizacja: Szczecin
wszytko fajnie, my tu się produkujemy, tylko sam zainteresowany jakby najmniej zainteresowany tematem...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jaki motor dla kurdupla?
PostNapisane: Pn lut 22, 2010 7:31 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn sty 19, 2009 8:45 pm
Posty: 2142
Lokalizacja: Warszawa
Dobry, temat kontynuujcie pliz :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jaki motor dla kurdupla?
PostNapisane: Pn lut 22, 2010 7:53 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Śr lis 04, 2009 8:53 pm
Posty: 469
Lokalizacja: wwa
popróbuj trampka, w miarę tani, 2 osoby pojadą, min 300 km na baku, przejedziesz przez każdy teren przez który przejedzie inny motor o podobnej wadze, a na szosie nie będziesz sie męczył tak jak z jednym cylindrem. Olej, serwis co 12 tys. Co do bezawaryjności to chciałbym żeby inne moto taką miały, miałem 2 TA i były bezproblemowe, no chyba że przepalone żarówki albo przebite dętki to też awarie.. Co do wzrostu to dasz radę napewno, wiem to z autopsji kwestia wprawy, ew przerobisz siedzenie, albo obniżysz przez jakiś zestaw. Poszukaj tematów na forum transalpclub.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jaki motor dla kurdupla?
PostNapisane: Pn lut 22, 2010 10:11 pm 
Początkujący

Dołączył(a): So gru 05, 2009 7:25 pm
Posty: 17
ex1 napisał(a):
wszytko fajnie, my tu się produkujemy, tylko sam zainteresowany jakby najmniej zainteresowany tematem...

No dobra, już jestem, strzelamy akurat remont kuchni i ledwo żyję. Dzięki za tak duży i błyskawiczny odzew. przyznam wam się szczerze ze potwierdziliście moje przypuszczenia i utwierdziliście w wyborze. Wiem że
Trampek jest jednym z niższych turystycznych enduro, ale na pomysł BIGa wpadlem wertując właśnie znakomite Forum.
Spodobała mi się prawdopodobnie większa moc i zrywność niż w Hondzie, co dla mnie ma znaczenie głównie podczas wyprzedzania. Miałem oczywiście ogromne watpliwości co do jego wysokości, ale liczyłem że ktoś napisze "moja żona ma 150 cm w szpilkach i zawraca go w miejscu". Skoro jednak nic takiego nie nastąpiło to przestaję kombinować i na powarznie szukam Transalpa. Też uważam ze dla mnie to złoty środek. Dzięki


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jaki motor dla kurdupla?
PostNapisane: Wt lut 23, 2010 12:59 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn sty 19, 2009 8:45 pm
Posty: 2142
Lokalizacja: Warszawa
Ja jeszcze dodam, że warto abyś się na każdym z rozważanych sprzętów przejechał (nie mówiąc już o dokładnym przymierzaniu). No i dodam jeszcze, że warto rozważyć 650GS w wersji Dakar. Jest trochę wyższy niż "zwykły" ale powinieneś dać radę. Ceny trampków i małych gs`ów zapewne są zbliżone, przy czym w teren wolałbym gs`a a w dłuższe trasy tramka (lub Vstroma650). Apropo`s wysokości pamiętaj, że większość motocykli ma akcesoryjna niższe kanapy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jaki motor dla kurdupla?
PostNapisane: Wt lut 23, 2010 1:47 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N wrz 16, 2007 8:29 pm
Posty: 7905
Lokalizacja: Szczecin
dobra rada 650 GS, to naprawdę super fajny motorek, w normalnej wersji, idealny dla niskich nawet tych co ok 160 mają. w wersji dakar.. całkiem niezła terenówka. Wyprawówka z niego też nie gorsza niż trampek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jaki motor dla kurdupla?
PostNapisane: Wt lut 23, 2010 2:52 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pn wrz 08, 2008 5:59 pm
Posty: 101
Lokalizacja: Zach. Londyn
Ostrywicher tylko od Ciebie zalezy czym bedziesz jezdzil,bo tak naprawde dzieki odpowiedniej technice mozesz jezdzic dosc sporymi motocyklami.
Jesli masz za krotkie nogi do danego motocykla np. przy zatrzymywaniu sie trzeba osunac noge wraz z posladkiem z siodelka i juz bedziesz dosiegal,wystarczy sobie wyrobic odruch i ''zaprzyjaznic sie'' z waga motocykla. Problem pojawi sie gdy zatrzymasz sie, a w miejscu gdzie powinna byc ziemia bedzie jakas dziurka/dół ale wtedy jesli odpowiednio nauczysz sie opuszczac noge i tak pewnie staniesz z motocyklem.

DR BIG natomiast nie jest sprzetem,ktory bym polecal. Siodlo ma naprawd wysoko bo na 90cm od ziemi a to sporo! Spory 24Litrowy bak daje spory ciezar na gorze a to bedzie sie przyczyniac do walki z motocyklem. Mozesz go troszke opuscic ale to wielkie bydle i bedzie condoniarsko wygladal..

Transalp to dobry wybor,jak tylko na nim usiadziesz czujesz sie jakbys juz nim wczesniej jezdzil.

Zerknij jeszcze na Aprilie Pegaso,silnik ten sam co BMW GS 650 a i tez ladny motocykl. I bez przesady.. 170cm to jeszcze nie jest tragedia ;) karakanem nie jestes.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jaki motor dla kurdupla?
PostNapisane: Wt lut 23, 2010 3:13 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn mar 12, 2007 10:08 pm
Posty: 2039
Lokalizacja: S-ec
suzuki freewind


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jaki motor dla kurdupla?
PostNapisane: Wt lut 23, 2010 3:21 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Cz paź 02, 2008 8:21 am
Posty: 929
Lokalizacja: Toruń
suzuki dr650


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jaki motor dla kurdupla?
PostNapisane: Wt lut 23, 2010 6:14 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): N kwi 15, 2007 10:24 pm
Posty: 241
Lokalizacja: Warszawa
V-Strom 650- myśle, że spokojnie Twoje 170cm wystarczy :D
Jest paru kolegów jeszcze niższych, ktorzy pomykają takimi; sam ma 173cm i spokojnie sobię radze a dodatkowa Stroma łatwo obniżyć przez wytapicerowanie kanapy (ok 2cm) lub nawet opuszczenie na lagach tyle, że tu w terenie będą problemy jeśli w ogóle planujesz nim sie tam zapuszcząć, co nie jest do konca dobrym pomysłem, bo to mało terenowa maszyna :arrow: za to na czarnym jest bardziej dynamiczny od Transalpa.
Kolega, który się przesiadł z Trampka na V-stroma stwierdził "lepszy pod każdym wzgledem na czarnym- w terenie przegrywa"


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 23 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL