Teraz jest Cz maja 09, 2024 4:19 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 7 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Łożyska kiwaczki XR lub CRF
PostNapisane: Cz lut 11, 2010 11:13 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Śr cze 25, 2008 3:48 pm
Posty: 518
Lokalizacja: Kąty Wrocławskie
Pytanie do użytkowników wszelakich XR, CR i takich bo zdaje się, że wśród tych bajków znajdę potrzebne mi części.. Chodzi mi dokładnie o tylne zawieszenie, system dżwigni spomiędzy wachacza a amortyzatora. Są tam łożyska igiełkowe i potrzebuję czterech o wymiarach 17x24x17. Oryginalne hondowskie zabijają ceną a wiem, że AllBalls produkuje zamienniki i wiem na pewno, że takie wymiary są używane w którychś XR lub CR. Wiecie może w których? :) Lub skąd wytrzasnąć łożyska allballsa? Pozdro


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Łożyska kiwaczki XR lub CRF
PostNapisane: Cz lut 11, 2010 11:55 am 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Wt gru 09, 2008 4:19 pm
Posty: 424
Lokalizacja: Łódź
Ja do swojej hondy założyłem mosiężne tulejki . Jakoś to działa .
Jak dostaną luzu , zrobie teflonowe :D
Może jest to dla Ciebie jakas opcja ...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Łożyska kiwaczki XR lub CRF
PostNapisane: Cz lut 11, 2010 12:32 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N lut 25, 2007 7:07 pm
Posty: 2158
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Ja akurat zakładałem do swojego pro-linka z PivotWorks np. tu http://www.sklep.motox.com.pl/index.php?cPath=101_103.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Łożyska kiwaczki XR lub CRF
PostNapisane: Cz lut 11, 2010 6:00 pm 
Aktywny

Dołączył(a): So maja 30, 2009 10:39 pm
Posty: 167
Lokalizacja: Szubin / Bydgoszcz
Misza napisał(a):
... skąd wytrzasnąć łożyska allballsa? Pozdro




U olek motocykle dostaniesz bez problemu :) ostatnio sam przerabiałem ten problem.. Zestaw składa się z łożysk, tulejek, uszczelniaczy i zależnie od modelu czasami coś więcej :)

pozdr zul


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Łożyska kiwaczki XR lub CRF
PostNapisane: Cz lut 11, 2010 7:16 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Śr cze 25, 2008 3:48 pm
Posty: 518
Lokalizacja: Kąty Wrocławskie
Dzięki za odpowiedzi, AllBalls na pewno robi potrzebne mi łożyska ale w zestawach jest połączone do XR400. Nie mają z tego co wiem zestawu do Afryki, skontaktowałem się z Olkiem Motocykle i coś kombinują. Dzięki!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Łożyska kiwaczki XR lub CRF
PostNapisane: Cz lut 11, 2010 9:33 pm 
Aktywny

Dołączył(a): So maja 30, 2009 10:39 pm
Posty: 167
Lokalizacja: Szubin / Bydgoszcz
Warto też sprawdzic na stronie producent ( ALL Bals ) czy taki zestaw w ogóle istnieje. Np. do wahacza do XT 600 3tb jest taki... ale do małego wahacza ( dźwigni amortyzatora ) nie jest produkowany ... zostaje albo Yamaha albo dorabianie samodzielnie ( wychodzi o wiele taniej i lepiej nawet :) ) pozdr!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Łożyska kiwaczki XR lub CRF
PostNapisane: So lut 13, 2010 11:09 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Śr cze 25, 2008 3:48 pm
Posty: 518
Lokalizacja: Kąty Wrocławskie
No i dostałem odpowiedzi z różnych źródeł. Zestawów naprawczych do XRV nie ma, jeśli chodzi o wymiar to AllBalls robi takie łożyska ale na sztuki nie sprzedaje. Musiałbym kupić 4 zestawy naprawcze do XR400 gdybym chciał skompletować :). Pozostaje mi tylko Honda.

Stan tych łozysk sprawdzałem latem i już wtedy miały zapieczone igiełki. Porządnie je wyczyściłem z rdzy i zawaliłem smarem bo nie miałem czasu na wymianę przed wyjazdem do Jordanii. Obróciły w ten sposób już 13 tys km. Żadnego luzu nie ma, tulejki obracają sie nie idealnie ale obracają. Chyba ponowie ten patent szukając w międzyczasie producenta który mi zrobi takie. Jak przyjdą lepsze czasy to wymienię na oryginalne. Co ciekawe drugi wymiar łożysk które tam są (a które oczywiście mam dobre :)) to 20x26x20 i są dostępne od ręki w sklepie za 17zł... Złośliwość rzeczy martwych :).

Mam jeszcze jedną opcję, dostępne są łożyska 17x25x16 (cena 17zł), jestem pewien że uda się rozwiercić otwory w prolinku o ten 1mm. Będę też kombinować takie cuś :). Wiem, że dla wielu takie kombinatorstwo jest śmieszne. Ale dla mnie jest śmieszne kupowanie jednej sztuki łożyska za 100zł.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 7 ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL