Teraz jest Pt mar 29, 2024 12:11 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 6 z 7   [ Posty: 96 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: DR 800 Big
PostNapisane: Wt mar 09, 2010 9:37 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Śr gru 09, 2009 11:55 pm
Posty: 28
Hehe kolega chyba niedokładnie przeczytał moje posty. Sprawa polega na tym, ze nie wiem czy ten Big jest odblokowany. Jakims tam wyznacznikiem jest fakt ze vmax odblokowanego to ~160 a zablokowanego (zdławionego) ~120. Spieszę z wyjasnieniem iż nie zamierzam orać nim 160 po A4 i czerpać z tego satysfakcji, ponieważ nie w takim celu kupiłem Bigosa :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: DR 800 Big
PostNapisane: Śr mar 10, 2010 10:27 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Pn lip 20, 2009 9:17 pm
Posty: 292
Lokalizacja: Nowa Ruda - Kotlina Kłodzka
And napisał(a):
Hehe kolega chyba niedokładnie przeczytał moje posty. Sprawa polega na tym, ze nie wiem czy ten Big jest odblokowany. Jakims tam wyznacznikiem jest fakt ze vmax odblokowanego to ~160 a zablokowanego (zdławionego) ~120. Spieszę z wyjasnieniem iż nie zamierzam orać nim 160 po A4 i czerpać z tego satysfakcji, ponieważ nie w takim celu kupiłem Bigosa :)

Fakt,..nie czytałem całości :),...a poza tym Bigos jest cool i z tym faktem sie chyba zgadzamy !
Pozdr.!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: DR 800 Big
PostNapisane: Pn mar 15, 2010 12:26 am 
Świeżak

Dołączył(a): N lis 29, 2009 11:45 pm
Posty: 14
rockride napisał(a):
And napisał(a):
Tak, rok jest '97 model DR 800 SV hmm ciekawa sprawa. Z racji tego ze kupilem go zimą, przejechalem całe 8km i ciezko cokolwiek stwierdzić. Jak przyjdzie w koncu wiosna, to sie sprawdzi jak bedzie jezdzic i czy sie napedzi do 160. A w przypadku gdybym chciał go odblokowac to jaki to mogło by miec koszt? w najgorszym wypadku inny gaznik? Pytałem gugla, ale nikt tego chyba nie robił, na necie nie ma zadnych info... podjade sobie do serwisu suzuki (mam 500m od domu) moze tam mi cos powiedza.
pzdr

Do 160 ?? Stary,..jeździłem Bigiem i nie jest to moto do takich predkosci ! Fajnie sie jedzie powiedzmy do 120,.,.dalej to juz rzeźnia i szkoda kręicić singla do takich obrotów bo w tym moto nie o to chodzi. On świetnie sie zbiera, przyjemnie sie jedzie ze stala predkoscia np. np 90 km/h. Przy czestych zmianach predkosci droche denerwuje niewielki przedzial obrotowy w ktorym top moto czuje sie najlepiej ale grzanie nim z takimi predkosciami to już zadna przyjemność,...pewnie , ze ja sie uprze to mozna...

Pozdr.!


posiadam odblokowanego biga... do 160 da radę z tymże to już jest przegięcie dla silnika, ale tak przelotowa prędkość 140 to nie jest żaden problem ani dla silnika ani dla zawieszeń, - spalanie na pewno rośnie... ale coś za coś. Zdławiony Big być może i oddaje inaczej moc... po tym co napisałeś sądzę, że z takim egzemplarzem miałeś do czynienia, mi się najlepiej jedzie moim na prędkości ok 110 kmh.... 90 to troche za mało na spacer w tempie jak i motocykl mój nie za bardzo lubi tą prędkość...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: DR 800 Big
PostNapisane: Śr mar 31, 2010 10:29 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Śr gru 09, 2009 11:55 pm
Posty: 28
No i sie wyjasniło :) nie jest zablokowany, 160 leci. Jeszcze moj sprzedajacy sie kontaktował ze mną, bo sezon ruszył i pytał czy mi moto pasuje, bo jesli nie to on go odkupi :) Przy okazji podpytałem go o to i z tego co mi powiedział to on przyjechał z niemcowni zdławiony, a pełną piersią zaczął oddychac w Warszawce gdzie w serwisie suzuki go odetkali... Tak wiec niby teoria z "U" sie nie zgadza... Moj gaznik nie jest "U" a moto było dlawione. Wiec nadal nie wiem jak to jest z tym blokowaniem/odblokowaniem mocy w Bigosie...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: DR 800 Big
PostNapisane: Pn kwi 05, 2010 12:16 am 
Świeżak

Dołączył(a): N lis 29, 2009 11:45 pm
Posty: 14
Cytuj:
Moj gaznik nie jest "U" a moto było dlawione


no bo może wymienili poprzedniemu właścicielowi gaźnik akurat???? hmmmm???

ponadto... a serwis już Ci powiedział co wiedział.... :D

i na pewno odblokowywali... na pewno.. już ja to widze 8)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: DR 800 Big
PostNapisane: Pn kwi 05, 2010 12:02 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Śr gru 09, 2009 11:55 pm
Posty: 28
:) co wiedział powiedział uprzedni własciciel. Ja nadal moge tylko snuć domysły...
Generalnie wydaje mi sie ze gosc mowi prawde, nie wiem dlaczego ale tak czuje Z reszta sa tutaj osoby które za tego bigosa ręczą, wiec raczej nie mam powodów zeby chlopakowi nie wierzyc. Przy najblizszej wizycie w suzuki zapytam grono fachowców o so choszi z tym blokowaniem.

pzdr.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: DR 800 Big
PostNapisane: Cz maja 31, 2012 9:11 am 
Zadomowiony

Dołączył(a): Pn paź 24, 2011 6:46 pm
Posty: 69
Ponawiam temat.
Pytanie do posiadaczy bigosa ( 800 juz w nowej budzie)
Jak Bigos sie zachowuje jako maszyna turystyczna dla 2uch osob(kufy, namiot itp), jak wtedy wyglada spalanie i jak zachowuje sie silnik przy sporym obciążeniu??
Lubie jednocylindrowce i wibracja mi nie przeszkadza tylko ważne prawie 100kg i moja Aprilia pegaso dla dwójki i calego dobytku zrobiła sie trochę za mala.
Pozdrawiam!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: DR 800 Big
PostNapisane: Cz maja 31, 2012 9:33 am 
poeta forumowy

Dołączył(a): Pn lip 20, 2009 9:17 pm
Posty: 292
Lokalizacja: Nowa Ruda - Kotlina Kłodzka
EmilD napisał(a):
Ponawiam temat.
Pytanie do posiadaczy bigosa ( 800 juz w nowej budzie)
Jak Bigos sie zachowuje jako maszyna turystyczna dla 2uch osob(kufy, namiot itp), jak wtedy wyglada spalanie i jak zachowuje sie silnik przy sporym obciążeniu??
Lubie jednocylindrowce i wibracja mi nie przeszkadza tylko ważne prawie 100kg i moja Aprilia pegaso dla dwójki i calego dobytku zrobiła sie trochę za mala.
Pozdrawiam!

Ja też lubię jednogarowce ale jak jeździsz we dwie osoby to raczej latasz więcej asfaltami więc zakup Biga na jeżdzenie takimi drogami jest wdg. mnie bez sensu. Jezdzilem troche DR800 i ten silnik się męczy przy przelotach autosradowych itd..Na tym jednym garze o tak dużej pojemności co prawda jest "power" ale okupiony ciągłym wajchowaniem biegami, na dłużaszą mete te wibracje i praca tego silnika też jest męcząca...Powiem jeszcze inaczej,..po przesiadce z Pegaso to będzie raczej rozczarowanie niż konkretna poprawa,.. Kup lepiej coś dwugarowego np. TDM850 lub 900 !

Pozdr.!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: DR 800 Big
PostNapisane: Cz maja 31, 2012 10:14 am 
Zadomowiony

Dołączył(a): Pn paź 24, 2011 6:46 pm
Posty: 69
Jezeli dwa garki to napewno afrika, tylko ze Big byl od dziecka marzeniem :D
Z ta jazda u mnie to wyglada tak ze solo to glownie szutry lekki teren, czasem piach, a na czarnym jezdze prawie zawsze we dwoje. TDm to tylko czarne a jednak chce czasem pojezdzic w offie a na dwa moto mnie nie stac.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: DR 800 Big
PostNapisane: Cz maja 31, 2012 10:35 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N wrz 16, 2007 8:29 pm
Posty: 7905
Lokalizacja: Szczecin
EmilD napisał(a):
Jezeli dwa garki to napewno afrika, tylko ze Big byl od dziecka marzeniem :D
Z ta jazda u mnie to wyglada tak ze solo to glownie szutry lekki teren, czasem piach, a na czarnym jezdze prawie zawsze we dwoje. TDm to tylko czarne a jednak chce czasem pojezdzic w offie a na dwa moto mnie nie stac.


to kup Afrykę, albo XTZ, oba motocykle dają radę ewentualnie trampek :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: DR 800 Big
PostNapisane: Cz maja 31, 2012 12:28 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Cz maja 12, 2011 10:14 am
Posty: 228
Lokalizacja: Warszawa
Trampek w dwójkę i kufry to kiepska opcja wiem bo miałem. Africa , Super Tenera, gs1150, lc8 adv, ewentualnie varadero 1000, takie są moje typy dla turystyki w dwie osoby.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: DR 800 Big
PostNapisane: Cz maja 31, 2012 1:11 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): Cz sty 06, 2011 12:14 pm
Posty: 66
EmilD napisał(a):
Jak Bigos sie zachowuje jako maszyna turystyczna dla 2uch osob(kufy, namiot itp), jak wtedy wyglada spalanie i jak zachowuje sie silnik przy sporym obciążeniu??


Mam BIG'a (750), załadowałem się na nim w 2 osoby + zdecydowanie za duży bagaż (w tym namiot 3os. i 2 karimaty)... i co?

Normalnie się jechało, miejsca średnio dużo, ale było OK. Spalanie około 5.5 l/100km (oczywiście zależy od stylu jazdy i terenu - za to jest 30L zbiornik).

Wibracje? Przereklamowane -przynajmniej wiesz, że moto pod tobą żyje :-)

Biegi? W 750 jest nieco inaczej, jak w 800 (można sobie pozmieniać zębatki na taki sam układ), ale jak trzymasz około 4000 rpm to w zasadzie się jedzie płynnie.

Czy to jest ideał podróżniczy? Pewnie nie, ale ma coś w sobie, i jest dość prosty w budowie, jeździ bez problemów bez pompy paliwa. Warto mieć kable do rozruchu, na wypadek słabej baterii, bo "na pych" to raczej się nie da :-)

Ciężkawy jest, więc 2os. to całkiem dobry "team" do podnoszenia w razie ew. gleby.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: DR 800 Big
PostNapisane: Cz maja 31, 2012 4:57 pm 
Aktywny

Dołączył(a): N kwi 18, 2010 6:10 pm
Posty: 144
Jadąc do Chorwacji (3,000km) załadowani na maxa w dwie osoby (cały zestaw ważył ok 450kg wiec grubo ponad normę) nie odczułem dużej różnicy w dynamice jazdy i jadąc z przelotową ok 120km/h BIG chcąc nie chcąc spalił 5,5l/100km. Dodam że np dla mnie ST odpadła za króciutkie siedzisko, na BIGu mieścimy się ze sporym zapasem. Jedyna wada w trasie to wytrzęsione "kartofelki".


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: DR 800 Big
PostNapisane: Pt cze 01, 2012 12:32 am 
Zadomowiony

Dołączył(a): Pn paź 24, 2011 6:46 pm
Posty: 69
toudi napisał(a):
Jadąc do Chorwacji (3,000km) załadowani na maxa w dwie osoby (cały zestaw ważył ok 450kg wiec grubo ponad normę) nie odczułem dużej różnicy w dynamice jazdy i jadąc z przelotową ok 120km/h BIG chcąc nie chcąc spalił 5,5l/100km. Dodam że np dla mnie ST odpadła za króciutkie siedzisko, na BIGu mieścimy się ze sporym zapasem. Jedyna wada w trasie to wytrzęsione "kartofelki".

Takiej odpowiedzi oczekiwalem :)
Dzieki tym wibracja w jednocylindrowcach przynajmnije latwo jest wyczuć ze z silnikiem jest cos nie tak ponieważ ciągle bardzo go "czujemy" ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: DR 800 Big
PostNapisane: Wt cze 19, 2012 9:25 am 
Zadomowiony

Dołączył(a): Pn paź 24, 2011 6:46 pm
Posty: 69
Powiedzcie Bigowcy na co zwrócić szczególna uwagę podczas kupna Biga? Chodzi tutaj o 800s, pytam bo w weekend jade obejrzeć jedna sztukę a nie wiem jakie sa jego choroby i co sie w nich sypie czego mozna na pierwszy rzut oka niezauwazyc . ???


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 6 z 7   [ Posty: 96 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL