Teraz jest Śr maja 08, 2024 11:47 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 8 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: f650 gs / dakar
PostNapisane: N wrz 13, 2009 7:59 pm 
Witajcie, rozpoczynam przygode z moto i chce zakupic malego gsa, moze dakara. Mechanicznie nie jestem debilem, ale doswiadczenie mam z 4 kolek. Przegladam sobie alledrogo i rozne fora w dziale sprzedaz i kilka moto sie tam przewija. Moze ktos z was juz je ogladal, cos o nich wie?
Generalnei moj limit budzetu to 15k, chcialbym gmole i przynajmiej kuferek tylni... (tak to tylko w erze, wiem)
Pomozecie?

Wiem jakie sa ceny w GB i DE, po przeliczeniu na PLNy moge sie domyslic, ktore "okazje" w PL sa padlinami z Zachodu. Nie chce moto z anglii (klimat, oswietlenie , licznik).

1. zolty 650gs jakuba z tut. forum ;) przyznam fajny ale moj budzet ma limit 15k wiec ta oferta troche wykracza. plusem sa kufry i gmole.
2. http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M1491699 dakar z hiszpani jesli dobrze widze co sugeruje handlarza... ale cena calkiem ok jak na moj zakres. pytanie o stan...
3. http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M1333150 wysoka cena jak za 63kkm, ale jest to bardziej wiarygodny przebieg niz 13kkm (http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M1509220). wada ze totalnie goly i handlarz.
4. http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M1519488 idealnei niewiarygodny przebieg ;| i w 2000 chyba jeszcze nie bylo ABSu (moge sie mylic).

co sadzicie?


Góra
  
 
 Tytuł: Re: f650 gs / dakar
PostNapisane: Pn wrz 14, 2009 9:37 am 
Niestety nie moge odczytywac otrzymanych PM (Jakub) ze wzgledu na jakies ustawienie forum. Prosz o info na maila willard(malpa)poczta.fm.
dzieki!


Góra
  
 
 Tytuł: Re: f650 gs / dakar
PostNapisane: Pn wrz 14, 2009 10:20 am 
Site Admin

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 9:02 pm
Posty: 3777
Lokalizacja: Wrocław
forum jest ustawione aby skrzynka PW byla aktywna po przekroczeniu 30 postow napisanych przez wlasciciela, poniewaz byly przypadki logujacych sie tylko po to aby wysylac Spam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: f650 gs / dakar
PostNapisane: Pn wrz 14, 2009 12:49 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N lis 30, 2008 5:31 pm
Posty: 612
Lokalizacja: Wro
willard napisał(a):
Pomozecie?

Pomożemy jak możemy :D
willard napisał(a):
2. http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M1491699 dakar z hiszpani jesli dobrze widze co sugeruje handlarza... ale cena calkiem ok jak na moj zakres. pytanie o stan...

dokładnie taki kupiłem (z samymi gmolami pod silnik) i z udokumentowanymi 19kkm przebiegu - jakbyś ztargował nieco to nawet cana jak moja :D
+ to gmole pod silnik (boczne gmole to grosze ~300zł) i stan z fotek zewnetrzny super
- to dokupienie centralnego kufra z mocowaniem wyjdzie dość drogo.. albo długo bedziesz szukał okazji na używke
- przebieg taki że trzeba by już sprawdzić co było robione a co jeszcze nie
willard napisał(a):
3. http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M1333150 wysoka cena jak za 63kkm, ale jest to bardziej wiarygodny przebieg

+ słyszałem o tej firmie/ tych ludziach bardzo dobrze z zaufanego źródła (nie mylić "słyszałem" z "ręcze za nich")
- zupełnie goły, bez dodatków, przebieg j.w. i cena w stosunku do przebiegu i wyposażenia wręcz powiem dziwna :shock:
+ mółbym Ci go ewentualnie pojechać wymacać w wolniejszym momencie :D
willard napisał(a):
niz 13kkm (http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M1509220). wada ze totalnie goly i handlarz.

przebieg jest możliwy ale radze dokładnie sprawdzić udokumentowanie, poza tym oznaki przebiegu widać po wielu innych cześciach, niekoniecznie liczniku ;)
+ dla Ciebie to mocowanie na centralny kufer
willard napisał(a):
4. http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M1519488 idealnie niewiarygodny przebieg ;| i w 2000 chyba jeszcze nie bylo ABSu (moge sie mylic).

- podstawowy "-" to to nie Dakar! :D , (owiewka i zderzak przedni brzydki IMO), co z tego że kufer i ABS jak nawet hand barów brak - dobry na zakupy do carrefura, napewno nie w teren :P

jeśli celujesz w Dakara (jego różnice od zwyłego są przez Ciebie szczególnie pożądane) to odpuść sobie szukania zwykłego gs, jeśli chcesz coś więcej niż jeżdzenia po mieście i asfalcie (no dobra :lol: - i równych szutrach) to będzie szybko Ci brakować "Dakara" w "nieDakarze"...
a w kwestii przebiegu 15 czy 30 kkm to ważniejsze weż pod uwagę wyposażenie w akcesoria i historię pochodzenie niż ten przebieg

jeszcze moge Ci posłać namiar na gościa specjalizującego się w Dakarach z Niemców - za niego ręcze bo od niego mam i w necie również wiele o nim pozytywów - tylko dorób się 30 postów to pośle na prv :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: f650 gs / dakar
PostNapisane: Pn wrz 14, 2009 2:39 pm 
Dzieki za analize. Roznice miedzy dakarem, a zwyklym GSem wydaja mi sie nie az tak wielkie (21" przod, skok 210, owiewka, handbary, inna regulacja amora) z punktu widzenia ujezdzalnosci. Powiezmy sobie prawde, z nie jest to motocykl typowo terenowy, a taki odpowiednik SUVa.
Dakar za to ma +10 do lansu ze wzgledu na na prawde ladne malowanie i te 21" ;)

Nie wiem czy w terenie (a nei mowie to o metrowych brodach, blocie po osie i sciankach) zwykly GS na takich tkc80 nie bedzie porownywalny z dakarem... poza tym z tego co poczytalem, zawiecha dakara tez na teren nie jest jakas super - dosc szybko dobija (ale to tylko wyczytalem).

Do tego w bielsku mam 50km wiec moge podjechac obadac, na co w tym rozniku szczegolnei zwrocic uwage?


Co do goscia to czy nie chodzi czasem o niejakiego Franza? Moj mail w poscie powyzej wiec mozesz mi poslac namiary (zanim wysmaze 30 postow).


Góra
  
 
 Tytuł: Re: f650 gs / dakar
PostNapisane: Pn wrz 14, 2009 3:08 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N lis 30, 2008 5:31 pm
Posty: 612
Lokalizacja: Wro
willard napisał(a):
Roznice miedzy dakarem, a zwyklym GSem wydaja mi sie nie az tak wielkie (21" przod, skok 210, owiewka, handbary, inna regulacja amora) z punktu widzenia ujezdzalnosci.

na asfalcie owszem - żadne . W terenie obawiam się że te pare cm zawiechy i koło 21" robi jednak sporo...
willard napisał(a):
Powiezmy sobie prawde, z nie jest to motocykl typowo terenowy, a taki odpowiednik SUVa.

wydaje mi się jest po środku między crossami a ciężkimi turystykami, tak zresztą jak inne marki o tej (w przybliżeniu!) pojemności i wadze: XTeki , LC4 etc etc - wszytsko zależy od umięjętności jeźdźca - mam nadzieje napiszą Kapik i Pancio i pochwalą się co tym sprzętem można w terenie ;)
willard napisał(a):
Dakar za to ma +10 do lansu ze wzgledu na na prawde ladne malowanie

malowaniem się nie jeździ ale potwierdzam w 100% :mrgreen:
willard napisał(a):
Nie wiem czy w terenie (a nei mowie to o metrowych brodach, blocie po osie i sciankach) zwykly GS na takich tkc80 nie bedzie porownywalny z dakarem... poza tym z tego co poczytalem, zawiecha dakara tez na teren nie jest jakas super - dosc szybko dobija (ale to tylko wyczytalem).

z zawiechą KTM niema porównania, ale jednak będe się upierał j.w. "W terenie obawiam się że te pare cm zawiechy i koło 21" robi jednak sporo..."
Niech wypowiedzą się doświadczeńsi tereniarze :D

willard napisał(a):
Co do goscia to czy nie chodzi czasem o niejakiego...

... to Ci nie mam poco słać :twisted:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: f650 gs / dakar
PostNapisane: Pn wrz 14, 2009 5:22 pm 
Widze, ze GS Jakuba znalazl nowego pana za 15k wiec w moim zakresie cenowym ;| jak z calym szpejem to chyba ladny deal.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: f650 gs / dakar
PostNapisane: Pt wrz 18, 2009 8:35 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So mar 07, 2009 8:34 pm
Posty: 1089
willard napisał(a):
Niestety nie moge odczytywac otrzymanych PM (Jakub) ze wzgledu na jakies ustawienie forum. Prosz o info na maila willard(malpa)poczta.fm.
dzieki!

Wysłałem Ci mail na wskazany adres


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 8 ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 30 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL