Teraz jest Cz maja 09, 2024 7:04 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 4   [ Posty: 60 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Proszę o opinie: DR650RSE; DR800BIG, TRANSALP; TENERE
PostNapisane: Pt gru 19, 2008 10:35 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr gru 17, 2008 10:02 pm
Posty: 2931
Nastawiłem się na zakup moto. Miała to być Suza DR650RSE. Do wczoraj. Nakręcili mnie na forum DR na DR800BIG. Do dziś. Bo od rana słyszę tylko TENERKA albo TransAlp... Pomóżcie w wyborze proszę...
Z motocyklami miałem nastoletnią przerwę więc niejako startuję od nowa. Szukam czegoś w trasę i ubity szuter (nic na pustynię czy w bagna). Kompanem w trasach będzie Viadro XL1000... To chyba tyle info o mnie...


Ostatnio edytowano Pt gru 19, 2008 10:47 pm przez Jaqb z Kaszub, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 19, 2008 10:38 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Śr cze 25, 2008 3:48 pm
Posty: 518
Lokalizacja: Kąty Wrocławskie
Cześć, a nie brałeś pod uwagę Afryki? rocznik 1993 lub 94 i dzida tszoda


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 19, 2008 10:46 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr gru 17, 2008 10:02 pm
Posty: 2931
Misza napisał(a):
nie brałeś pod uwagę Afryki? rocznik 1993 lub 94
Cenowo raczej nie wydolę... Szukam czegoś do max 6-7tys...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 19, 2008 11:11 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Pn wrz 22, 2008 12:19 pm
Posty: 366
Lokalizacja: Neustadt an der Weinstrasse
odradzam wszystko co jest chłodzone olejem i powietrzem . Także wybór masz już trochę uproszczony . Miałem DR wiesz co to znaczy " DROGI REMONT " ale decyzja należy do Ciebie bierz tenerkę :lol: :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 19, 2008 11:17 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Pn wrz 22, 2008 12:19 pm
Posty: 366
Lokalizacja: Neustadt an der Weinstrasse
A tak a pro po witaj misza :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So gru 20, 2008 8:39 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Śr gru 05, 2007 8:09 am
Posty: 910
Lokalizacja: Biecz
Jeśli zdecydujesz się na zakup Suzuki to bież pod uwagę wyłącznie DR 650 SE , koniecznie model SE !! po 1996 roku , jest to uzasadnione technicznymi zmianami które nastąpiły w tym modelu ( bezawaryjna dopracowana jednostka napędowa ) w podobnym przedziale cenowym znajdziesz również Freewinda ( kwestia gustu i upodobań ) ten sam silnik a w 1999 roku jeszcze bardzej dopracowany . O transalpie nie ma co pisać ( V-ki hondowskie komfortowo pracują w porównaniu z singlami i są długowieczne ) tutaj bież pod uwagę modele PD06 i PD10 , pierwsze trampki miały z tyłu bęben i silnik który standartowo podbierał trochę oleju ( trzeba było pamiętać o regularnych dolewkach żeby go nie zajechać bez oliwy ) , choć jest ich coraz mniej a przebiegi sięgają 200-250 tys./km to i tak jeszcze pojeżdżą .
Powodzenia .


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So gru 20, 2008 9:21 am 
Aktywny

Dołączył(a): Cz maja 15, 2008 10:21 am
Posty: 155
Lokalizacja: Żywiec
yakee napisał(a):
Misza napisał(a):
nie brałeś pod uwagę Afryki? rocznik 1993 lub 94
Cenowo raczej nie wydolę... Szukam czegoś do max 6-7tys...


Africe RD03 już kupisz za 6-7 tys, czasem zdarzają się nawet niezłe perełki.
Transalp - w tej kwocie, raczej ciężko będzie coś dostać w dobrym stanie.
Tenerek jest parę ładnych sztuk na aukcjach, (ale niektóre, stoją już ponad rok!).

Decydując się na moto, brałam pod uwagę te same sprzęty co Ty, oczywiście pozwolę sobie zachwalić mój wybór, czyli Yamahe Tenere 660. I tak porównując do reszty jest lżejsza i poręczniejsza w terenie niż Africa czy Transalp, które na początku mogą przytłaczać swoją masą.
Wygoda jest na podobnym poziomie we wszystkich.
BIG 800 - ten "dziubek" wygląda rewelacyjnie, ale nie brałam go już w ogóle pod uwagę po przejażdżce - strasznie silne wibracje. DR650 - wydaję się OK, ale moim zdaniem Tenere zapewnia lepszą ochronę przed wiatrem, jest szersza - ale to z kolei może trochę przeszkadzać w terenie.

A co sądzisz/sądzicie o Kawasaki KLE 500?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So gru 20, 2008 11:15 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr sty 10, 2007 9:31 am
Posty: 1611
Lokalizacja: Częstochowa
W tej cenie można znaleźć jeszcze Yamahe 750 Super Tenere. - To tak dla rozszerzenia przy AT.

Ja przychylam się do opini Agusi i polecam jednak Yamahe 660 Tenere po '92.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So gru 20, 2008 1:15 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Wt gru 09, 2008 4:19 pm
Posty: 424
Lokalizacja: Łódź
Cześć YAKEE .

Parę lat tem stałem przed podobnym dylematem . Jeździłem wszystkimi tymi motocyklami które wymieniłeś . I mnie najbardziej odpowiadał BIG :D

BIG moim zdaniem najlepiej łączy jazdę po szosie , z jazadą w terenie .

W porównaniu afriki z bigiem , AT wydaje się jakaś taka łagodna jej dwa cylindry miło "gulgają " na asfalcie . AT ma niezłe światła, hamulce i zawieszenie .

Jeśli codzi o porównanie trapka i biga to jest on jeszcze łgodniejszy ma gorsze światła niż AT , ale jest poręczniejszy .

ST a big . ST góruje nad bigiem brakiem wibracji , elastycznością , prędkością max .

Tenere 660 jest od biga lżejsza .

650 DR jest od biga poręczniejszy i mniej pali .


Jak widzisz napisałem w czym BIG przegrywa jeśli chodzi o inne modele .

Ale swoimi plusami wręcz "zabija" konkurencję
Weźmy silnik . Bardzo trwały i bardzo bezawaryjny . Dosyć skomplikowany jak na singla . Dwa gaźniki ,dwa wałki wyrównoważające , do tego napędzane łańcuchem , natrysk oleju na denko tłoka ,podwójny zapłon ....itd
Piardnięcie z dołu ma takie o jakim pozostałe motocykle mogą pomażyć . Obojętnie czy załadowany czy nie , dajesz gazu i ciężka landara staje do pionu . Gdy szalałem po pustyni błędowskiej nie było potrzeby redukowania , odkręcasz gaz i czujesz jak tylne koło wyrzuca szprycę piachu . Tego konkurencja nie zrobi - trzeba redukować i trzymać na wysokich obrotach . Ktoś tam pisał o wibracjach . To singiel , i są wibracje , tyle że moim zdaniem mniejsze niż w tenerze 660 ( czy ona ma wogóle jakiś wałek wyrównoważający ? ) . Do tego stopki są przykręcane do ramy na gumach i wogóle nie przenoszą wibracji . W moim gs1100 mam większe . Sposób oddawania mocy to coś bardziej zbliżonego do KTM lc4 niż do w.w. motocykli . Prawidłowo obsługiwany robi ogromne przebiegi międzynaprawcze . Mój big nakręcił 107 tys i naprawdę nie miał dosyć . Do tego przy spokojnej jeździe pali ok 4l/100km . Spokojna tzn 90km/h . Niżej na ostatnim biegu się nie da .
Weźmy pozycję za sterami . Wielka 3-osobowa kanapa w bigu wygląda okazale na tle tej Afrikowej , tym bardziej super tenerowej - które to nawet na dwie osoby są za krótkie . Pozycja do jazdy na stojąco - porównaj sam . Stosunkowo wysoko i do tego trochę za bardzo z tyłu umiejscowione pdnóżki kierującego w ST , i końcówki kierownicy "idące" do dołu ( jak w ścigaczu ? ) mnie rozśmieszają :lol: . Do jazdy na stojąco żaden z wymienionych przez ciebie motocykli nie nadaje się tak dobrze jak BIG . Big ma największe skoki zawieszeń .
W pełni obładowane ST , trapek , tenera 660 , dr 650 zaczynają niestety pływać . BIG i Afri - nie . Big - wersja do 1991 r - ma ogromny , dwudzielny zbiornik paliwa , 29litrów - konkurencja wysiada .
Podczas wypadu do Dalmacji , 35stC upału , bez najmniejszego problemu kładł się na serpentynkach i przyspieszał bez żadnych problemów , że sie tam silnik przegrzeje czy zatrze czy coś ,...
Chłodzenie olejem jest tyleż wydajne co bezproblemowe .

Gdybym jeszcze raz stał przed takim wyborem - brałbym Biga , tyle że juz całkiem świadomie .

p.s Od razu zaznaczam że lubię wszystkie w.w. motocykle , i jeśli coś tam skrytykowałem to dla tego że staram się być obiektywny , a nie żeby komuś zrobić przykrość i obśmiać jego ukochaną maszynę .

pozdrawiam


Ostatnio edytowano So gru 20, 2008 5:09 pm przez Świerzy ..., łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So gru 20, 2008 2:49 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pt paź 19, 2007 10:04 am
Posty: 125
Lokalizacja: Geneva, CH
Dobry opis panie.

Kling.. se posta nabilem :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So gru 20, 2008 2:58 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn mar 12, 2007 10:08 pm
Posty: 2039
Lokalizacja: S-ec
Świerzy ... popieram w 100%


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So gru 20, 2008 8:56 pm 
Świeżak

Dołączył(a): Wt gru 16, 2008 10:43 pm
Posty: 10
Lokalizacja: krakow
Witaj
Miałem oba dr-y a okazjonalnie dosiadałem trampka,big 750 bo takiego miałem to wspaniały motocykl,jeżeli trafisz na zadbaną sztukę to zapomnisz o serwisie,to barrrrdzo niedoceniany w polsce motocykl.To był moj pierwszy japoński duży motocykl i jak przypomne sobie,co ja z nim czasami wyrabiałem :shock:...
Jest pancerny,wiem co mówie gdyż miałem nim potężnego dzwona :?
80 letni kierowca :roll: wymusił pierwszeństwo,nie zauważył mnie :lol:
Prosta droga,ja na długich,zero ruchu,ja i on - nie zauważył...
Polożyłem biga na boku gdy już wiedziałem że nie mam szans,udeżyłem bokiem motocykla w bok malucha,ja wprasowałem się mniejwięcej w koniec drzwi,pasażer mój wykonał lot ponad przeszkodą ja natomiast jakimś cudem wpadłem do auta przez przednią szybę 8) Miałem gmole,dzięki nim mam nogę,bez więzadeł ale mam :D
Maluch poszedł do kasacji a big z parkingu policyjnego dojechał do domu o własnych siłach.Mnie udupiło na 2,5 miesiąca ale to już inna historia.
Wiele z nim przeżyłem i tylko na śniegu nie bardzo chce jechac bez kolców :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So gru 20, 2008 9:16 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr gru 17, 2008 10:02 pm
Posty: 2931
A czy ma ktoś BIGa w woj.pomorskim żebym mógł toto na własne oczy zobaczyć, przymierzyć, posłuchać...???
A może ktoś z Forumowiczów z żalem musi się tanio rozstać ze swoim wzorcowo zadbanym BIGiem?? :twisted:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N gru 21, 2008 10:05 am 
Site Admin

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 9:02 pm
Posty: 3777
Lokalizacja: Wrocław
bier biga 750 i zrob u hesslera wyczynowa maszyne
podaje Ci adres strony, po lekturze zachorujesz na niedocenianego w Polsce Biga:
http://www.hessler-motorsport.de/site/


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N gru 21, 2008 10:34 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N wrz 16, 2007 8:29 pm
Posty: 7905
Lokalizacja: Szczecin
nooo nieźle z tym bigiem

imponująca sprawa....


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 4   [ Posty: 60 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL