Teraz jest Cz mar 28, 2024 9:38 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 29 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: YAMAHA YZ250F
PostNapisane: Pn sty 16, 2017 2:09 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): N lis 02, 2014 1:42 pm
Posty: 302
Wątek dla potomnych i dla mnie jak zapomne kiedy zmieniałem tłok, oraz dla kogoś kto ma zamiar w przyszłości odnawiac już starszy motocykl crossowy, będę podawać ceny Zakupu materiałów i części.Wiekszosc prac wykonuje we własnym zakresie, chodź przy tym motocyklu idę trochę na łatwiznę i większość osłon itp.po prostu kupię:

Miało być 2T wyszło jak zawsze.
Więc motocykl Yamaha YZ250Frok 2004.
Rama jeszcze stalowa, waga około 98kg.zasilanie gaźnik
W porównaniu do Klr to rowerek z niezłym kopem zwłaszcza, że jest zamontowany Kit Big Bore Atena 300cm.Moto w serii ma około 42 km, teraz pewnie bliżej 50 co czuć pod manetka, idzie z samego dołu >:
Jako, że motocykl sprowadzony ze Szwecji daje mi przekonanie, że nie robił w nim napraw druciarz Kowalski
:wink: oby....

Stan z dnia zakupu m[url=http://www.fotosik.pl/zdjecie/8d577ea058094c36]
[ img ]
[ img ][/url]otocykla :
Napęd nowy, szeroka kierownica FAT Bar plus podwyższenie, nowe opony Dunlop (komplet) Carbonowe osłony ramy,koła proste, subframe prosty.
Niestety licznik motogodzin szwankuje i ciężko cokolwiek odczytać, więc co by sprzedający nie mowil biorę poprawkę... Przecież u nas wszystkie motocykle są po remoncie.
Do zrobienia, wymiana łożysk, luz w zawieszeniu, co mnie miło zaskoczyłoto fakt, że sprzedający dołożył cały nówka zestaw naprawczy wraz z łożyskami amortyzatora oraz kół.
Standardowo oleje, też dostałem fullsyntetyk 10w40 Yamaha;) przynajmniej wiem na czym silnik pracował, jest dobrze.
Wymiana prowadnicy łańcucha na wachaczu, linki gazu, czyszczenie gaziora.
W planie jest przygotowanie motocykla,do Enduro więc zbiornik paliwa będzie większy ten siedmio litrowy jest zdecydowanie za mały, przyda się jakaś dobra osłona silnika, chłodnic, handbary z rdzeniem . Ma być Tip-Top.
Prace czas zacząc :)
[ img ]
[ img ]
[ img ]
Nowe graty juz czekaja na piękną chwilę montażu
[ img ]
[ img ]

osłona tarczy przód

[ img ]

osłona ramy
[ img ]

filtry oleje siwece juz czekaja :D
[ img ]
[ img ]

To co Kubusie lubią najbardziej Nojka ACERBIS 11.5 Lytra
[ img ]

Tarcza tył PROX plus klocki
[ img ]
Jakies duperele :wink:
[ img ]

Chłodnice juz czysciutkie :
[ img ]
Osłony Carbon po malowaniu klarem:
[ img ]
Działam dalej... zostaje pomalować ,tylko czy proszkiem czy normalny lakier?
[ img ]

Temat zagadka , sprężyna RACE TECH i jakieś numerki ,wiem tyle ,ze Szwed zmieniał na twardszą.Jak dla mnie bomba bo coś około 100 kg mam :) więc kolejny Gift bardzo przydatny.Muszę napisać maila do producenta i odszyfrować numerki
[ img ]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: YAMAHA YZ250F
PostNapisane: Pn sty 16, 2017 9:08 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn paź 06, 2008 8:17 am
Posty: 408
Lokalizacja: WROCŁAW
Wszystko spoko ale jak idziesz w stronę enduro to czemu nie wybrałeś WR'ki, było by znacznie łatwiej...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: YAMAHA YZ250F
PostNapisane: Pn sty 16, 2017 10:00 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): N lis 02, 2014 1:42 pm
Posty: 302
Docelowo miło być cos w 2T np. EXC 250 ...ale poszukiwania zakończyły się fiaskiem , wiekszosć sprzętu który widziałem i wcale nie były to tanie motocykle okazały się kupą złomu ! dosłownie...silnik klejony na poxyliną , spawane kartery ,luzy we wszystkim o jest możliwe,szukałem długi czas , albo odległośc ponad moje siły , wizje tego co słyszałem przez tel .a tego co zastałem przekonały mnie ,ze dalej niź 300km w jedna stronę nie jade! chyba ,ze motocykl z pewnej ręki ,takie były jak nie szukałem :(
Reasumując gdyby była WR w stanie i pieniądzach jakich szukałem czemu nie ,trafiła się YZ to kupiłem.Czy słusznie zobaczymy :roll:

p.s. enduro jest teraz ale kto wie może powrócę na tor mx :?:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: YAMAHA YZ250F
PostNapisane: Wt sty 17, 2017 11:44 am 
prozaik forumowy

Dołączył(a): N wrz 05, 2010 12:02 pm
Posty: 386
Lokalizacja: Gdynia
Wszystko zależy o jakim enduro mowa. Zamęczysz się na tej skrzyni i przełożeniach.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: YAMAHA YZ250F
PostNapisane: Wt sty 17, 2017 12:57 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): N lis 02, 2014 1:42 pm
Posty: 302
Kastorcodex napisał(a):
Wszystko zależy o jakim enduro mowa. Zamęczysz się na tej skrzyni i przełożeniach.


Oj Tam oj tam :D zobaczymy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: YAMAHA YZ250F
PostNapisane: Wt sty 17, 2017 1:19 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Cz maja 12, 2011 10:14 am
Posty: 228
Lokalizacja: Warszawa
To da się w ogóle zarejestrować ?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: YAMAHA YZ250F
PostNapisane: Wt sty 17, 2017 2:02 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): N lis 02, 2014 1:42 pm
Posty: 302
oresco napisał(a):
To da się w ogóle zarejestrować ?

Niet i chyba dobrze bo mam już dość opłat :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: YAMAHA YZ250F
PostNapisane: Śr sty 18, 2017 9:43 am 
poeta forumowy

Dołączył(a): Cz maja 12, 2011 10:14 am
Posty: 228
Lokalizacja: Warszawa
To po co robić z tego długodystansowca ?
Nie bardzo rozumiem pomysł przerabiania full cross na enduro , którego nie można zarejestrować , a w konsekwencji nigdzie dalej legalnie nie da się tym pojechać.

Czy jest możliwości przekroczyć granicę ukraińską niezarejestrowanym motocyklem , nawet na przyczepce ?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: YAMAHA YZ250F
PostNapisane: Śr sty 18, 2017 10:30 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr maja 13, 2009 8:11 am
Posty: 1307
Lokalizacja: Gdynia
panowie, po co tyle konstruktywnego myslenia ? ;) jak jest fantazja zrobic z osla rumaka, choc sensu to nie ma zadnego - tylko gratulowac frywolnego umyslu ;) jak panowie kiedys pokazali (http://www.motosyberia.com/) - myslenie na opak zawsze bedzie w poszanowaniu :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: YAMAHA YZ250F
PostNapisane: Śr sty 18, 2017 12:10 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): N lis 02, 2014 1:42 pm
Posty: 302
Z zasady jestem miły i powiem, nie róbcie mi tu śmietnika. :!: Temat nie został założony pod dyskusje o nazwie "co myślicie o tym" jest to mój dziennik prac,jeśli ktoś ma jakiś ciekawy pomysł jak mogę coś poprawić lub co zmodyfikować itp. to proszę!
Natomiast jesli chcecie robić dyskusje na tematy czy ten motocykl nadaje się czy jest oslem czy ogierem czy ma ktoś fantazje czy jej nie posiada i tym podobne, proszę zróbcie sobie osobny temat.
Lorsol, gdybym miał myśleć konstruktywnie w życiu bym nie kupił motocykla, zwłaszcza takiego w którym trzeba coś zrobić bo poprostu to się nie opłaca, ale ja uwielbiam właśnie dłubac i siedzieć po nocach w garażu i puki mogę i mnie to jara będę to robić!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: YAMAHA YZ250F
PostNapisane: Śr sty 18, 2017 12:26 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Wt sie 02, 2011 11:15 am
Posty: 1361
Na rajdy enduro jak znalazł!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: YAMAHA YZ250F
PostNapisane: Śr sty 18, 2017 12:30 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr maja 13, 2009 8:11 am
Posty: 1307
Lokalizacja: Gdynia
KubaMoto napisał(a):
Z zasady jestem miły i powiem, nie róbcie mi tu śmietnika. :!: Temat nie został założony pod dyskusje o nazwie "co myślicie o tym" jest to mój dziennik prac,jeśli ktoś ma jakiś ciekawy pomysł jak mogę coś poprawić lub co zmodyfikować itp. to proszę!
Natomiast jesli chcecie robić dyskusje na tematy czy ten motocykl nadaje się czy jest oslem czy ogierem czy ma ktoś fantazje czy jej nie posiada i tym podobne, proszę zróbcie sobie osobny temat.
Lorsol, gdybym miał myśleć konstruktywnie w życiu bym nie kupił motocykla, zwłaszcza takiego w którym trzeba coś zrobić bo poprostu to się nie opłaca, ale ja uwielbiam właśnie dłubac i siedzieć po nocach w garażu i puki mogę i mnie to jara będę to robić!
ech chlopaku, czytaj no ze zrozumieniem, bo zlosc pieknosci szkodzi - przeca napisalem dokladnie to, co zes powtorzyl powyzej ;) masz ochote, dlub i kombinuj, nic nam do tego :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: YAMAHA YZ250F
PostNapisane: Śr sty 18, 2017 12:51 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): N lis 02, 2014 1:42 pm
Posty: 302
Ja się nie złoszczę, nie lubię forumowych dyskusji, właśnie dla tego, że twój przecinek i wykrzyknik mogę odebrać inaczej,zle zinterpretować twoje dobre słowo jako drobna złośliwość. Wiec my możemy sobie pogadać razem o tym na żywo bez domysłów o co komu chodziło.
Zostawmy ten wątek tylko do tego do czego go stworzyłem, analityków i innych poszukiwaczy dyskusji nie na temat pozdrawiam i odsyłam gdzie indziej. :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: YAMAHA YZ250F
PostNapisane: Pn sty 23, 2017 2:44 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): N lis 02, 2014 1:42 pm
Posty: 302
Wracając do tematu ,prace trwaja:
[ img ]

Gaźnik FCR-MX37/ KEIHIN
, swieca była okopcona na czarny-mat ,był też problem z pierwszym startem ,moto zalewało , wydaje mi sie ,ze mieszanka jest za bogata zwłaszcza ,ze iglica w standardzie jest na 4 ząbku tu jest na 6 :roll: fakt ,ze Big Bore wymaga zmian ustawień ale tu troche przesadzono .

dod.opis ....


Zawory ,krzywki , tłok ,cylinder to wszystko wymaga sprawdzenia ,chce wiedzieć jak motocykl był serwisowany i co mnie czeka w przyszłości:
Pomiary
[ img ]

Wszystko w normie np. krzywki zaworowe

ssace:
serwis limit 22.45 ~ 22.55 mm
jest -

wydechowe :
serwis limit 22.45 ~ 22.55 mm
jest-

Tłok selekcja A wyglada dobrze , Cylinder nicasil , tu sa dwie małe ryski , jednak byłem dziś na szlifierni (Hruzdowicz Sopot) stwierdzono ,że jest dobrze zakładać i jeździ puki nie zacznie sie cos niepokojącego dziać .Motocykl nie kopcił i była kompresja.Zostawiłem za to do honowania ori.cylinder 250ccm który podobno jest w stanie b.dobrym.wiec w razie problemów mam zestaw seryjny na wymianę:mrgreen:
Zamówione nowe uszczelki Athena do Big Bore- 240zł.

Rozrząd , napinacz w maksymalnym punkice ma 2,7 cm . jest teraz na 1,7 cm z czego skala zaczyna sie od 7mm. wWec jest tak w 50-60 % zużycia .Zostaje ,bede go obserwować przy następnej kontroli zaworów , jednak juz dzis zamawiam PROXA .
Zawory :
Valve clearance (cold): Intake valve: 0.10 ~ 0.15 mm (0.0039 ~ 0.0059 in) Exhaust valve: 0.17 ~ 0.22 mm (0.0067 ~ 0.0087 in)
wydechowe w normie : 0.19
ssace do regulacji :zawór srodkowy- 2:
zawór boczne -1:


[ img ]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: YAMAHA YZ250F
PostNapisane: Wt sty 24, 2017 5:15 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): N lis 02, 2014 1:42 pm
Posty: 302
Gaźnik już umyty i poskładany :

[ img ]

Jakie było moje zdziwienie gdy chciałem sprawdzić szczelinę na pierścieniach , bo tłok posiada trzy rowki na pierscienie , jednak pierscionki sa tylko dwa :!: :roll: co jest? wyparował? szukam i mysle co sie z nim stało ? po odpaleniu YT z instrukcją montażu , dowiaduje sie ,ze wszystko jest o.k tak ma być ,jeden pierścień kompresyjny i olejowy ,srodkowy rowek jest bez pierscienia ...UFF!
[ img ]
[ img ]


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 29 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL