Teraz jest N kwi 28, 2024 5:00 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 8 z 107   [ Posty: 1600 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 107  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Honda XR 650 R
PostNapisane: Cz gru 10, 2009 10:02 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N lut 25, 2007 7:07 pm
Posty: 2158
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Robiłem dziśaj zminę oleju,zawory itp. i wkręciłem tą świeczkę irydową. Test na zalewanie wyszedł dość pozytywnie. Piszę "dość" bo była tylko jedna próba. Co prawda nie odpalił za pierwszym kopem ,ale za trzecim czy czwartym. Normalnie to chyba za 10-tym albo i dalej. W weekend przetestuję ją więcej, ale już mi się podoba.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Honda XR 650 R
PostNapisane: Pt gru 11, 2009 6:29 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Śr paź 28, 2009 2:59 pm
Posty: 165
Lokalizacja: kings lynn uk
Ja też już zakupiłem.Może dam radę jutro ją wkręcić i przetestować.Zobaczymy czy wynik będzie podobny :?:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Honda XR 650 R
PostNapisane: So gru 12, 2009 9:24 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N lut 25, 2007 7:07 pm
Posty: 2158
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Polatałem dzisiaj dłużej i tak się sprawa przedstawia;
Odpalanie zimnego moto-nie widzę różnicy, parę razy muszę przekopać. Jak na standartowej świecy.
Moto ciepłe-nie ma różnicy ,zawsze za pierwszym razem.
Moto zalane- tu jest wyraźnie lepiej. Kilka razy przekopię na deko i za 4-5 razem pali. Potrafi zapalić nawet za pierwszym ale gaśnie zaraz.
Świeczkę można polecić nawet tym co mają rozrusznik w enduraku. Na pewno szybciej zakręci po zalaniu.
Zazwyczaj jestem sceptyczny co do chwytów marketingowych typu: więcej mocy, mniejsze spalanie itp, ale muszę przyznać że silnik jakby był żwawszy, może tylko wrażenie?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Honda XR 650 R
PostNapisane: Cz gru 17, 2009 8:20 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N lis 25, 2007 7:50 pm
Posty: 980
Lokalizacja: Warszawa
No to może ja też spróbuję..

Swoją drogą, wymieniłem łańcuch na DIDa x-ring, w olku kupiłem też zębatki przód i tył a do tego tarczę.. wygląda jak oryginał.. tak jak polecałeś Danek, łożyska wziąłem zamienniki z uszczelniaczami. Do tego wziąłem sobie komplet naklejek, żeby poczciwego świniaka nagrodzić za godziwy sezon do samego końca :)

Zrobie kiedyś foty to wrzucę :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Honda XR 650 R
PostNapisane: So gru 26, 2009 9:57 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N lut 25, 2007 7:07 pm
Posty: 2158
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Ten Singapurczyk nakulał 85tkm na swojej świni. :shock: Fakt ,praktycznie po lepszych drogach, ale wynik dobry. Zrobił sobie tour po Azji.
A ja chciałem zmienić moto na dalsze wypady...



Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Honda XR 650 R
PostNapisane: Wt sty 05, 2010 9:55 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): N sty 03, 2010 11:39 pm
Posty: 52
Witam
Też śmigam xr'ką, na razie jeden sezon. W tym czasie zmieniłem bańkę na 17l i przewód hamulca przód na stalowy oplot. Przez zimę planuję dołożyć parę gadżetów: handbary, podwyższenie kiery, bagażnik. Chcę też zmienić błotnik z przodu bo mam ucięty (kiedyś było to super moto). Może ktoś ma na zbyciu oryginalny błotnik. Jak nie to trzeba będzie kupić UFO, bo tylko takie widziałem do kupienia w PL. Nie wiecie czy plastiki tej firmy dają radę? Nie urwie mi się na hard offie ?
Ostatnio robiłem sobie tarczę licznika bo miałem wyskalowaną w milach (prowizorka jakiegoś angola który namalował cyfry mil na tarczy w km/h ). Jak ktoś jest chętny to udostępnię ją w pdf.

p.s. Czy ktoś z was jeździ w dalsze trasy xr'ką? Jaki macie patent na twarde siodło? Ja stosowałem kawał gąbki przyklejony taśmą ale to prowizorka była.

pozdro


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Honda XR 650 R
PostNapisane: Śr sty 06, 2010 12:04 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N lut 25, 2007 7:07 pm
Posty: 2158
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Hej.
Ufo na pewno da radę. Wszystko maja dość mocne.
Mam nr do gościa co niedawno na allegro wystawiał części do 650r, miał błotniki w bdb stanie,nawet tanio. Przesłałbym ci na priva ,ale tu są jakieś ograniczenia. Napisz adres mailowy to ci wyślę.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Honda XR 650 R
PostNapisane: Śr sty 06, 2010 12:24 am 
Zadomowiony

Dołączył(a): N sty 03, 2010 11:39 pm
Posty: 52
daj na siwymalpa @ tlen.pl (bez odstępów oczywiscie)

dzięki


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Honda XR 650 R
PostNapisane: Śr sty 06, 2010 8:07 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Śr paź 28, 2009 2:59 pm
Posty: 165
Lokalizacja: kings lynn uk
W temacie wygodnego siodła na dłuższe trasy do naszych XR-ek znalazłem kilka patenów.Pierwszy to wywiercenie otworów w orginalnej gąbce(foto poniżej) albo naklejenie miękkiej gąbki na wierzch,może być z karimaty(widziałem gdzieś coś takiego).Najszybszym ale niestety najdroższym sposobem jest kupienie akcesoryjnej kanapy z pokrowcem np :http://www.gutsracing.com .Jak ktoś zna jeszcze jakieś patenty to dawć na forum :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Honda XR 650 R
PostNapisane: Śr sty 06, 2010 8:52 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N lut 25, 2007 7:07 pm
Posty: 2158
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
To jest wlaśnie specyfika typowych enduraków. Wąskie siodło co na dłuższej trasie kroji dupę jak żyletka. Po prostu nie miało służyć do dłuższego siedzenia. Zrobić szersze, to jest sposób. Dwa, hartować 4litery :mrgreen: Planuje w tym roku dłuższy przelot ok. 3tkm i już się cykam. Może coś wymyslę. Dam znać.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Honda XR 650 R
PostNapisane: Śr sty 06, 2010 10:34 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): N sty 03, 2010 11:39 pm
Posty: 52
a to mój patent: gąbka przyklejona taśmą i naciągnięty na to worek na śmieci (żeby nie namokło w razie deszczu) i jeszcze raz przejechane taśmą. Ogólnie dało radę, tylko przez to że siodło było wyższe i szersze musiałem momentami podpierać się palcami bo nogi brakowało a niski nie jestem raczej.
[ img ]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Honda XR 650 R
PostNapisane: Cz sty 07, 2010 3:48 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N lut 25, 2007 7:07 pm
Posty: 2158
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
No to je pomysł!
Szybki montaż i demontaż. Dojadę w góry, ściągam i lece dalej.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Honda XR 650 R
PostNapisane: Cz sty 07, 2010 9:47 pm 
Aktywny

Dołączył(a): N lut 08, 2009 7:58 pm
Posty: 141
Lokalizacja: OLEŚNICA
nie no te folieto kurde folklor, jak chcesz szerszą kanape to kup inny motor :) bo on jest przeznaczoy do napiep[rzania a jak chcesz kanapę to ....wybierz coś milego dla dupy...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Honda XR 650 R
PostNapisane: So sty 09, 2010 10:51 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pn lut 16, 2009 8:46 pm
Posty: 199
Lokalizacja: warszawa\suwałki
gruber napisał(a):
W temacie wygodnego siodła na dłuższe trasy do naszych XR-ek znalazłem kilka patenów.Pierwszy to wywiercenie otworów w orginalnej gąbce(foto poniżej) albo naklejenie miękkiej gąbki na wierzch,może być z karimaty(widziałem gdzieś coś takiego).Najszybszym ale niestety najdroższym sposobem jest kupienie akcesoryjnej kanapy z pokrowcem np :http://www.gutsracing.com .Jak ktoś zna jeszcze jakieś patenty to dawć na forum :D


Najprostszym sposobem na twarde siodło jest nakładka żelowa na siodło jeździeckie -koszt ok 150-180zł demontowalna w parę minut .do nabycia w sklepach z art. do jazdy konnej

http://lh5.ggpht.com/_gmBe50uxA-s/Sm7tl ... G_7099.JPG


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Honda XR 650 R
PostNapisane: Śr sty 20, 2010 9:34 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Śr paź 28, 2009 2:59 pm
Posty: 165
Lokalizacja: kings lynn uk
Polatałem trochę na tej irydowej świecy i przyznam,że zalany silnik odpala lepiej.Zrobiłem dwie próby i motor zapalił odpowiednio za drugim i trzecim razem :D.Mam jeszcze pytanko,jak u was jest z wolnymi obrotami,bo u mnie nie mogę ich odpowiednio ustawić.Czasem są za małe,a jak podkręce to znów są za wysokie,szczególnie jak przegazuję to spadają.Gdy miałem standartową końcówkę wydechu to obroty trzymał równo,może to jest powód :?:


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 8 z 107   [ Posty: 1600 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 107  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 33 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL