Teraz jest Wt maja 07, 2024 6:16 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 98 z 107   [ Posty: 1600 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101 ... 107  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Honda XR 650 R
PostNapisane: N lut 23, 2014 6:58 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N lut 25, 2007 7:07 pm
Posty: 2158
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Wody nie zatrzyma. Ramka jest po to żeby piach nie wciskało pod filtr. Na wydmach w Maroku napchało mi sporo. Akurat ładnie koło przemiela w filtr. Dodatkowo zgubiłem wtedy gumkę od spustu wody.


Ostatnio edytowano Pn lut 24, 2014 8:59 pm przez danek-dr, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Honda XR 650 R
PostNapisane: N lut 23, 2014 11:23 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Cz kwi 22, 2010 7:24 pm
Posty: 458
loki napisał(a):
http://www.xr650rforum.com/t378-my-airbox-modification-for-a-desert-ride

Czy chodzi o coś takiego?
I po takiej przeróbce woda nie przejdzie przez filtr?


dobrze nasączony filtr nie przepuszcza od razu wody ale nie zawsze jest on szczelnie założony


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Honda XR 650 R
PostNapisane: N mar 09, 2014 12:30 am 
Świeżak

Dołączył(a): N mar 28, 2010 9:48 pm
Posty: 10
Witam,

Od długiego czasu mam takie wrażenie co do instalacji elektrycznej, iż szczególnie na przód jest poprowadzone za dużo kabli (nie mam oryginalnego licznika, ani kierunków, a są dwie duże i grube żyły złożone z kilkunastu mniejszych kabli, aż kierownica przy ciężko chodzi na postoju). Nie mam z przodu zamontowanych żadnych fajerwerków czy wyrzutni rakiet ale temat ten mnie nieco frustruje. Z racji tego, że elektryka, kable i mierniki to dla mnie czarna magia, kieruje pytanie do fachowców. Chciałbym pozbyć się części niepotrzebnych kabli i przełożyć te co zostaną. Czy jest jakiś zaufany "fachura" w okolicach Bydgoszczy lub Gdańska aby można było zlecić mu taką pracę i przy okazji nie sfiksować na umyśle jak moto będzie po za domem:) Utwierdziłem się w przekonaniu, że sprzęt jest najlepszy na świecie i dla tego chciałbym zrobić w niej sporo porządków. W zeszłym roku zjeździłem kilka przełęczy w alpach i z 20 kg plecakiem nie miała problemów, żeby wyprzedzać na winklach wszystko:D Zasięgnął bym też opinii społeczności odnośnie zaprojektowanych półek, czy jest petarda czy raczej kupa:) A i przy okazji spytam czy macie jakieś namiary na ludzi, zakłady z centrami obróbkowymi które robią rzeczy jednostkowo, mało seryjnie?
Pozdrawiam
Marcin


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Honda XR 650 R
PostNapisane: N mar 09, 2014 11:51 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt wrz 10, 2010 6:09 pm
Posty: 690
Lokalizacja: Pruszków
Odnośnie półki, to dodałbym sporo zaokrągleń zamiast ostrych krawędzi. Raz, że to zdrowe dla wytrzymałości, dwa że ułatwi lub wręcz umożliwi wykonanie detalu. Druga sprawa - płaszczyzny półki poustawiałbym jednak w miarę możliwości zgodnie z osiami XYZ zamiast pod jakimiś niewielkimi kątami. Taki projekt wizualnie na pewno jest ciekawszy, ale jednocześnie trudniejszy do wykonania. Czasem warto odpuścić jakieś duperele i nagle okazuje się, że zamiast frezarki CNC można to samo zrobić na konwencjonalnej, a cena za godzinę pracy maszyny spada o połowę ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Honda XR 650 R
PostNapisane: N mar 09, 2014 4:11 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Cz kwi 22, 2010 7:24 pm
Posty: 458
Prawidłowo umieszczone kable nawet w europejskiej wersji nie powinny ograniczać ruchów kierownicą. Ostatnio robiłem porządki w instalacji i znaczna część po wypięciu wylądowała w kartonie a to co zostało to pęczek mieszczący się w gumowej osłonce pod licznikiem. Bez przeróbek uzyskałem zamierzony cel :)
ps. Jeśli półka będzie udana to na 1 sztukę też bym się pisał :) Nie ma to jak kierownica nad półką.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Honda XR 650 R
PostNapisane: Cz mar 13, 2014 10:15 am 
Świeżak

Dołączył(a): N mar 28, 2010 9:48 pm
Posty: 10
Cześć,
mam do sprzedania przednie zawieszenie oem do XR650R, jeśli ktoś jest zainteresowany proszę o kontakt mailowy: mar.wojnowski@gmail.com . Sprzedaję bo zmieniłem zawieszenie na USD z CRF450.

Jeśli chodzi o temat półki, to pierwszy projekt zakładał zaokrąglenia, ale tak się robi wszędzie, a powielania chciałem właśnie uniknąć. Co do obróbki elementu, zapewne czas operacyjny się znacznie wydłuży, ale jeśli zakończy się powodzeniem to efekt na pewno będzie ciekawy:) Zastanawiam się nad mocowaniem sztycy do dolnej półki. Po obserwacjach różnych patentów, mocowanie rozłączne na śruby wydaję się być całkiem ciekawym (tak jest w KTMach) czy lepsza będzie sztyca wciskana na prasie? Z kolei co do płaszczyzn, to w tym rzucie może tego nie widać, ale płaszczyzny są ustawione zgodnie z układem kartezjańskim, tylko na krawędziach porobione są fazki;)

Pozdrawiam!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Honda XR 650 R
PostNapisane: Cz mar 13, 2014 10:20 am 
poeta forumowy

Dołączył(a): Pt lis 18, 2011 10:45 pm
Posty: 287
Lokalizacja: Paniówki
mankinhondaXR650R napisał(a):
Cześć,
mam do sprzedania przednie zawieszenie oem do XR650R, jeśli ktoś jest zainteresowany proszę o kontakt mailowy: mar.wojnowski@gmail.com . Sprzedaję bo zmieniłem zawieszenie na USD z CRF450.

Jeśli chodzi o temat półki, to pierwszy projekt zakładał zaokrąglenia, ale tak się robi wszędzie, a powielania chciałem właśnie uniknąć. Co do obróbki elementu, zapewne czas operacyjny się znacznie wydłuży, ale jeśli zakończy się powodzeniem to efekt na pewno będzie ciekawy:) Zastanawiam się nad mocowaniem sztycy do dolnej półki. Po obserwacjach różnych patentów, mocowanie rozłączne na śruby wydaję się być całkiem ciekawym (tak jest w KTMach) czy lepsza będzie sztyca wciskana na prasie? Z kolei co do płaszczyzn, to w tym rzucie może tego nie widać, ale płaszczyzny są ustawione zgodnie z układem kartezjańskim, tylko na krawędziach porobione są fazki;)

Pozdrawiam!


Brawo, zawszę chciałem to zrobić ale zamiast zawieszenia kupiłem całą CRF i teraz mam dwa :D
Daj jakieś zdjęcia jak będzie gotowe, 3mam kciuki.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Honda XR 650 R
PostNapisane: Pt kwi 18, 2014 6:47 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn maja 31, 2010 3:39 pm
Posty: 1593
Lokalizacja: Białystok
Panowie POMOCY!!!!! bo diagnozie mojej świnki okazało się, że awarii uległo uzwojenie i to przez nie miałem komedię z dziwnym odpalaniem i gaśnięciem ( poluzowała się blaszka i zmieliła cewki ... ) może ktoś z obecnych ma na sprzedaż takowe ????? nowe kosztuje masę kasy przewijanie trwa dwa tygodnie.... a termin imprezy u Spoza się zbliża :( Pomocy !!!!! 2004 rok jak by co mogę zdjęcia podesłać.... 602739137


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Honda XR 650 R
PostNapisane: Pt kwi 18, 2014 7:57 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Cz kwi 22, 2010 7:24 pm
Posty: 458
Ktoś musiał tam dłubać. Honda sama się nie psuje :mrgreen:
Gdzie można zwiększyć uzwojenie i ile to kosztuje? 2 tygodnie jakoś przeżyje :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Honda XR 650 R
PostNapisane: Pt kwi 18, 2014 8:00 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn maja 31, 2010 3:39 pm
Posty: 1593
Lokalizacja: Białystok
Na to wygląda koło jest nowe a uzwojenie już mniej i umarło...... Ratujcie !!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Honda XR 650 R
PostNapisane: Pt kwi 18, 2014 8:07 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Wt lut 24, 2009 2:04 pm
Posty: 744
Lokalizacja: Tarnow
Wklej zdjęcie to zobaczę czy da się coś z tego zrobić ale z przesyłkami to też trochę potrwa.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Honda XR 650 R
PostNapisane: So maja 03, 2014 9:53 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): Pn lis 01, 2010 10:23 pm
Posty: 96
Wiem że trochę nie w temacie ale z jakiego modelu można spasować koła do XR ?
mam możliwość dotoczenia tulejek dystansowych.
Chciałbym aby ewnetualne przeróbki to ewentualna wymiana łożysk i tyle. :D
Czy komuś udało się zrobić taki swap ?
Nie chcem wydawać 2-3 tys zł na kpl kół których i tak nie można dostać.
Od CRF są po niecałe 2 tys zł a od jakiś plastików można zakupić za ok 200-300zł sztuka.
Coś ciekawego poradzicie ?
Dzięki za odp.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Honda XR 650 R
PostNapisane: So maja 03, 2014 10:03 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): N wrz 05, 2010 12:02 pm
Posty: 386
Lokalizacja: Gdynia
Może to pomoże, szczegóły zna KML, cały opis wstawił na http://forum.supermoto.pl/topic27592-do ... r650r.html


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Honda XR 650 R
PostNapisane: N maja 04, 2014 5:39 pm 
Początkujący

Dołączył(a): N lis 03, 2013 9:16 pm
Posty: 33
Zestaw przeszedł już testy w terenie i sprawuje się dobrze , przednie koło jednak wymagało zdystansowania ale wystarczyło włożyć 2 podkładki.
Tył jest idealnie , można ośkę toczyć w ciemno z mojego rysunku.

[ img ]
[ img ]
[ img ]


Plusem wsadzenia kół od XR600 jest to że do przedniego koła pasuje ślimak prędkościomierza i licznik może zostać oryginalny.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Honda XR 650 R
PostNapisane: N maja 11, 2014 1:42 am 
Aktywny

Dołączył(a): Śr lut 24, 2010 2:15 am
Posty: 149
Coś nie mogę załadować do swojego tematu mały update maj 2014
Wkońcu

No i w końcu dołączyłem do grona właścicieli Supermoto :)
Koła odebrałem w ubiegłym tygodniu - Paweł Król odwalił kawał dobrej roboty!
Piasty pomalowane proszkowo - 2 warstwy + klar. Wszystko super zabezpieczone naprawdę jestem pod wrażeniem!
[ img ]
Zdecydowałem się na oryginalne piasty + nowe obręcze wzmacniane szprychy RAD dlatego piasty były rozwiercane no i obręcze Excela. Nyple aluminiowe po anodowaniu czerwone :)
Wieczór dużo nie widać no ale zacząłem montaż w garażu zębatki, tarcz itp. Zębatka na tył 44 zęby przód mam 15.
[ img ]

Tarcza przednia to narazie tylko przymiarka. Zostaje przy zestawie 280mm przynajmniej narazie :) bo nie mam czasu na przeróbki - do tej tarczy 320mm mam już zacisk, pompe itp. ale nie mam czasu się za to zabrać...

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

Na drugi dzień przyszeł czas na nakleji
Jednym się może podobać innym nie:) mi tam się podoba!
Po dokładnym odtłuszczeniu, ułożeniu efekt taki:

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

Błotnik zamontowałem na oryginalnych tulejkach

[ img ]

[ img ]

Montaż kół wydawał się prosty a jednak prosty nie był... Przód ze względu na osłony lag... jest wąsko zobaczymy jak to będzie wyglądać jak trochę pojeżdżę. Tył wszedł myślę jest dobrze.... ale niestety ślizg łańcucha haczył o felgę... pół dnia przerabiałem ślizg żeby wszystko pasowało. Narazie zostaje przy tym zbiorniku duzym i nie ściągam bagażnika bo... mi z tym wygodnie. Docelowo jeszcze przyjdzie konkretny hebel, owiewki oryginale z oryginalnym zbiornikiem i siedzeniem.

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

11.05.2014 WKOŃCU MAM XRE W WERSJI SM!!!. Nie jest to może typowe supermoto tj. lekkie, smukłe jak crfy.
Co do kół zdecydowałem się budować własnie i powiem że to droga zabawa dlatego tyle to trwało. Zbierałem graty chyba z 2 lata.
Nie polecam lepiej kupić gotowe chyba że chcesz nowe ja się uparłem chciałem być I właścicielem hehe

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 98 z 107   [ Posty: 1600 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101 ... 107  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 27 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL