Teraz jest Pt mar 29, 2024 12:05 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 3 z 5   [ Posty: 66 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Beta, GasGas, Sherco, TM, itd.
PostNapisane: Pn gru 16, 2013 11:07 am 
Aktywny

Dołączył(a): So wrz 08, 2012 2:40 pm
Posty: 139
Lokalizacja: Middle of nowhere ...
Jakie ceny ? Jeśli podobne do KTM to już wole KTM. Gas Gas zachęcił mnie ceną mniejszą prawie o 10K.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Beta, GasGas, Sherco, TM, itd.
PostNapisane: Pn gru 16, 2013 10:25 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Śr mar 27, 2013 11:13 pm
Posty: 172
Lokalizacja: Mysiadło
Sventevith napisał(a):
Jakie ceny ? Jeśli podobne do KTM to już wole KTM. Gas Gas zachęcił mnie ceną mniejszą prawie o 10K.


300 2T w wersji Racing wyjściowo kosztuje 33500pln, wiec to chyba nie jest tak źle, pewnie można cos tam jeszcze urwać, a moto na pewno nie odstaje od 300exc albo jest nawet lepsze.
Wydaje mi się ze to chyba nie jest kwestia ceny tylko tego którym moto lepiej się jeździ.
Knighter na CRF jezdzil tak sobie a na Sherco wyciął samego Tadeusza :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Beta, GasGas, Sherco, TM, itd.
PostNapisane: Śr gru 18, 2013 11:36 pm 
Aktywny

Dołączył(a): So wrz 08, 2012 2:40 pm
Posty: 139
Lokalizacja: Middle of nowhere ...
Przy moich umiejętnościach moto nie ma znaczenia, jeśli jest poprawne. Jeśli mam wybierać za tą samą cenę między czymś egzotycznym a znanym wybiorę znane.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Beta, GasGas, Sherco, TM, itd.
PostNapisane: Cz gru 19, 2013 12:19 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr lis 04, 2009 6:52 pm
Posty: 1974
Lokalizacja: Kraków-Warszawa
Czytam to co piszecie i zastanawiam się , po co na siłę wywarzacie otwarte drzwi … jak komuś nie leży pomarańczowy , może kupić niebieski … gdyby chodziło o trialkę rozumiem , ale to enduro …


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Beta, GasGas, Sherco, TM, itd.
PostNapisane: Cz gru 19, 2013 6:35 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt wrz 28, 2007 12:22 pm
Posty: 683
Lokalizacja: Gniezno
Piotrhus a latałeś na sherco 3004t?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Beta, GasGas, Sherco, TM, itd.
PostNapisane: Cz gru 19, 2013 10:01 am 
Aktywny

Dołączył(a): Śr mar 27, 2013 11:13 pm
Posty: 172
Lokalizacja: Mysiadło
PIOTHRUS napisał(a):
Czytam to co piszecie i zastanawiam się , po co na siłę wywarzacie otwarte drzwi … jak komuś nie leży pomarańczowy , może kupić niebieski … gdyby chodziło o trialkę rozumiem , ale to enduro …


wez juz daj sobie spokoj z tym tristo

im wczesniej zrozumiesz ze nie kazdy musi jezdzic tristo tym lepiej dla Ciebie i otoczenia :lol:

nie masz nic do powiedzenia to nie mow, a nie probuj po raz kolejny udowadniac ze wszyscy potrzebujemy pomaranczowego tristo a jak nie pomaranczowego to niebieskiego tristo

tristo z Toba :lol:


p.s.
sorry, nie moglem sie powstrzymac ... :?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Beta, GasGas, Sherco, TM, itd.
PostNapisane: Cz gru 19, 2013 10:19 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr lis 04, 2009 6:52 pm
Posty: 1974
Lokalizacja: Kraków-Warszawa
Nie , jechałem na KTM 350 , zupełnie nie moja bajka … ale na Regimencie , wyprzedziłem Spirowskiego , bo "niańczył " tam jakiegoś gościa , później na podjeździe który się zakorkował głównie przez " małe 4t " poszliśmy w las bokiem na " rympał " i widziałem jak ładnie ten odcinek jechał , bardzo fajnie to Sherco szło … no ale On też " trochę " umie jeździć :) nie kręcił go wysoko i ładnie trzymał trakcję , kumpel z którym katowaliśmy to miejsce godzinę miał WR 250 … wyciągaliśmy się tam na wzajem na linie :shock: " Spiro " przejechał obok bez pomocy … więc moment jest wystarczający , ale Spiro waży z 75 kg :wink:
Zawsze pada to samo pytanie , czego oczekujesz od tego motocykla … gdzie chcesz nim jeździć …
i na koniec ile masz wzrostu , bo wydaje mi się że Sherco jak i Yamaha są troszkę mniejsze i łatwiej na nich radzą sobie niżsi i dziewczyny .
Ja na razie , nie będę zamieniał 2t , jeżeli już coś to znów na 500 :lol:
W klasie pro Regiment , wygrał Czech na BECIE 4t i skopał tyłek "naszemu Melchiorowi "
Ktoś pewnie myśli jak poprawić 4t żeby 2t nie miało takiej przewagi … w trudnym terenie .

Kris , nie chce mi się nawet wchodzić w polemikę :mrgreen: ale zapewne jeździłeś na wszystkich tych motocyklach , lub widziałeś jadąc obok nich , jak goście , jeżdżący lepiej od Ciebie , radzą sobie na nich … zapewne zaraz , napiszesz coś , co pomoże innym w dokonaniu wyboru :lol: często jeździsz po górach i wiesz te wszystkie fajne przydatne rzeczy , czy tylko kręcisz się po piachu w Gorze Kalwarii ...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Beta, GasGas, Sherco, TM, itd.
PostNapisane: Cz gru 19, 2013 10:41 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr sty 10, 2007 9:31 am
Posty: 1611
Lokalizacja: Częstochowa
W niemieckiej prasie jest sporo prezentacji tych "egzotycznych" marek i są testy porównawcze zazwyczaj z KTM-em. Dobrze wypadają niestety tylko te wersje limitowane typu racing, replica itp. No i w ogólnym bilansie są tańsze, ale z mniejszą dostępnością serwisową.
Mogę powklejać trochę skanów.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Beta, GasGas, Sherco, TM, itd.
PostNapisane: Cz gru 19, 2013 3:12 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N gru 18, 2011 4:50 pm
Posty: 1917
Lokalizacja: Kwidzyn
Dominiku, przy okazji chciałbym podpytać o Twoją Huskę. Zrobiłeś tym motocyklem "parę" kilometrów (mth) i pewnie masz już jakieś doświadczenia z zakupem części, dostępnością i cenami.
Poza tym interesuje mnie obsługa motka ; regulacje zaworów (co ile), wymiana napędu (czy skomplikowane), jak odpala (zimny/ciepły) i jak się prowadzi (zwrotny w ciasnych zakrętach czy raczej lepszy na prostych).

sylwester


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Beta, GasGas, Sherco, TM, itd.
PostNapisane: Cz gru 19, 2013 5:19 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr lis 04, 2009 6:52 pm
Posty: 1974
Lokalizacja: Kraków-Warszawa
Bo już KTM trzyma łapę na tym żeby inny motorek nie był zbyt konkurencyjny …
Ja bym się bał czasu oczekiwania na części , motorki enduro niestety się psują , nie zawsze z winy fabryki … czasem trzeba coś zamówić przed weekendem , u pomarańczowych tak się da … poniedziałek , odbiór czwartek :) to jest zaleta .
Mój kolega testował Gas Gasa , który był na ohlinsie … poezja , ale cena już nie taka dobra , ja oglądałem Betę 300 w Anfirze , niby wszystko świetnie , ale już zbiornika do niej nie dało się dostać , a seryjnie chyba było 7-8 litrów i waga nie powalała … rozrusznik jeszcze gorzej wymyślony niż w KTM .
Ale sądzę , że te firmy niebawem zysk zainwestują w technologie komputerowego wspomagania , wtedy już takiej różnicy pomiędzy KTM-em nie będzie …
Tyle że KTM ma WP i jest nie zależny jeżeli chodzi o zawieszenie , jakim niby cudem konstrukcyjnym , silnik małego producenta Bety , czy Sherco , miałby być lepszy od tego z KTM-a . Dział doświadczalny i testowy , musi być bardziej rozwinięty , a inżynierowie mają większe doświadczenie .
Czasem , jeden człowiek odmienić cały konstrukcyjny " kanon " ale czy on pracuje u konkurencji KTM-a


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Beta, GasGas, Sherco, TM, itd.
PostNapisane: Cz gru 19, 2013 6:53 pm 
Aktywny

Dołączył(a): So maja 17, 2008 6:05 pm
Posty: 108
PIOTHRUS napisał(a):
Nie , jechałem na KTM 350 , zupełnie nie moja bajka

Dlaczego??


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Beta, GasGas, Sherco, TM, itd.
PostNapisane: Cz gru 19, 2013 9:25 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr lis 04, 2009 6:52 pm
Posty: 1974
Lokalizacja: Kraków-Warszawa
Strasznie wysoko trzeba go było kręcić , a moment kompletnie inny niż jestem/byłem przyzwyczajony … co dało na podjeździe , na którym go rzeźbiłem kompletną dupę … było dużo luźnych kamieni , gałęzie i błoto … nie mogłem wjechać koło się kopało … kompletny brak trakcji i panowania nad nią … były wtedy dwie 350-ki i nawet pod właścicielami nie dawały tam rady … goście na mojej ( nie napiszę bo to niektórych złości ) wjeżdżali wyżej .
Wsiadłem na 450-kę i od kopa poza połowę . Dlatego nie moja bajka :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Beta, GasGas, Sherco, TM, itd.
PostNapisane: Pt gru 20, 2013 8:34 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Śr gru 05, 2007 8:09 am
Posty: 910
Lokalizacja: Biecz
Nie można porównywać wszystkiego do tristo . Idąc tym tokiem rozumowania to powinien istnieć na rynku tylko on , pozostałe pojemności i marki powinno się złomować i zaprzestać produkcji bo są do dupy . Zapytaj Kasztana jak jego młody ( Paweł Szymkowski ) to robi że kręci wyniki na seryjnej 350 która według Ciebie nie robi na podjazdach i daj już spokój z tym porównywniem !
Uważasz że wszyscy jutro sprzedamy Bety , Yamahy , Huski i inne aby przesiąść się na tristo ?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Beta, GasGas, Sherco, TM, itd.
PostNapisane: Pt gru 20, 2013 11:07 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr sty 10, 2007 9:31 am
Posty: 1611
Lokalizacja: Częstochowa
sylwester napisał(a):
Dominiku, przy okazji chciałbym podpytać o Twoją Huskę.


odpowiedziałem w wątku o mojej TE449:
viewtopic.php?f=16&t=12315&p=189871#p189871


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Beta, GasGas, Sherco, TM, itd.
PostNapisane: Pt gru 20, 2013 4:04 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr lis 04, 2009 6:52 pm
Posty: 1974
Lokalizacja: Kraków-Warszawa
Absolutnie tak nie uważam , chciałem tylko podzielić się tym czego sam próbowałem … myślę że do pop… po w miarę prostych kawałkach , za to z dużą prędkością 350 jest świetna , pamiętam jak na czerwonym szlaku w Bieszczadach na śliskim kopał mi tyłek gość na YZ 250 … a ja walczyłem z 530 .
Ale jak zaczyna być trudno i trzeba z nawrotu pójść 2-ką … wtedy już nie jest tak fajnie ...


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 3 z 5   [ Posty: 66 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL