Teraz jest Pt mar 29, 2024 8:25 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 5   [ Posty: 67 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: WR450F >2012 - nowy model
PostNapisane: Cz paź 24, 2013 9:11 am 
Aktywny

Dołączył(a): Śr mar 27, 2013 11:13 pm
Posty: 172
Lokalizacja: Mysiadło
marcz napisał(a):
ładny, a gdzie lusterka ;)


Lusterka zdjalem zaraz po zakupie, na zdjeciach to byl pierwszy wyjazd na moto wiec nawet nie zdarzyl sie ubrudzic. Jak widac nawet oryginalny stelaz na tablice rejestracyjna jest :D
Teraz juz troche zmian nastapilo, wyzsza kierownica, handbary Acerbis'a, zmienilem tylny blotnik z lampa UFO.
Chociaz wciaz czekam na "competition kit" ktorym w koncu odblokuje moto. Niestety musze za niego jeszcze slono zaplacic :( Generalnie powienien przyjsc razem z motocyklem w cenie, ale jak wiadomo zyjemy w Polsce :oops:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: WR450F >2012 - nowy model
PostNapisane: Pt lis 15, 2013 12:07 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Śr mar 27, 2013 11:13 pm
Posty: 172
Lokalizacja: Mysiadło
mam do Was pytanie?

serwisowka mowi wymieniac olej co 2tys km a zawory sprawdzac co 4tyskm, wydaje mi sie to chooolernie duzo jak na moto wyczynowe?
Co ile byscie wymieniali olej i filtry ? 500km, 1000km, 2000km?
Zamontowalem tez licznik motoodzin, ktorego nie ma fabrycznie i mialem w planach wymiane oleju co 15mh tak jak w KTMie. Ale to bedzie max 500km wg mojej jazdy, czyli 4x czesciej niz zaleca serwisowka :lol:

Jakas podpowiedz ?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: WR450F >2012 - nowy model
PostNapisane: Pt lis 15, 2013 12:11 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt lut 04, 2011 10:09 pm
Posty: 451
Lokalizacja: WM
kris_big napisał(a):
mam do Was pytanie?

serwisowka mowi wymieniac olej co 2tys km a zawory sprawdzac co 4tyskm, wydaje mi sie to chooolernie duzo jak na moto wyczynowe?
Co ile byscie wymieniali olej i filtry ? 500km, 1000km, 2000km?
Zamontowalem tez licznik motoodzin, ktorego nie ma fabrycznie i mialem w planach wymiane oleju co 15mh tak jak w KTMie. Ale to bedzie max 500km wg mojej jazdy, czyli 4x czesciej niz zaleca serwisowka :lol:

Jakas podpowiedz ?


Licznik motogodzin czy godzin pracy silnika bo to drobna różnica ;) ?
Ja tam jestem zwolennikiem danych z serwisówki - jak piszę co 10 mth to robić co 10 mth, jak co 2 tyś to co 2 tysie


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: WR450F >2012 - nowy model
PostNapisane: Pt lis 15, 2013 1:44 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Śr mar 27, 2013 11:13 pm
Posty: 172
Lokalizacja: Mysiadło
ony napisał(a):
Licznik motogodzin czy godzin pracy silnika bo to drobna różnica ;) ?
Ja tam jestem zwolennikiem danych z serwisówki - jak piszę co 10 mth to robić co 10 mth, jak co 2 tyś to co 2 tysie


tak na prawde to licznik pracy silnika, mysle ze tylko rozpoznaje czy silnik pracuje czy nie

wg serwisowki moze byc, ale to strasznie duze przebiegi sa, 2000km na olej to cholernie duzo, mialem kiedys XR650R i tam bylo co 1000km a XR miala wiekszy silnik i bardzo niskie obroty silnika

nic moze skroce interwal i bede wymienial co 1000km :lol:

Szczerze mowiac to sam nie wiem co ile wymieniac, pisza co 2tys km zeby serwis olejowo-filtrowy robic, nic nie pisza o zadnych tlokach, korbowodach itp.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: WR450F >2012 - nowy model
PostNapisane: Pt lis 15, 2013 1:54 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Cz maja 12, 2011 10:14 am
Posty: 228
Lokalizacja: Warszawa
2000km w takim motocyklu to cholernie dużo :shock:
ja bym dobrze jakiś fachowców podpytał, ale jeśli te dwa tysiące rzeczywiście mają zastosowanie w praktyce , to rewelacja.
Olej będziesz zmieniał raz do roku, a zawory regulował raz na dwa lata :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: WR450F >2012 - nowy model
PostNapisane: Pt lis 15, 2013 2:13 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Śr mar 27, 2013 11:13 pm
Posty: 172
Lokalizacja: Mysiadło
oresco napisał(a):
2000km w takim motocyklu to cholernie dużo :shock:
ja bym dobrze jakiś fachowców podpytał, ale jeśli te dwa tysiące rzeczywiście mają zastosowanie w praktyce , to rewelacja.
Olej będziesz zmieniał raz do roku, a zawory regulował raz na dwa lata :)


no wlasnie makabrycznie duzo jak na tego typu motocykl
w Yamaha jak kupowalem moto to powiedzieli mi ze mam do nich przyjechac po 1000km na pierwsza wymiane oleju po dotarciu :lol:
Nie wiem, dlaczego jest tak dlugo. Ale mam obawy zeby 2000km jezdzic na jednym oleju.

moze zaczne WRka turystycznie latac po Polsce :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: WR450F >2012 - nowy model
PostNapisane: So lis 16, 2013 3:26 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn paź 06, 2008 8:17 am
Posty: 408
Lokalizacja: WROCŁAW
w manualu podany jest przebieg oraz czas (w m-c) i ja bym się tego trzymał co pierwsze wypada.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: WR450F >2012 - nowy model
PostNapisane: Pn lis 18, 2013 7:27 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N lut 25, 2007 7:07 pm
Posty: 2158
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: WR450F >2012 - nowy model
PostNapisane: Wt lis 19, 2013 8:38 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr sty 24, 2007 9:11 am
Posty: 1497
Lokalizacja: z krzaczorów
Hejoł

Dan, toć to jaka reklama nk czy czegós jeszcze gorszego w tej orbicie :wink:

Pozdro
rr


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: WR450F >2012 - nowy model
PostNapisane: Wt lis 19, 2013 9:00 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N lut 25, 2007 7:07 pm
Posty: 2158
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Sentymentalny się robię, ale motory są i nawet jedna dziewucha. Przyglądam się tej wr.
Kris ,naskrob jak to lata.
Co do oleju ,też miałem świnię i olej w kosz co 1tkm. Smażył się tam dobrze. Jak ostro polatasz to wywalaj wcześniej, nie zaszkodzi. Wtedy ewentualnie filtr co drugą wymianę.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: WR450F >2012 - nowy model
PostNapisane: Śr lis 20, 2013 10:06 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Śr mar 27, 2013 11:13 pm
Posty: 172
Lokalizacja: Mysiadło
danek-dr napisał(a):
Sentymentalny się robię, ale motory są i nawet jedna dziewucha. Przyglądam się tej wr.
Kris ,naskrob jak to lata.
Co do oleju ,też miałem świnię i olej w kosz co 1tkm. Smażył się tam dobrze. Jak ostro polatasz to wywalaj wcześniej, nie zaszkodzi. Wtedy ewentualnie filtr co drugą wymianę.


Dan. Moto jest super. Jestem bardzo zadowolony. Teraz po odblokowaniu jest jeszcze lepiej bo łatwiej zapala i ogolnie jest mocniejsza.
Miałem wcześniej poprzednia WR450F na gazniku i powiem ze poprzedni model a nowy to dzien i noc. Pomimo ze trzeba duzo doplacic do nowego modelu to warto kazdej zlotowki.
Mam zrobione teraz z 800km i wszystko dziala swietnie. Wymienilem 3 razy olej i dwa razy filtr powietrza i tyle.
Minusem jest maly zbiornik i rezerwa zapala sie po jakis 60-80km i paliwa zostaje gdzieś na kolejne 40-60km. W zimie zamowie zbiornik IMS ktory ma lekko ponad 11litrow.
Musze jeszcze ogarnac przelozenie. Fabrycznie bylo 14/47 ale to duzo za szybko. Teraz zalozylem 47 na tyl ale to wwciaz za szybko. Planuje teraz 52 na tyl ale prawdopodobnie juz mi oryginalnego lancucha nie wystarczy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: WR450F >2012 - nowy model
PostNapisane: Wt sty 14, 2014 4:00 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Śr mar 27, 2013 11:13 pm
Posty: 172
Lokalizacja: Mysiadło
nowy rok, nowe pomysly i mody :D
Moto jezdzi jak marzenie, wiec szczesliwy uzytkownik japonskiej mysli enduro :D
Za to pojawily sie drobne zmiany:
- zbiornik paliwa IMS 3.0gal = 11.4litra, co mam nadzieje ze wystarczy na swobodne przeloty lesne na poziomie 150km
- zmiana zebatek ze standardowych 14/47 na 14/51, oryginal byl zbyt szybki, latwo bylo zgasic na pierwszym biegu a piaty bieg byl bardzo szybki na asfaltowa dojazdowke, za to w terenie srednio. 14/51 ktore teraz zalozylem jest na ten moment ok. A przelotowa na asfalcie mozna trzymac 80-90km/h nie meczac zbyt mocno silnika.
- competition kit, przyszedl z miesiac temu, odblokowalem moto, zmienilem wydech ktory w kit'cie mial wydech + kolanko z power bomba :) , po zalozeniu kitu moto pracuje wyczuwalnie lepiej, i ma full power :D
W tygodniu czas nie pozwala, ale ten jeden dzien sobota lub niedziela moge pojezdzic wiec kilometry leca, a frajda z jazdy niesamowita, sezon trwa :lol: wiec polecam WRF450


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: WR450F >2012 - nowy model
PostNapisane: Wt sty 14, 2014 5:24 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn paź 06, 2008 8:17 am
Posty: 408
Lokalizacja: WROCŁAW
zapodaj fotki wrki po zmianach :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: WR450F >2012 - nowy model
PostNapisane: Wt sty 14, 2014 5:36 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Śr cze 13, 2012 7:26 am
Posty: 28
kris_big napisał(a):
nowy rok, nowe pomysly i mody :D
Moto jezdzi jak marzenie, wiec szczesliwy uzytkownik japonskiej mysli enduro :D
Za to pojawily sie drobne zmiany:
- zbiornik paliwa IMS 3.0gal = 11.4litra, co mam nadzieje ze wystarczy na swobodne przeloty lesne na poziomie 150km
- zmiana zebatek ze standardowych 14/47 na 14/51, oryginal byl zbyt szybki, latwo bylo zgasic na pierwszym biegu a piaty bieg byl bardzo szybki na asfaltowa dojazdowke, za to w terenie srednio. 14/51 ktore teraz zalozylem jest na ten moment ok. A przelotowa na asfalcie mozna trzymac 80-90km/h nie meczac zbyt mocno silnika.
- competition kit, przyszedl z miesiac temu, odblokowalem moto, zmienilem wydech ktory w kit'cie mial wydech + kolanko z power bomba :) , po zalozeniu kitu moto pracuje wyczuwalnie lepiej, i ma full power :D
W tygodniu czas nie pozwala, ale ten jeden dzien sobota lub niedziela moge pojezdzic wiec kilometry leca, a frajda z jazdy niesamowita, sezon trwa :lol: wiec polecam WRF450


Jakie masz spalanie w jezdzie po lesie?

--
J.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: WR450F >2012 - nowy model
PostNapisane: Wt sty 14, 2014 7:55 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Śr mar 27, 2013 11:13 pm
Posty: 172
Lokalizacja: Mysiadło
JarekO napisał(a):
Jakie masz spalanie w jezdzie po lesie?
--
J.


na razie nie wiem :D
tzn. jak miałem moto zablokowane to w trybie mieszanym lesno-asfaltowym wyszło mi lekko poniżej 5litrow/100km, ale moto było zablokowane, przełożenia miałem wtedy dłuższe. Spodziewam się ze teraz będzie około 5-6litrow/100 ale to się dopiero okaże jak pogoda będzie. Na razie zimno, jeżdżę tylko jakieś takie krótkie pętelki terenowe. Wiosną będę wiedział ile spala :)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 5   [ Posty: 67 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL