Teraz jest Cz kwi 18, 2024 10:13 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 2   [ Posty: 26 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Sherco 300 SE i - nowy nabytek już w domu
PostNapisane: Śr kwi 10, 2013 5:45 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt wrz 28, 2007 12:22 pm
Posty: 683
Lokalizacja: Gniezno
nie jeżdziłem tym moto, ale w szkole enduro u Spirowskiego na takim sprzęcie koledzy latali....mnie najbardziej zaskoczył moment obrotowy na niskich obrotach, praktycznie jałowych, moj 450exc w tych granicach praktycznie nie istnial...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Sherco 300 SE i - nowy nabytek już w domu
PostNapisane: Śr kwi 10, 2013 6:00 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Śr gru 16, 2009 2:28 pm
Posty: 358
Lokalizacja: Wawa
jankes napisał(a):
nie jeżdziłem tym moto, ale w szkole enduro u Spirowskiego na takim sprzęcie koledzy latali....mnie najbardziej zaskoczył moment obrotowy na niskich obrotach, praktycznie jałowych, moj 450exc w tych granicach praktycznie nie istnial...


To jest motorek od Marcina właśnie. Jego nabytek z 2012. On teraz jeździ na najnowszym modelu. Zresztą - byliśmy chyba na treningu w Wieżycy w tym samym terminie :-)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Sherco 300 SE i - nowy nabytek już w domu
PostNapisane: Śr kwi 10, 2013 9:34 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Śr mar 27, 2013 11:13 pm
Posty: 172
Lokalizacja: Mysiadło
gratuluje zakupu,
ja osobiście jestem mega ciekaw jak będzie wyglądać eksploatacja, co ile serwisy, ile silnik przeżyje, jak z dostępem do części :D
moto egzotyka... daj nam znać, może więcej znajda się nowi użytkownicy :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Sherco 300 SE i - nowy nabytek już w domu
PostNapisane: Cz kwi 11, 2013 6:49 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt wrz 28, 2007 12:22 pm
Posty: 683
Lokalizacja: Gniezno
Ola napisał(a):
jankes napisał(a):
nie jeżdziłem tym moto, ale w szkole enduro u Spirowskiego na takim sprzęcie koledzy latali....mnie najbardziej zaskoczył moment obrotowy na niskich obrotach, praktycznie jałowych, moj 450exc w tych granicach praktycznie nie istnial...


To jest motorek od Marcina właśnie. Jego nabytek z 2012. On teraz jeździ na najnowszym modelu. Zresztą - byliśmy chyba na treningu w Wieżycy w tym samym terminie :-)




tak, pokazywałaś nam jak powinno się użytkować enduro:):)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Sherco 300 SE i - nowy nabytek już w domu
PostNapisane: N kwi 21, 2013 2:05 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Cz sty 11, 2007 11:19 am
Posty: 3848
Lokalizacja: Zalesie Górne
Ola jakbyś napisała parę słów wrażeń to byłoby super. Wiem, że nie będzie łatwo, ale nie z pozycji zawodnika tylko takiego 'szarego' użytkownika, któremu potrzebny motek do codziennego pośmigania po piachu, nie za wysoki ;)

Myślałem opodobnym 250 z tej stajni (trochę słabszy ale po co mnie moment co wyrywa z butów)...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Sherco 300 SE i - nowy nabytek już w domu
PostNapisane: N kwi 21, 2013 7:52 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N sie 15, 2010 12:49 pm
Posty: 1438
Lokalizacja: Warszawa
Jeszcze raz gratulacje, Pierwszy raz live w akcji widzialem Sherco u Spiry, wymiatał nim niezle. Dla mnie 450tka jest za duza i za ciezka. Sam szperam w myslach co bedzie optymalne. Jade na majowke do Rumunii i juz widze ze bede miec niedobór paliwa ze wzgledu na to ze 2T pali wiecej. Myslalem nad 350tka od KTM'a ale ile moza. Tych KTM'ow jak psów teraz. Czekam na recenzje.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Sherco 300 SE i - nowy nabytek już w domu
PostNapisane: Cz sty 16, 2014 4:20 pm 
Aktywny

Dołączył(a): So maja 17, 2008 6:05 pm
Posty: 108
Mam kilka pytań odnośnie sherco.. jak z eksploatacją tego? Co ile trzeba zmieniać tłok, Korbowód i łańcuszek rozrządu? Ile wytrzymują zawory? Tłoki dostępne tylko oryginalne? Są dostępne jakieś selekcje?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Sherco 300 SE i - nowy nabytek już w domu
PostNapisane: Cz sty 16, 2014 4:44 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Śr gru 16, 2009 2:28 pm
Posty: 358
Lokalizacja: Wawa
Od jutra jestem na wyprawie - pojeżdżawce, bez dostęu do sieci (albo ze sporadycznym). Jak wrócę postaram się jak najwięcej napisać o mojej dotychczasowej "współpracy" z tym motorkiem. Niestety ogrniacza mnie moja mizerna wiedza techniczna, ale na ile będę mogła - napiszę.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Sherco 300 SE i - nowy nabytek już w domu
PostNapisane: Cz sty 16, 2014 5:27 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Śr gru 16, 2009 2:28 pm
Posty: 358
Lokalizacja: Wawa
Tak na szybko… bo mam akurat chwilę. Co do przebiegów eksplatacyjnych - to są bardzo zależne od użytkownika. Na lajtową jazdę (czyli tak jak jeżdżę ja) tłok powinien starczyć na 200 mh. Tak samo łańcuszek rozrządu . Jeżdzący ostrzej / czy startujący w zawodach powinni myśleć o tłoku po 120 do 150 mh. Jeśli ktoś trzyma mocno gaz i jeździ w ciężkim piaskowym terenie to poniżej 100 mh powinien zmienić. Co do zaworów to wg zużycia tak samo uszczelniacze i łożyska główne wału – ja oddaję do zaufanego mechanika żeby zmierzył. Sama nie podejmuję decyzji bo się nie znam na tym wystarczająco. Po konsultacji ze Spirowskim (lata tylko na sherco i sporo) nie zmieniam łańcuszka dopóki nie wykaże objawów zużycia. Pierwsze sherco, którego „pozbył” się Spirowski, aktualnie również w rękach znajomych, ma ponad 200 mh i nigdy nic nie było dotykane w temacie łańcuszka bo nie wykazuje objawów zużycia.

Pozdr


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Sherco 300 SE i - nowy nabytek już w domu
PostNapisane: Cz sty 16, 2014 5:49 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N gru 18, 2011 4:50 pm
Posty: 1917
Lokalizacja: Kwidzyn
Ola napisał(a):
Tak na szybko… bo mam akurat chwilę. Co do przebiegów eksplatacyjnych - to są bardzo zależne od użytkownika. Na lajtową jazdę (czyli tak jak jeżdżę ja) tłok powinien starczyć na 200 mh. Tak samo łańcuszek rozrządu . Jeżdzący ostrzej / czy startujący w zawodach powinni myśleć o tłoku po 120 do 150 mh. Jeśli ktoś trzyma mocno gaz i jeździ w ciężkim piaskowym terenie to poniżej 100 mh powinien zmienić. Co do zaworów to wg zużycia tak samo uszczelniacze i łożyska główne wału – ja oddaję do zaufanego mechanika żeby zmierzył. Sama nie podejmuję decyzji bo się nie znam na tym wystarczająco. Po konsultacji ze Spirowskim (lata tylko na sherco i sporo) nie zmieniam łańcuszka dopóki nie wykaże objawów zużycia. Pierwsze sherco, którego „pozbył” się Spirowski, aktualnie również w rękach znajomych, ma ponad 200 mh i nigdy nic nie było dotykane w temacie łańcuszka bo nie wykazuje objawów zużycia.

Pozdr

Pozwól Olu że zapytam, a jak ten opis ma się do gwarancyjnych przeglądów i zaleceń?
Łańcuszek-
Tłok -
Korba-


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Sherco 300 SE i - nowy nabytek już w domu
PostNapisane: Cz sty 16, 2014 8:53 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Śr cze 13, 2012 7:26 am
Posty: 28
sylwester napisał(a):
[...]

Pozwól Olu że zapytam, a jak ten opis ma się do gwarancyjnych przeglądów i zaleceń?
Łańcuszek-
Tłok -
Korba-


Wyręczę Olę:

http://www.sherco.com/tl_files/core/pdf ... 50_300.pdf

Tyle mówi instrukcja. Rzeczywistość weryfikuje.

--
J.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 2   [ Posty: 26 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL