Teraz jest N kwi 28, 2024 10:50 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 6   [ Posty: 83 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Krosówka do latania po lasach i polach.
PostNapisane: N sty 27, 2013 8:12 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt lip 09, 2010 7:18 am
Posty: 917
Lokalizacja: Wawa- Dęblin
Krzemien napisał(a):
Pamietaj jeszcze o jednym - KTMy crossy maja np 5 biegowa skrzynia a enduro 6. I to jest duzy atut podczas dojazdów lub spokojnych szutrów gdzie dzieki temu mozesz troche oszczedzic silnik. Dodatkowo crossy maja duzo mniejsze baki - np 5.7 w crossie vs 9.5L w enduro.


Nie wiem na jakich ktmach jeździłeś ale się mylisz, crosiaki ktma z silnikiem rfs (bez homologacji) o oznaczeniu sx mają skrzynie 4 biegowe, exc natomiast czyli hard enduro mają 6 biegów. Jeśli mowa o enduro czyli np lc4 mają 5 biegów.


Jeśli o mnie chodzi to na pierwsze moto ala crosiakowe zastanów się nad exc 250, wr250, mają homologacje i zarejestrować spokojnie można.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Krosówka do latania po lasach i polach.
PostNapisane: N sty 27, 2013 8:47 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N sie 15, 2010 12:49 pm
Posty: 1438
Lokalizacja: Warszawa
Pleciesz brednie kolego - nie mieszaj innym. 4 biegi to moze w 450tkach sa ale nie w małych. Przyznam ze nie doprecyzowałem ale

2013 250 SX ma 5 biegów, natomiast jego 4 suwowy brat ma juz 6 biegową skrzynie.

Tak czy siak był to jeden z wielu argumentów przemawiających za EXC vs SX. Konkluzji to nie zmieni.

Acha i odradzam kupowanie starych crossówek. To sa mega męczone motocykle - kupuje sie do 50-60 mth czyli jednosezonowe max. po 2-3 sezonach wszystko idzie do smieci i kupujesz szrota. Chyba ze ktos kupil i tylko trzyma w domu robiac 10mth w roku.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Krosówka do latania po lasach i polach.
PostNapisane: N sty 27, 2013 9:10 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt lip 09, 2010 7:18 am
Posty: 917
Lokalizacja: Wawa- Dęblin
Kolega poszukujący motocykla wyraźnie napisał że:

rafalek napisał(a):
Chciałbym się zmieścić góra w 10 tyś motocykl + remont (bo zakładam, że każda używana krosówka jest do remontu:-)


Więc nie wiem czy za taką kasę da radę kupić coś innego jeśli nie rfs w ktmie z lat młodszych niż 06 rok.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Krosówka do latania po lasach i polach.
PostNapisane: N sty 27, 2013 9:25 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N sie 15, 2010 12:49 pm
Posty: 1438
Lokalizacja: Warszawa
no tak faktycznie, racja. Nie polecam jednak takiego kroku - z doswiadczenia wiem - nie warto


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Krosówka do latania po lasach i polach.
PostNapisane: N sty 27, 2013 9:36 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Wt mar 01, 2011 5:14 pm
Posty: 1016
Lokalizacja: strzelin/okolica
a dlaczego tylko ktm?
a np. suzuki serii RM i pochodne?
czy honda CR?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Krosówka do latania po lasach i polach.
PostNapisane: N sty 27, 2013 10:06 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N sie 15, 2010 12:49 pm
Posty: 1438
Lokalizacja: Warszawa
Nie tylko, ale KTm jest najpopularniejszy i mi sie jeszcze nie zdarzyło czekac na części - wszystko na magazynie. KXy sa u nas egzotykami, do hondy i yamahy dostaniesz.
Tylko nie rob tego błędu i nie kupuj np DRZ - to fajny motocykl ale jak chcesz naprawde poszalec to postaw na dobrą zawieche i poręczność.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Krosówka do latania po lasach i polach.
PostNapisane: N sty 27, 2013 10:30 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt lip 09, 2010 7:18 am
Posty: 917
Lokalizacja: Wawa- Dęblin
kulka napisał(a):
a dlaczego tylko ktm?


bo remont o połowę tańszy niż w żółtych kondonach :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Krosówka do latania po lasach i polach.
PostNapisane: Pn sty 28, 2013 7:55 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Śr gru 05, 2007 8:09 am
Posty: 910
Lokalizacja: Biecz
Crossówka to motocykl skonstruowany wyłącznie do motocrossu . Jesteś aż tak wymagający że wersje enduro Ci nie wystarczą do amatorskiej jazdy po krzaczorach czy co ? Przesiadasz się z motocykla który nie miał nic wspólnego z enduro , więc byle co , ważące lekko ponad 100 kg będzie sajens fikszen w porównaniu do tego czym jeździłeś .
Za dychę kupisz do remontu , pakiet startowy to od 3000 zł w górę , jeśli trzeba będzie zgłębić się poważniej to dołożysz może drugie tyle . Jak myślisz dlaczego zawodnicy po sezonie sprzedają takie motocykle , potem trafiają one w ręce tych co wiedzą wszystko najlepiej a następnie na allegro z dopiskiem z a j e b i s t a okazja .
Powodzenia .


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Krosówka do latania po lasach i polach.
PostNapisane: Pn sty 28, 2013 9:32 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Wt mar 01, 2011 5:14 pm
Posty: 1016
Lokalizacja: strzelin/okolica
z ciekawosci wiec , co maja poczac ludzie ktorych nie stac na te sprzety wg. co niektorych z kolegow jedynie rokujace to noofki lub jednosezonowe? twierdzicie ,ze za 10kzl to najtansza laternatywa... :roll:
znaczy ze reszta , ktora lata i bawi sie setnie nie istnieje? znam wielu ludzi ktorzy kupuja tansze mtocykle i rowniez czerpia przyjemnosc z zabawy :roll:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Krosówka do latania po lasach i polach.
PostNapisane: Pn sty 28, 2013 10:01 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Śr gru 05, 2007 8:09 am
Posty: 910
Lokalizacja: Biecz
Wyraziłem wyłącznie swoją opinie w tej kwestii , nie napisałem że motocykl poniżej wymienionej kwoty nie będzie sprawiał przyjemności z jazdy . Każdy jeździ czym chce i nie mi to oceniać .


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Krosówka do latania po lasach i polach.
PostNapisane: Pn sty 28, 2013 10:03 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt wrz 10, 2010 6:09 pm
Posty: 690
Lokalizacja: Pruszków
Jeżeli ma być lekki i tani, będzie stary i bez rejestracji.
Jeżeli ma być lekki i z rejestracją, będzie nowszy i drogi.
Jeżeli ma być tani i z rejestracją, będzie stary i ciężki.
... i będzie to DR :P

Za ok. 10tys można kupić jeżdżącego EXC 4t o dowolnej pojemności i z okolic 2003r i myśleć w niedługim czasie o remoncie. Sporo taniej chodzą starsze WR400, 426, ale też mają swoje lata i też trzeba będzie w takiego inwestować pieniądze. Sumarycznie kasa może wyjść podobna jak za EXC (bo remonty są droższe), a sprzęt będzie jedynie starszy. Też szukam teraz EXC i niestety uważam, że bez tych powiedzmy 10k na start nie ma co w ogóle przymierzać się do hard enduro. Przy mniejszym kapitale to raczej zostają starsze dualowe single chłodzone powietrzem lub crossówki 2t.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Krosówka do latania po lasach i polach.
PostNapisane: Pn sty 28, 2013 10:08 am 
Aktywny

Dołączył(a): Śr lis 18, 2009 1:45 pm
Posty: 179
Lokalizacja: Wa-wa
Ja dwa sezony temu kupiłem 300 exc (egs) z austrii (był jeszcze zblokowany) rok1998, więc staroć. ALe oddałem go na remont silnika do Sancheza, zawiecha była w 100% ok (wymienione uszczelniacze i nowy olej) i mam dobrą crossówkę za 8k PLN i to zarejestrowaną. Nie jest śliczna i błysząca, ale dzięku temu mi jej nie żal KATować po okolicy. Do dziś się oprócz świec nic nie zepsuło :P


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Krosówka do latania po lasach i polach.
PostNapisane: Pn sty 28, 2013 11:37 pm 
Aktywny

Dołączył(a): So maja 30, 2009 10:39 pm
Posty: 167
Lokalizacja: Szubin / Bydgoszcz
Pewnie mnie moi koledzy od latania zlinczuja hehe, ale ja polece Husqvarne WR 250. Moja jest z 2001 roku i to należy przyjąć jako granicę. Od 2000 czy tam 2001 roku do dzisiaj praktycznie wszystkie czesci pasuja od nowego modelu. Rama ta sama, silnik też. zmieniły sie zawieszenia. Więc części dostępne, cenowo podobne do KTMa, Mocy aż za dużo (chętnie na rok bym przyjął 125ccm) Lekkie to. Super zawieszenie. No i cena ja dałem 5k. Zrobilem samemu remont korba tłok łozyska tulejowanie ~ 1500 zł i latam ;) Ale po ostatniej Ukrainie.... jescze sporo do ogarniecia hehe :D "pare" gleb bylo i "troche" sie pogieło :D

pozd Ł.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Krosówka do latania po lasach i polach.
PostNapisane: Pn sty 28, 2013 11:57 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn sty 15, 2007 12:14 am
Posty: 1073
Lokalizacja: Krosno
Crossowka jest tansza ale do lasu niestety nie lepsza... Inne przelozenia i latwiej ja ugotowac. Enduro jest bardziej zywotne, ma dluzsze biegi i ogolnie inaczej zestrojony zawias. Niestety zawsze jest drozsze. Na poczatek dr 350 jest swietnym motocyklem chyba ze ktos planuje skakanie to bardziej w strone exc...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Krosówka do latania po lasach i polach.
PostNapisane: Wt sty 29, 2013 4:24 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn sty 15, 2007 12:14 am
Posty: 1073
Lokalizacja: Krosno
Huska wbrew pozorom to poza KTM topowy motocykl enduro


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 6   [ Posty: 83 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 38 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL