Teraz jest Pt maja 10, 2024 1:40 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 4 z 9   [ Posty: 128 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Jakie moto do terenu jako pierwsze?
PostNapisane: Cz lip 26, 2012 8:53 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr sty 24, 2007 9:11 am
Posty: 1497
Lokalizacja: z krzaczorów
Witam

Mały off topic:
ex1 napisał(a):
.... dopasowane do ludzi z krótkimi nóżkami i rączkami, motocykl masakrycznie niewygodny dla większych ludków. takie moje zdanie w temacie.

:lol: :lol: :lol: :lol:
A jeździłeś na EXCRrze? To dopiero gabarytowy kurdupelek. Jak na ostrych zjazdach przesuwam du.e w tył to spadam z błotnika :shock: Ale jak idzie, jak idzie!

BTW a pamiętacie ten ich imidż w fioletowo-różowe ciapki?

Pozdr
rr


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jakie moto do terenu jako pierwsze?
PostNapisane: Cz lip 26, 2012 10:04 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N wrz 16, 2007 8:29 pm
Posty: 7905
Lokalizacja: Szczecin
rrolek napisał(a):
Witam

Mały off topic:
ex1 napisał(a):
.... dopasowane do ludzi z krótkimi nóżkami i rączkami, motocykl masakrycznie niewygodny dla większych ludków. takie moje zdanie w temacie.

:lol: :lol: :lol: :lol:
A jeździłeś na EXCRrze? To dopiero gabarytowy kurdupelek. Jak na ostrych zjazdach przesuwam du.e w tył to spadam z błotnika :shock: Ale jak idzie, jak idzie!

BTW a pamiętacie ten ich imidż w fioletowo-różowe ciapki?

Pozdr
rr


jeździłem na 525, ale nie miałem złych odczuć, i w sumie znam kilka osób dużej postury którzy na tym śmigają.
ja nie wiem może te DRZ-ty były jakieś trefne na których jechałem ale tam kolana miałem gdzieś przy kierownicy


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jakie moto do terenu jako pierwsze?
PostNapisane: Cz lip 26, 2012 10:42 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N lut 25, 2007 7:07 pm
Posty: 2158
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Wiecie jak to jest. Im cięższy teren to i moto się wielkie wydaje... i na odwrót.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jakie moto do terenu jako pierwsze?
PostNapisane: Pt lip 27, 2012 10:30 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr sty 24, 2007 9:11 am
Posty: 1497
Lokalizacja: z krzaczorów
Witam

ex1 napisał(a):
...jeździłem na 525, ale nie miałem złych odczuć, i w sumie znam kilka osób dużej postury którzy na tym śmigają.
ja nie wiem może te DRZ-ty były jakieś trefne na których jechałem ale tam kolana miałem gdzieś przy kierownicy

Geometria DRZ i starszych EXC prawie identyczna (wysokość siodła i połozenie podnóżków) W DRZ trzeba wymienić kierownicę, bo oryginalna nadaje się tylko do jazdy w dosiadzie (za niska i raczki wygiete do tyłu - kompletna pomyła w offie). Po tym zabiegu jedyną różnicą jest szerokość DRZty w kłębie. Jak próbowałem pierwszy faz DRZty (kolegi) to zdziwiony byłem jak podobny jest dosiad do EXC520

POzdr
rr


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jakie moto do terenu jako pierwsze?
PostNapisane: Pt lip 27, 2012 11:04 am 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Śr kwi 11, 2012 6:46 am
Posty: 400
Lokalizacja: Deep South
A może ktoś coś więcej napisać o TTR600e danych z jazdy i używania? Skąpo o tym moto info na necie :( Czy tam też jest nicasil?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jakie moto do terenu jako pierwsze?
PostNapisane: Pt lip 27, 2012 11:50 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N lut 25, 2007 7:07 pm
Posty: 2158
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
tomaszb2 napisał(a):
A może ktoś coś więcej napisać o TTR600e danych z jazdy i używania? Skąpo o tym moto info na necie :( Czy tam też jest nicasil?


Daj spokój. Takimi rzeczami sobie głowy nie zawracaj. Zaraz się zacznie ,jeden wałek rozrządu czy lepiej dwa? Ma być zdrowy i tyle.
Sprzęt musi tobie pasować. Ot wsiadasz i mówisz to ten! Wcześniej przymierz się do swoich faworytów. Twoje oczekiwania i tak zweryfikuje czas i teren, plany czy ambicje.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jakie moto do terenu jako pierwsze?
PostNapisane: Pn lip 30, 2012 9:39 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): So lut 12, 2011 1:29 am
Posty: 80
Lokalizacja: Zduńska Wola łódzkie
Cytuj:
Czy tam też jest nicasil?


to jest piec xtłuka- 4 zawory, żeliwo, jeden wałek nierządu, zawory na śrubkach

Cytuj:
Daj spokój. Takimi rzeczami sobie głowy nie zawracaj. Zaraz się zacznie ,jeden wałek rozrządu czy lepiej dwa? Ma być zdrowy i tyle.


wiesz kwestia ile kto ma na utrzymanie :wink: ja w pierwszej kolejności sprawdzam jak motocykl jest skonstruowany i ile kosztują części-nie chce kupic moto w którym koszt remontu mnie przerośnie i przy poważnej awari będe miał sezon z głowy a moto sprzedam za bezcen-już raz tak zrobiłem to był drz400e i do tej pory nie moge dziury finansowej odrobić a zbierałem 3 lata prawie na xr650r i przestraszyłem się kopania po glebie i zabrakło mi 1-2 tys na zdrową sztukę i popełniłem suzuki-będę żałował do końca życia :D

Cytuj:
ja nie wiem może te DRZ-ty były jakieś trefne na których jechałem ale tam kolana miałem gdzieś przy kierownicy


drz 400e ma geometrię czopera -niski długi :D jedyne moto gdzie przy 176cm wzrostu spokojnie i całymi nogami w każdej sytuacji dotykałem gleby


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jakie moto do terenu jako pierwsze?
PostNapisane: Pn lip 30, 2012 10:54 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N sie 15, 2010 12:49 pm
Posty: 1438
Lokalizacja: Warszawa
Moze to co powiem nie bedzie popularne ale mam inne zdanie na temat "pierwszego moto do offu" zadne drz itp a napewno nie wieksze. W offroadzie nie ma kompromisow. Kupisz duala to bedzie sredni na szosie i w offie. Moim zdaniem pierwszy moto powinien byc jak najlzejszy : ktm 250exc-f, wr250r, crf250x lub nawe ktm200exc 2pak. Na lzejszych latwiej sie nauczyc. Czlowiek mniej sie zmeczy podnoszac lub wyciagajac z jakiegos blota. Nie ma co sie pchac nawet w 450tki.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jakie moto do terenu jako pierwsze?
PostNapisane: Wt lip 31, 2012 6:52 am 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Śr kwi 11, 2012 6:46 am
Posty: 400
Lokalizacja: Deep South
mm1234 napisał(a):
Cytuj:
Czy tam też jest nicasil?


to jest piec xtłuka- 4 zawory, żeliwo, jeden wałek nierządu, zawory na śrubkach

Cytuj:
Daj spokój. Takimi rzeczami sobie głowy nie zawracaj. Zaraz się zacznie ,jeden wałek rozrządu czy lepiej dwa? Ma być zdrowy i tyle.


wiesz kwestia ile kto ma na utrzymanie :wink: ja w pierwszej kolejności sprawdzam jak motocykl jest skonstruowany i ile kosztują części-nie chce kupic moto w którym koszt remontu mnie przerośnie i przy poważnej awari będe miał sezon z głowy a moto sprzedam za bezcen-już raz tak zrobiłem to był drz400e i do tej pory nie moge dziury finansowej odrobić a zbierałem 3 lata prawie na xr650r i przestraszyłem się kopania po glebie i zabrakło mi 1-2 tys na zdrową sztukę i popełniłem suzuki-będę żałował do końca życia :D

Cytuj:
ja nie wiem może te DRZ-ty były jakieś trefne na których jechałem ale tam kolana miałem gdzieś przy kierownicy


drz 400e ma geometrię czopera -niski długi :D jedyne moto gdzie przy 176cm wzrostu spokojnie i całymi nogami w każdej sytuacji dotykałem gleby



Jedni piszą, że drz jest ok inni że to kupa :mrgreen: A pewnie jak jest to pewnie dowiem się jak zakupie i pojeżdżę drz. I albo będę się cieszyć albo płakać i płacić ;-)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jakie moto do terenu jako pierwsze?
PostNapisane: Wt lip 31, 2012 7:36 am 
Aktywny

Dołączył(a): Pt gru 10, 2010 4:24 pm
Posty: 166
Lokalizacja: Puławy
Krzemien napisał(a):
Moze to co powiem nie bedzie popularne ale mam inne zdanie na temat "pierwszego moto do offu" zadne drz itp a napewno nie wieksze. W offroadzie nie ma kompromisow. Kupisz duala to bedzie sredni na szosie i w offie. Moim zdaniem pierwszy moto powinien byc jak najlzejszy : ktm 250exc-f, wr250r, crf250x lub nawe ktm200exc 2pak. Na lzejszych latwiej sie nauczyc. Czlowiek mniej sie zmeczy podnoszac lub wyciagajac z jakiegos blota. Nie ma co sie pchac nawet w 450tki.


Sposób oddawania mocy w hard 2 paku typu 200exc powoduje, ze latwo mozna sobie zrobic kuku jesli sie nie ogarnia - na pierwsze moto w teren ten sprzet sie nie nadaje IMO. W ogole zadne 2t. Zreszta dochodzą dosc spore koszty eksploatacji bo to juz sprzet wyczynowy.

250 w 4t jak najbardziej sie nadaje na pierwszy sprzet w teren


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jakie moto do terenu jako pierwsze?
PostNapisane: Wt lip 31, 2012 8:22 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N sie 15, 2010 12:49 pm
Posty: 1438
Lokalizacja: Warszawa
Nic takiego nie odczulem w 200tce. To sa mity ludzi ktorzy nie jezdzą. Oczywiscie przyrost mocy nie jest liniowy ale jezeli to wiesz to inaczej operujesz manetka gazu i tyle - kazdy logicznie myslacy czlowiek jest w stanie po 20 minutach zlapac kiedy jak trzeba machac manetka zeby nie skoczyc na kolo przez przypadek. Kosztowo 2paki sa nieporownywalnie tansze w utrzymaniu niz 4 paki i do tego dorzucasz fakt ze nie potrzebujesz tytułu inzyniera zeby zrobic serwis = mozesz go zrobic sam. Jasne - DRZ jest tansza ale to dualsport. W terenie da sie wjechac w wiele miejsc ale jest ociezała. Pogadaj z Sergeyem lub Rafalem - maja DRki. Lataja wszedzie w terenie ale ile sie napocą i przeklinaja to ich...
Wiele razy jak przesiadali sie na moja 200te to od razu banan na gębie i rzeczy ktore wczesniej sprawialy klopot na tak leciutki motocyklu robia bez problemu. I wlasnie o to chodzi. Dobry kierownik pojedzie w teren i bedzie dobrze zapierdzelal i na 950tce SE ale wyslij nowego na takim wielkoludzie to zobaczysz ze co chwile gleba. Waga a raczej jej brak to twoj przyjaciel. Na 200cie wiele razy sie podeprzesz pod takim katem ze w DRZcie juz bys lezał i kwiczał.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jakie moto do terenu jako pierwsze?
PostNapisane: Wt lip 31, 2012 8:30 am 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Śr kwi 11, 2012 6:46 am
Posty: 400
Lokalizacja: Deep South
Myślałem o WR250 4T ale czynności serwisowe dość rozbudowane, poza tym wymiana tłoka co 90 motogodzin. Wiadomo, że w terenie to masa jazdy ale zawsze ;-)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jakie moto do terenu jako pierwsze?
PostNapisane: Wt lip 31, 2012 8:49 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt wrz 10, 2010 6:09 pm
Posty: 690
Lokalizacja: Pruszków
Krzemien napisał(a):
Nic takiego nie odczulem w 200tce. To sa mity ludzi ktorzy nie jezdzą. Oczywiscie przyrost mocy nie jest liniowy ale jezeli to wiesz to inaczej operujesz manetka gazu i tyle - kazdy logicznie myslacy czlowiek jest w stanie po 20 minutach zlapac kiedy jak trzeba machac manetka zeby nie skoczyc na kolo przez przypadek.

Którym z rzędu motocyklem u Ciebie była ta 200tka od KTM'a? Podejrzewam, że wsiadając na nią, umiałeś już po prostu jeździć. Tymczasem tytuł wątku jest kapkę inny :P
Z resztą niestety się zgadzam, im lżej tym lepiej. Sam zaczynałem w terenie od XT600 i żałuję tego posunięcia jak cholera, ale mając słaby budżet, nie ma często innego wyboru jak właśnie singiel 600ccm 4t :?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jakie moto do terenu jako pierwsze?
PostNapisane: Wt lip 31, 2012 8:56 am 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Śr kwi 11, 2012 6:46 am
Posty: 400
Lokalizacja: Deep South
Budżet to około 10 kPLN


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jakie moto do terenu jako pierwsze?
PostNapisane: Wt lip 31, 2012 10:15 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn sie 18, 2008 8:31 am
Posty: 2679
Lokalizacja: Poznań
Krzemien napisał(a):
Moze to co powiem nie bedzie popularne ale mam inne zdanie na temat "pierwszego moto do offu" zadne drz itp a napewno nie wieksze. W offroadzie nie ma kompromisow. Kupisz duala to bedzie sredni na szosie i w offie. Moim zdaniem pierwszy moto powinien byc jak najlzejszy : ktm 250exc-f, wr250r, crf250x lub nawe ktm200exc 2pak. Na lzejszych latwiej sie nauczyc. Czlowiek mniej sie zmeczy podnoszac lub wyciagajac z jakiegos blota. Nie ma co sie pchac nawet w 450tki.

Brawo, wreszcie jakiś głos rozsądku, też chciałem kupić pierwsze moto w teren 250, ale trafił się TM400 Racing i go kupiłem. I na początku i tak był za mocny, po kilkunastu kilometrach zmęczone nadgarstki wyprawiały cuda i czasami motocykl pojechał nie tam gdzie chciałem. Ale w Polsce tak jest, najlepiej wsadzić świeżaka na 950SE i wciskać mu że się nauczy :lol: :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 4 z 9   [ Posty: 128 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 35 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL