Teraz jest Pt mar 29, 2024 2:53 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 12 z 12   [ Posty: 174 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Husqvarna TR 650 Terra
PostNapisane: Pn mar 03, 2014 11:02 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Cz sty 11, 2007 11:19 am
Posty: 3848
Lokalizacja: Zalesie Górne
kuba_astr napisał(a):
Ile takie cudo?

Ale dżentelmeni... no dobra - 4 paczki standardowo. Taniej niż kupić gotowe pokrycie.

kulka napisał(a):
no ale czy WAAAGA nie wzrosla zbytnio ?

Pytasz o motocykl ? :mrgreen: Nie sądzę... Moja spadła 8)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Husqvarna TR 650 Terra
PostNapisane: Wt mar 04, 2014 8:36 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 9:50 pm
Posty: 1854
mario33 napisał(a):
kuba_astr napisał(a):
Ile takie cudo?

Ale dżentelmeni... no dobra - 4 paczki standardowo. Taniej niż kupić gotowe pokrycie.

kulka napisał(a):
no ale czy WAAAGA nie wzrosla zbytnio ?

Pytasz o motocykl ? :mrgreen: Nie sądzę... Moja spadła 8)



Mario dawaj namiary do gościa, ja swój chcę poprawić... ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Husqvarna TR 650 Terra
PostNapisane: Wt mar 04, 2014 9:19 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn sie 18, 2008 8:31 am
Posty: 2679
Lokalizacja: Poznań
Jac napisał(a):
No dobra Mario, kanapa ładna, ale to jeno kanapą i ona sama nie pojeździ. No i gdzie uciekła reszta moto? :shock: :shock: :shock: Tak się bowiem zastanawiam, czy poza ubieraniem (kolejnego) sprzęta, co jest miłym hobby, masz czas na to zwykłe hobby, czyli jeżdżenie?
pzdr
Jac

Ale po co wtrącać takie komentarze, niech każdy robi co chce i jak chce. Tym się różni forum polskie od amerykańskiego advrider., tam takich komentarzy nie przeczytasz, mimo, że niektóre motocykle są przerobione/zmodyfikowane niezbyt dobrze. Bądźmy bardziej tolerancyjni, jedni jeżdżą sztruclami po świecie, inni mają pięknie doposażone motocykle które stoją w garażu. Tak już jest i nie trzeba tego krytykować.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Husqvarna TR 650 Terra
PostNapisane: Wt mar 04, 2014 9:22 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 9:50 pm
Posty: 1854
dopra napisał(a):
... inni mają pięknie doposażone motocykle które stoją w garażu.....



OOoo! To ja chyba :P:P:P


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Husqvarna TR 650 Terra
PostNapisane: Wt mar 04, 2014 9:27 am 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): So mar 14, 2009 8:04 am
Posty: 496
Lokalizacja: Słomianki k. Babilonu
dopra napisał(a):
... niech każdy robi co chce i jak chce.


Dopra,
Ja nigdzie nie napisałem, że przeróbka jest nieładna, czy niefajna. Gdzie tam jest krytyka tych działań Mario? W kontekście tego wysiłku Mario (i naprawdę fajnych efektów) zapytałem o dodatkowy element związany z posiadaniem motocykla, czyli po prostu o jeżdżenie. To chyba nie jest trudne do objęcia?
pzdr
Jac


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Husqvarna TR 650 Terra
PostNapisane: Wt mar 04, 2014 11:14 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Cz sty 11, 2007 11:19 am
Posty: 3848
Lokalizacja: Zalesie Górne
chłopaki, pax pax :mrgreen: W zeszłym sezonie były inne priorytety (remont domu). W tym zamierzam mocno potestować rzeczony motocykl i zobaczymy jaki to on wspaniały (or not). Naprawdę szkoda, że nie mogę być na Zlocie, bo dostawałem wiele pytań o zaprezentowanie.

Dla wyjaśnienia zagadnień matematycznych 8) dodam, że w Polsce sprzedały się 3 szt Terry i chyba 2 szt. Strady. W tym jedną Terrę już widziałem do kupienia w stanie rozbitym (mocno). Nawet chciałem kupić na części...

kuba_astr napisał(a):
Mario dawaj namiary do gościa, ja swój chcę poprawić... ;)

http://werson.waw.pl/motocykle/sub,pl,kontakt.html

Tylko się nie przejmuj, że tak wiele tam siedzisk do chopperów :mrgreen: gość robi wspaniałe cacka np do starych samochodów...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Husqvarna TR 650 Terra
PostNapisane: Cz gru 25, 2014 8:09 pm 
Aktywny

Dołączył(a): N lip 13, 2014 1:49 pm
Posty: 134
Lokalizacja: centrum...
mario33 napisał(a):
Przerobione siedzisko - wymiana kształtu pianki oraz nowe pokrycie. Wygodniejsze siedzenie, utrzymana przydatność do jazdy stojąc. Wykonawca - Werson, Nowa Iwiczna.


W temacie tej kanapy mam pytanie o szczegóły poprawy / wymiany kształtu pianki w kontekscie "Wygodniejsze siedzenie".
Sam mam dylemat z ta kanapa i patrzac na zamieszczona fotke mam wrazenie ze ksztalt tylnej czesci niewiele sie zmienil w stosunku do fabryki... widze ze po poprawie nadal jest pewien klin na podniesieniu z tylu. Uprzejma prosba o informacje jak w rzeczywistosci zmienila sie tylna czesc/klin i jak to wplynelo na wygodne.

Z moich wielogodzinnych obserwacji/jazdy mam wrazenie ze wlasnie ten klin jest problemem...
W tym kontekscie przymierzylem sie do wysokiego fotela z Touratecha liczac ze tam ten problem po prostu nie bedzie mial mozliwosci zaistniec:
http://shop.touratech.com/single-piece- ... -high.html
ale okazalo sie ze to z kolei przegiecie z wysokoscia i odpuscilem...

Pozniej znalazlem jeszcze info na temat tego
http://www.seatconcepts.com/products#!/ ... t=nameDesc
oraz porownanie/uwagi w stosunku do standardowego fotela na cafehusky.
http://www.cafehusky.com/threads/seats.31148
W watku jest fotka prownujaca wersje fabryczna z ta z seatconcepts, oni wogule zlikwidowali ten klin i z tad moje pytanie o niego.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Husqvarna TR 650 Terra
PostNapisane: Pt gru 26, 2014 11:08 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Cz sty 11, 2007 11:19 am
Posty: 3848
Lokalizacja: Zalesie Górne
fisherman napisał(a):
W temacie tej kanapy mam pytanie o szczegóły poprawy / wymiany kształtu pianki w kontekscie "Wygodniejsze siedzenie".Sam mam dylemat z ta kanapa i patrzac na zamieszczona fotke mam wrazenie ze ksztalt tylnej czesci niewiele sie zmienil w stosunku do fabryki... widze ze po poprawie nadal jest pewien klin na podniesieniu z tylu. Uprzejma prosba o informacje jak w rzeczywistosci zmienila sie tylna czesc/klin i jak to wplynelo na wygodne.

Z moich wielogodzinnych obserwacji/jazdy mam wrazenie ze wlasnie ten klin jest problemem...

Klin jest problemem ? A w czym ? 8)

To tak półserio, półżartem. A tak na poważnie to kształt siedziska determinowały trzy elementy:
- szerokość podparcia pośladków - oryginlalne siedzisko było dla mnie za wąskie do wygodnego podróżowania, moje ma tą część poszerzoną (to największa wizualnie zmiana w stosunku do oryginału);
- wysokość siedziska - nie mogłem sobie pozwolić na podniesienie, bo jestem niski i to była dla mnie jedna z zalet całego kompletu moto-siedzisko :)
- twardość - tu nie dało się za bardzo obniżyć twardości dla komfortu, bo sama pianka jest dość cienka.

Oczywiście można powyższymi elementami w pewien sposób pomanipulować, dla osiągniecia innego celu niż mój, np poprawić swobodę operowania rozkładem masy jeźdźca (w czym przeszkadza ów mityczny klin), ale kosztem czegoś innego (np. podwyższeniem siedziska - co dla mnie było nieakceptowalne). Świadomie podjałem takową decyzję. Sam jak widzisz także zauważyłeś tą zależność (klin <--> wysokość). Obserwując dyskusje na cafehusky, skłaniam się do decyzji, że im dłużej jeżdżę tym motocyklem, tym bardziej upewaniam się w mniemaniu, że siedzisko być może będę zmieniał raz jeszcze (wyższe --> bardziej płaskie na całej długości i miększe).


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Husqvarna TR 650 Terra
PostNapisane: So gru 27, 2014 10:38 am 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Wt maja 26, 2009 7:50 am
Posty: 468
Lokalizacja: nadarzyn
witam
tak sie rozpisujecie o zmianie wydechow a jakos nikt nie zaznaczyl ze zmiana wydechu to zabuzenie skladu mieszanki zadanej przez fabryke
od kiedy mam u siebie hamownie i tuning elektroniczny i przeprowadzone prace nad zmiana ukladow wydechowych to widze ze zmiana wydechow to rowniez dolozenie elektroniki aby zoptymalizowac sklad mieszanki,
bez ingerencji w elektronike mieszanie w wdechu to dupa
to mowilem ja motomirek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 12 z 12   [ Posty: 174 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL