Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:36 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 10 z 12   [ Posty: 174 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Husqvarna TR 650 Terra
PostNapisane: N maja 12, 2013 9:48 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 9:50 pm
Posty: 1854
Dobra, dobra ale bądźmy precyzyjni: te wykresy dotyczą wersji z silnikiem o pojemności 640 a nie 690 (12' wzwyż). Do tego pełen stock. Tutaj jest wykres pokazujący 690 stock na mapie standard w porownaniu z wersją z otwartym tlumikiem:

[ img ]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Husqvarna TR 650 Terra
PostNapisane: Pn maja 13, 2013 10:41 am 
Aktywny

Dołączył(a): Pn lut 16, 2009 8:46 pm
Posty: 199
Lokalizacja: warszawa\suwałki
Mario - przecież wiesz że przynajmniej ja żartowałem . Jestem ciekaw po prostu twojego nabytku :D . Myślę ze będzie okazja do wypróbowania , o ile znowu jakiś pomysł Ci się nie narodzi . :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Husqvarna TR 650 Terra
PostNapisane: Pn maja 13, 2013 9:41 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Cz sty 11, 2007 11:19 am
Posty: 3848
Lokalizacja: Zalesie Górne
jarek73 napisał(a):
Mario - przecież wiesz że przynajmniej ja żartowałem.

Ja cały czas tak półżartem. Tak podszczypuję kateemiarzy, zawsze dają się sprowokować :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Husqvarna TR 650 Terra
PostNapisane: Pn maja 13, 2013 9:44 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N lut 07, 2010 8:41 pm
Posty: 2823
Lokalizacja: WWA
Bo kto raz spróbuje KTM-a zostaje ortodoksem i nie lubi kompromisów :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Husqvarna TR 650 Terra
PostNapisane: Wt maja 14, 2013 8:28 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr sty 10, 2007 9:31 am
Posty: 1611
Lokalizacja: Częstochowa
Jedyna słuszna przesiadka z KTM-a to na Huske. Będzie napewno taniej, równie dobrze acz nieco wolniej.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Husqvarna TR 650 Terra
PostNapisane: Wt maja 14, 2013 9:53 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr wrz 07, 2011 8:37 pm
Posty: 1364
Lokalizacja: Sulechów
Dominik mógłbyś trochę to rozwinąć ? Poważnie zastanawiam się w przyszłości nad przejściem na 690 albo np na taką huskę ale gdzie są rzeczywiste korzyści ? Odkładając kwestie czy KTM jest mocniejszy czy ładniejszy itd. Czy części podstawowe choć głupie klocki, tarcze sprzęgła są tańsze do Huski ? Czy dostęp do części nadwozia, silnika jest tak szeroki jak w KTM i w tak korzystnych cenach porównując do Japońców ?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Husqvarna TR 650 Terra
PostNapisane: Wt maja 14, 2013 1:45 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N lip 03, 2011 4:50 pm
Posty: 774
Jak bedziesz sie rozstawal za lc8 to daj mi znac:P


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Husqvarna TR 650 Terra
PostNapisane: Wt maja 14, 2013 3:09 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn mar 12, 2007 10:08 pm
Posty: 2039
Lokalizacja: S-ec
Huska moze i tansza ale w zakupie w uzytkowaniu jestem w stanie sie zazłozyc ze niestety nie no i dostep i czas oczekiwania na czesci


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Husqvarna TR 650 Terra
PostNapisane: Wt maja 14, 2013 4:03 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr sty 10, 2007 9:31 am
Posty: 1611
Lokalizacja: Częstochowa
Rumpel, jeśli chodzi o serwis i części do KTM-a to przerabiałem temat. Jeszcze wtedy, gdy importerem na Polskę był TW Consulting z Krakowa były wielkie problemy z autoryzowanym serwisem i obsługą gwarancyjną. Skończyło się to likwidacją importera i przeniesieniem Polski pod skrzydła Bratysławy. Wtedy także wycofało się kilku dealerów z KTM-a m.in. CM Riders z Krakowa. Lepszy bo szybszy dostęp do części pojawił się stosunkowo niedawno. KTM jest bardzo popularną marką, części fabryczne są wysokiej klasy, zazwyczaj stosunkowo drogie, jest za to b.dużo zamienników i akcesoriów. Do tej pory nie ma w Polsce "fabrycznego" salonu z serwisem dedykowanym KTM. Kto był w serwisie na Grochowskiej wie o czym piszę - salon super a serwis w dziupli. Jeśli popatrzeć np. na Husaberga to w zasadzie jest się skazanym na autoryzowane serwisy i drogie oryginalne części z magazynów KTM-a.
Ja widziałem super działające serwisy KTM-a i są to w kolejności: Farioli (Bergamo), Sommer (Oberhausen), RoadStar (Furth/Nuernberg), Braumandl (Wels). Znaczy to, że dzwonię dzisiaj, podaję numer części (nieważne jakiej, np. wahacz) i mam na jutro wraz z zalecanymi elementami serwisowymi (np. nowe bolce i wtyczki). Do tego pewność, że część jest z nowej serii i pasuje do mojego modelu.
Co do Husqvarny, to w Polsce nie widzę różnicy pomiędzy KTM-em w szybkości i dostępie do części. Odkąd Huskę kupiło BMW, Niemcy wprowadzili standardy zarządzania serwisem. Oczywiście nigdy nie będzie to BMW, ale działanie jest zadowalające. Nie znam jeszcze serwisów zagranicznych Husqvarny, ale po rozmowie z Adaggio widzę że nie jest źle.

Chciałem kupić nowego KTM-a 690 Rally Replica. Cena nowego 28tyś.EUR była do przełknięcia (leasing), ale ceny części już nie. Serwisowanie tego modelu także nie jest proste/tanie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Husqvarna TR 650 Terra
PostNapisane: Wt maja 14, 2013 8:26 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr sty 24, 2007 9:11 am
Posty: 1497
Lokalizacja: z krzaczorów
Witka

dudopl napisał(a):
Bo kto raz spróbuje KTM-a zostaje ortodoksem i nie lubi kompromisów :D

Dobre! Dobre! A znacie to: przychodzi baba do lekarza....

A tak na serio, każdy sprzęt ma swoje wady i zalety. Niektórym jedne przysłaniają drugie, innym na oborot i tak to ciągną różni producenci a nie ten jeden najlepszy (?).

Pozdr
rr


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Husqvarna TR 650 Terra
PostNapisane: Wt maja 14, 2013 10:14 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Cz sty 11, 2007 11:19 am
Posty: 3848
Lokalizacja: Zalesie Górne
Ja tam nie wiem. tym Amerykanom zawsze jakieś gupoty wychodzą...

[ img ]
[ img ]

http://www.motorcyclistonline.com/compa ... ewall.html


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Husqvarna TR 650 Terra
PostNapisane: Śr maja 15, 2013 6:26 am 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt lut 04, 2011 10:09 pm
Posty: 451
Lokalizacja: WM
:) i tak się będziecie przerzucać wykresami :lol: ?

Obie dobre dzidy ale wiadomo, że nikt nie ustąpi - taka święta wojna :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Husqvarna TR 650 Terra
PostNapisane: Śr maja 15, 2013 7:51 am 
Aktywny

Dołączył(a): Śr cze 13, 2012 8:50 pm
Posty: 198
Lokalizacja: Wrocław
Hehe, aż mi się film Wtorek przypomniał: Obejrzyjcie 1:17:10 do 1:17:25. Tutaj jest podobnie :lol: :mrgreen:



Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Husqvarna TR 650 Terra
PostNapisane: Śr maja 15, 2013 9:11 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): So mar 14, 2009 8:04 am
Posty: 496
Lokalizacja: Słomianki k. Babilonu
mario33 napisał(a):
Ja tam nie wiem. tym Amerykanom zawsze jakieś gupoty wychodzą...


Mario,

Ja rozumiem, że Ty wiesz, że silnik to nie jest cały motocykl i że to wystarczy zaledwie do dywagacji w temacie, ale nie do sensownej dyskusji. Znaczy, chodzi o to, e jest jeszcze zawieszenie i cała ta "zbędna reszta", która w przypadku Terry waży skromne 35kg więcej niż w 690 oraz że Terra ma istotnie gorszy zawias. Zatem wykres jest fajny, ale to tyle jeśli chodzi o porównanie tych dwóch motocykli i ich lepszość/gorszość. One po prostu mają inną grupę docelową

Podsumowując, zgodnie z Twoimi preferencjami na pewno Terra jest lepszą opcją , bo jest bardziej cywilizowana i znacznie zdatniejsza do podróżowania po czarnym i śmiem zakładać, że bardziej żywotną (choćby dlatego, że mniej wysiloną). Dla innych pozostaje wciąż 690 lub starsze odmiany (plus oczywiście nieśmiertelna xr650r). I żeby nie było, że Terra jest "fe", mi się optycznie podoba ;-).
pzdr
Jac


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Husqvarna TR 650 Terra
PostNapisane: Śr maja 15, 2013 10:40 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Cz sty 11, 2007 11:19 am
Posty: 3848
Lokalizacja: Zalesie Górne
Jac napisał(a):
Ja rozumiem, że Ty wiesz, że silnik to nie jest cały motocykl i że to wystarczy zaledwie do dywagacji w temacie, ale nie do sensownej dyskusji. Znaczy, chodzi o to, e jest jeszcze zawieszenie i cała ta "zbędna reszta", która w przypadku Terry waży skromne 35kg więcej niż w 690 oraz że Terra ma istotnie gorszy zawias. Zatem wykres jest fajny, ale to tyle jeśli chodzi o porównanie tych dwóch motocykli i ich lepszość/gorszość. One po prostu mają inną grupę docelową

Dokładnie myślę to samo. Zawias nie jest taki zły (46 mm USD Sachs, pełny kartridż w środku) ale nie ma regulacji i skok jest mniejszy. Zawsze można podziałać w tym zakresie (zaczynając od sprężyn).

Tylnego wahacza nie wymienię na aluminiowy a szkoda...

wykresy są dla podkurzenia przeciwnika ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 10 z 12   [ Posty: 174 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL