Teraz jest Wt kwi 30, 2024 5:19 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 13 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Buty ALPINESTARS TECH 3
PostNapisane: Śr paź 28, 2009 12:45 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn lis 03, 2008 8:31 pm
Posty: 524
Lokalizacja: małopolska
Mam na zbyciu takie w rozmiarze 10 czyli 44,5 Nie będę ich zachwalać, kto się zna wie co to za buty.
Buty kupiłem nowiuteńkie i tak też wyglądają, dosłownie raz miałem na nogach (jazda po mieście) Kupiłem bo tak mi doradzono że idealne do GS-a. Ale że mało jeżdże off to jednak szukam czegoś bardziej turystycznego
Kupiłem je jakieś dwa miesiące temu na allegro za prawie 800zł Teraz chcę dwie stówy taniej (do uzgodnienia) Jak ktoś chce to zrobie oryginalne zdjęcia/
Tutaj link do aukcji gdzie kupiłem z pełnym opisem:
http://www.allegro.pl/item744491916_alp ... sklep.html
[ img ]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Buty ALPINESTARS TECH 3
PostNapisane: Cz lis 05, 2009 4:14 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Pt sie 28, 2009 5:35 pm
Posty: 24
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
ponieważ jako świeżak nie mogo na priva pisać wiec pytam tu. mógłbyś podać rozmiar w [cm] bo ja mam numer 44.5-46 w zaleznosci jaka firma i jakie buty a nie chcialbym kupowac za malych:)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Buty ALPINESTARS TECH 3
PostNapisane: Cz lis 05, 2009 4:24 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn sie 18, 2008 8:31 am
Posty: 2679
Lokalizacja: Poznań
rafal87 napisał(a):
ponieważ jako świeżak nie mogo na priva pisać wiec pytam tu. mógłbyś podać rozmiar w [cm] bo ja mam numer 44.5-46 w zaleznosci jaka firma i jakie buty a nie chcialbym kupowac za malych:)


to będą za małe, ja mam stopę 44 i Alpinestar muszę mieć 11


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Buty ALPINESTARS TECH 3
PostNapisane: Cz lis 05, 2009 4:56 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn lis 03, 2008 8:31 pm
Posty: 524
Lokalizacja: małopolska
dopra, skoro sam masz problem z oceną jaki rozmiar potrzebujesz (sam pisałeś o tym w innym temacie) to nie doradzaj proszę innym.

Rafał, najlepiej zmierzyć stopę w sposób pokazany na podanym linku:
http://isu.pl/firma/users/szab/graph_cl ... ozmiar.htm
Moja stopa ma równe 28cm i rozmiar ten czyli 10 jest na mnie prawie, nie uciska i mam troszkę luzu. Choć są "szkoły" które twierdzą ża należy kupować rozmiar większe. Ja większe mierzyłem i były dużo za duże.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Buty ALPINESTARS TECH 3
PostNapisane: Pt lis 06, 2009 9:01 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn sie 18, 2008 8:31 am
Posty: 2679
Lokalizacja: Poznań
jendrekGS napisał(a):
dopra, skoro sam masz problem z oceną jaki rozmiar potrzebujesz (sam pisałeś o tym w innym temacie) to nie doradzaj proszę innym.


bo nie było odpowiednich rozmiarów, Alpinestars wypadają rozmiar większe, ale fakt, trzeba przymierzyć żeby na 100% być pewnym


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Buty ALPINESTARS TECH 3
PostNapisane: Pt lis 06, 2009 12:36 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So mar 07, 2009 8:34 pm
Posty: 1089
Mogę potwierdzić, Alpinestary trzeba o numer większe. Zresztą pod wskazanym linkiem sprzedawca podaje informację:
uwaga: zalecany wybór rozmiaru większego o jeden numer od noszonego zazwyczaj

Miałem kiedyś Tech3 (ten stary, prawdziwie terenowy but, a nie współczesna namiastaka), rozmiar 43, przy nodze typowym 42. But był profilowany do jazdy, po założeniu uciskał w podbiciu (mam je wysokie), na motocyklu stopa idealnie układała się do buta, żadnych ucisków, komfort i bezpieczeństwo. Wstawianie motocykla do garażu- pojawiał się ucisk :-)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Buty ALPINESTARS TECH 3
PostNapisane: Pt lis 06, 2009 1:05 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn lis 03, 2008 8:31 pm
Posty: 524
Lokalizacja: małopolska
Ciekawe że masz nr.większe i przy innej pozycji jeszcze Cię gniotą. Przeciaż na motocyklu jeździ się też na stojąco. Mnie akurat te w żadnej pozycji nie gniotły choć nie kupowałem większych.
A rzeczywiście z tego co zauważyłem to niektórzy wszystkie buty enduro nie tylko Alpinestars-y zalecają kupno większych. Akcent, mógłbyś coś więcej w temacie dlaczego?
Czytałem że niektórzy zakładają po kilka skarpet w tym nawet grube neoprenowe i myślałem że dla tego.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Buty ALPINESTARS TECH 3
PostNapisane: Pt lis 06, 2009 1:58 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn sie 18, 2008 8:31 am
Posty: 2679
Lokalizacja: Poznań
jendrekGS napisał(a):
Ciekawe że masz nr.większe i przy innej pozycji jeszcze Cię gniotą. Przeciaż na motocyklu jeździ się też na stojąco. Mnie akurat te w żadnej pozycji nie gniotły choć nie kupowałem większych.
A rzeczywiście z tego co zauważyłem to niektórzy wszystkie buty enduro nie tylko Alpinestars-y zalecają kupno większych. Akcent, mógłbyś coś więcej w temacie dlaczego?
Czytałem że niektórzy zakładają po kilka skarpet w tym nawet grube neoprenowe i myślałem że dla tego.


jendrek, nie denerwuj się :D :D , fakt jest taki, że buty enduro trzeba przymierzyć, niestety stopa stopie nierówna i różnie buty leżą na stopie. ja kiedyś kupiłem Diadory, w sklepie wydawało mi się wszystko ok, po kilku wyjazdach okazało się że są lekko za ciasne i bolały mnie palce.
pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Buty ALPINESTARS TECH 3
PostNapisane: Pt lis 06, 2009 2:52 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So mar 07, 2009 8:34 pm
Posty: 1089
jendrekGS napisał(a):
Ciekawe że masz nr.większe i przy innej pozycji jeszcze Cię gniotą. Przeciaż na motocyklu jeździ się też na stojąco. Mnie akurat te w żadnej pozycji nie gniotły choć nie kupowałem większych.


Pisałem o starej wersji Tech3, których następcami były kolejne numery Tech, czyli bucie cross/enduro. Jak pamiętam spód był profilowany w jakąś łódkę. Dlaczego tak- nie wiem, wiem jedno -but sprawdzał się genialnie w trakcie jazdy, do chodzenia było słabo, mimo że wybrałem o numer większe. Twoje są nowoczesne, ale nie mają nic wspólnego, poza nazwą, z całą rodziną Tech, powinny mieć jednak inne oznaczenie.

jendrekGS napisał(a):
A rzeczywiście z tego co zauważyłem to niektórzy wszystkie buty enduro nie tylko Alpinestars-y zalecają kupno większych. Akcent, mógłbyś coś więcej w temacie dlaczego?

Po pierwsze chyba jednak inna budowa stopy europejczyków a polaków (tak jak inne u azjatówł), może w inny sposób mierzona długość stopy, a tym samym inna numeracja. Fakty są takie, że każde buty motocyklowe kupuję o numer większe niż w kraju. Napewno zaś Alpinestars nie jest tu wyjątkiem, opinia Twojego sprzedawcy potwierdza tę tezę. Dodatkowe skarpety nie mają nic do rzeczy


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Buty ALPINESTARS TECH 3
PostNapisane: Pt lis 06, 2009 3:35 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn lis 03, 2008 8:31 pm
Posty: 524
Lokalizacja: małopolska
Dlaczego dopra twierdzisz że się denerwuję? i czym, bo sam nie wiem? Tym że chcę się przy okazji czegoś dowiedzieć? Ja buty kupiłem na moją nogę idealne i nie z tego powodu je sprzedaje. Zresztą sprzedaje to za dużo powiedziane bo gdybym bardzo chciał je sprzedać to zacząłbym od Allegro. A nawet jak je dam komuś z przyjaciół w prezencie to myślę że mój budżet też jakoś to przeżyje. :wink:
Natomiast Tobie widzę te informację bardziej się przydadzą skoro jesteś na etapie kupna. Zwłaszcza że chcesz za swoje zapłacić trzy razy tyle co moje. Dobrze byłoby więc kupić dobre. :D :D :D
A skoro Akcent nie w jednych już jeździł to pytam.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Buty ALPINESTARS TECH 3
PostNapisane: Pt lis 06, 2009 3:54 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn sie 18, 2008 8:31 am
Posty: 2679
Lokalizacja: Poznań
jendrekGS napisał(a):
dopra, skoro sam masz problem z oceną jaki rozmiar potrzebujesz (sam pisałeś o tym w innym temacie) to nie doradzaj proszę innym.


aaa bo tak to odczytałem. po prostu sam przymierzałem Alpiny 44 i mimo że mam stopę 44 to były za małe, musiałem założyć Alpiny rozmiar większe, to wszystko.

A tak swoją drogą to wybór butów które by spełniały nasze oczekiwania do łatwych nie należy...............


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Buty ALPINESTARS TECH 3
PostNapisane: Pt lis 06, 2009 7:55 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): So kwi 19, 2008 10:05 pm
Posty: 509
Lokalizacja: Wrocław/Dobczyce/Brzączowice
ajne te buty. Sam od niedawna w takich smigam. Wygladaja jak adidaski ale sa sztywne i ogolnie dobry but.

A i moje sa lepsze...biale!

[ img ]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Buty ALPINESTARS TECH 3
PostNapisane: Śr lis 18, 2009 6:08 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn lis 03, 2008 8:31 pm
Posty: 524
Lokalizacja: małopolska
nieaktualne


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 13 ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 31 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL