Teraz jest Cz mar 28, 2024 9:12 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 4 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Ładowarka kondycjoner
PostNapisane: Pt mar 13, 2009 6:40 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Śr lut 07, 2007 8:59 pm
Posty: 47
Lokalizacja: Ustroń
Właściwie zima dobiega końca ale chciałbym zaproponować fajną rzecz którą wykonał kolega elektronik.

Ładowarka Kondycjoner która nadaje się zarówno do naszych motocykli i samochodów (przetestowałem na moim Dieslu)

[ img ]

W samochodach w których gniazdo zapalniczki jest wyłączone po wyłączeniu zapłonu można zastosować żabki na klemy akumulatora.

A tu instrukcja i dane techniczne

ŁADOWARKA -
KONDYCJONER

ZAWSZE UTRZYMUJE AKUMULATOR W NASZYM
SAMOCHODZIE W PEŁNEJ GOTOWOŚCI.

Jest on doskonałym rozwiązaniem w sytuacji gdy samochodu nie używamy codziennie; i bywa że samochód stoi w garażu przez dłuższy czas. Kiedy zachodzi nagła potrzeba wyjazdu często okazuje się że akumulator na tyle się rozładował że nie da rady uruchomić silnika. Takim problemom zaradzi ta ładowarka.
Jej użycie jest bardzo proste: po wjechaniu samochodem do garażu do gniazda zapalniczkowego w samochodzie wkładamy okrągły wtyk kondycjonera; zaś znajdujący się na drugim końcu 3-metrowego kabla wtyk sieciowy wkładamy do gniazdka sieciowego 230V. Tylko tyle. Bez otwierania klapy silnika i brudzenia się przy podłączaniu tradycyjnej ładowarki. Teraz możemy zapomnieć na długo o samochodzie. I kiedykolwiek pojawi się konieczność użycia samochodu, choćby po kilku miesiącach postoju, okaże się że akumulator jest pełen i silnik samochodu da się bez problemu uruchomić.
Tajemnicą tego rozwiązania jest zastosowanie specjalnego rozwiązania układu miniaturowej ładowarki impulsowej (znajduje się we wtyku wkładanym do gniazdka sieciowego), która przez cały czas kontroluje stan akumulatora automatycznie podładowywuje go (prądem ok. 0,5A) gdy uzna że jest to potrzebne (dioda LED na wtyku sieciowym świeci wówczas czerwono). Specjalny układ logiczny pilnuje aby akumulator nie został przeładowany. Gdy układ ten uzna że akumulator jest prawie w pełni naładowany, zaczyna ograniczać prąd ładowania. Gdy prąd spadnie do ok. 0,12A dioda LED przestaje świecić. Prąd ten dalej spada do kilkunastu-kilkudziesięciu miliamperów (dioda LED świeci na zielono gdy prąd spadnie poniżej 0,1A) – ten niewielki prąd uzupełnia ubytki energii w akumulatorze wywołane procesem samorozładowania, a także zapewnia zaopatrzenie w energię układów samochodu które cały czas są podłączone do akumulatora (np. immobilizer, autoalarm, zegar, itp.); ten stan może trwać nawet bardzo długo bez szkody dla akumulatora czy ładowarki.
We wtyku „zapalniczkowym” znajduje się bezpiecznik 3,15A – zabezpiecza przed ewentualnymi skutkami uszkodzenia kabla.
Dane techniczne:
zasilanie: 230V 50Hz
max. prąd ładowania: ok. 0,5A
długość kabla 3m

Producent:
Biuro Techniczne, 43-450 Ustroń ul.Mickiewicza 15 bt@post.pl

Cena 70zł + przesyłka wg cennika Poczty polskiej


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 13, 2009 7:19 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr lip 01, 2009 9:44 pm
Posty: 1936
Lokalizacja: Wrocław
konkret.
dobra robota i konkurencyjna cena.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So mar 14, 2009 1:55 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Śr lut 07, 2007 8:59 pm
Posty: 47
Lokalizacja: Ustroń
Ron dzięki do tej pory tylko Ty doceniłeś tą łądowarkę.
Wszyscy myślą że ja chcę się dorobić na niej. A ja chciałem tylko zaproponować wszystkim urządzenie za niewielka kasę które nam wszystkim ulży w codziennym użytkowaniu naszych sprzętów zarówno 2 i 4 kołowych
Pozdr.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So mar 14, 2009 2:39 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Cz mar 06, 2008 11:05 am
Posty: 897
Lokalizacja: Wrocław
Doceniamy, doceniamy, mi sie podoba jeśli ktoś oferuje fajne gadżety, niejednemu coś się przyda i ułatwi sytuacje. W ostatnim czasie pojawiło się kilka fajnych urządzeń u nas na forr, niech sie temat rozwija


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 4 ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL