Teraz jest Cz mar 28, 2024 12:22 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 3   [ Posty: 35 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: ubieranie golasa - co warto dołożyć do DLa?
PostNapisane: Pt paź 03, 2008 8:02 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pn kwi 07, 2008 9:31 am
Posty: 150
Lokalizacja: Domaszczyn
Zastanawiam się co dokupić mojemu golasowi; myślę że wątek przyda się kolejnym użytkownikom gołych sztormiaków.
Na razie zdecydowałam się na gmole Givi i płytę pod kufer centralny na bagażnik fabryczny. Z wyborem tych gadżetów nie miałam problemu. Ale przez zimę chcę mu jeszcze założyć grzane manetki i handbary - w tym temacie jestem kompletnie zielona - gdzie i jakie kupić ? Zastanawiam się też nad osłoną silnika - czy warto? Koledzy, doradźcie....Czy coś może być jeszcze przydatne?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt paź 03, 2008 9:18 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pt lis 09, 2007 2:31 pm
Posty: 131
Lokalizacja: Krasny Las
Centralna podstawka?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt paź 03, 2008 10:47 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Cz mar 06, 2008 11:05 am
Posty: 897
Lokalizacja: Wrocław
Powiem Ci szczerze ze ja na bank bym założył osłonę pod silnik, gmole Givi, płytę pod kufer centralny na bagażnik fabryczny jak sama napisałaś, oraz grzane manetki i handbary. To brałem pod uwage jako nr 1. Ja miałem ułatwienie jak była promocja suzuki, gdzie dawali 3.500 rabatu na wybór akcesorii, wsio z katalogu suzuki gdzie wybrałem to co wymienilem + szybe z deflektorem + alarm, by jakos ten rabacik wykorzystać ;)

Niestety jak pisałem nie jechałem nim i się wstrzymałem z zakupem


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So paź 04, 2008 8:26 am 
Site Admin

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 9:02 pm
Posty: 3777
Lokalizacja: Wrocław
ja tam polecam zalac dobre paliwo, dobrze sie ubrac i jechac............
po przygode ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So paź 04, 2008 8:51 am 
Aktywny

Dołączył(a): Pn wrz 08, 2008 5:59 pm
Posty: 101
Lokalizacja: Zach. Londyn
Hey Oleska.
Ja dokupilem do mojego to co najpotrzebniejsze :oops: :lol:
Juz pisalem wczesniej.
Wkleje dzisiaj foty mojego DLa juz uzbrojonego do tematu (pokaz swoje moto) i dokladnie moze jeszcze opisze co i jak.
Pozdro


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So paź 04, 2008 6:49 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): Pn kwi 21, 2008 12:29 pm
Posty: 52
Lokalizacja: ..z lasu
Zobacz na to

[ img ]

Mi się podoba-wygląda jak twardziel :D
Tu masz stronkę
http://www.amotostuff.com/Merchant2/mer ... Code=dl650

Pozdrówka


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So paź 04, 2008 9:23 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pn kwi 07, 2008 9:31 am
Posty: 150
Lokalizacja: Domaszczyn
To może zadam bardziej konkretne pytanie. Jakie handbary polecacie, jakiej firmy i gdzie je mogę kupić. Czy mocowanie handbarów może kolidować z grzanymi manetami?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N paź 05, 2008 2:03 am 
Site Admin

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 9:02 pm
Posty: 3777
Lokalizacja: Wrocław
Skaut napisał(a):
Zobacz na to

wow, prawdziwy krazownik szos w hamerykanskim stylu dl-super-on-road


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N paź 05, 2008 6:07 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pn wrz 08, 2008 5:59 pm
Posty: 101
Lokalizacja: Zach. Londyn
Juz jestem ;)
Wlasnie z tej strony kupowalem graty (Motostuff)
No i w zalaczonych fotkach mozecie zerknac na prawie koncowy efekt.
Jeszcze czekam na metalowa oslone lancucha.
I nastepnie bede tez robil na zamowienie oslone na chlodnice cieczy.

Po pierwsze primo.. Oleska no moze u mnie to nie wszystko koniecznosc.. ale oslone pod silnik uwazam za najpotrzebniejsza,filtr oleju jest zaraz pod przednim kolem.W przypadku uszkodzenia filtra oleju lub chlodnicy oleju bedziesz "udupiona" na szosie.. co calkowicie uniemozliwi dalsza jazde.
Nawet niedawno dostalem kamieniem w noge (tak mysle,ze to byl kamien..) To byl tak mocny strzal,ze wystraszylem sie,ze cos mi z moto odpadlo i uderzylo o noge.Zatrzymalem sie na poboczu a tam wszycho OK.. Gdy wsiadlem na moto,z bolu lewej stopy ledwo wbilem "jedynke".. A co by bylo gdyby ow kamien trafil w chlodnice..

Po drugie primo.. oczywiscie gmole. Wiekszosc ludzi poleca GIVI,ja rowniez w nie ubralem mojgo sprzeta.Dodatkowym atutem zakupu plyty pod silnik w (motostuff) jest wybor mocowan pod bybrane wczesniej gmole.Gmole sa najtansze w PL 299zl z GIVI w sklepie we Wrocku.Odnosnie plyty jeszcze.. doplacalem tylko 25$ za jej czarne proszkowe malowanie,ale naprawde ma 3mm grubosci wiec jest poniekad lepsza od fabrycznych,ktore sa ciensze (ale sam nie sprawdzalem)

Po trzecie primo suprimo to juz zalezy od Ciebie :wink:
Ja dokupilem plexi na przedni reflektor,co by pozyl troszke dluzej ale mysle,ze to nie jest super koniecznosc jesli nie jezdzisz zbyt wiele po szutrach. Przed wczoraj przejechalem ponad 400km w dos niskich temp. i juz wiem,ze trzeba pilnie zainwestowac w grzane manetki z tym,ze kupie tylko te nakladki na same manetki.

Dla mnie duza koniecznoscia bylo kupno jakiejs profesjonalnej puchy na nawigacje,jezdzac po Londynie nie sposob sie bez niej poruszac.Musze tylko dokonczyc "zapalniczke" kupic jakies profesjonalne gniazdko,bo tak na szybko robilem ale juz mam namiary na sklep.

Co do fabrycznego topcase przemysl sprawe,podobno jest bardzo niewygodny dla pasazera.Jest za cisano i pasazer opiera sie na Tobie co automatycznie powoduje straszny dyskomfort jazdy i bol. Zalezy jak czesto jezdzisz z balastem :lol:

Handbary ja mam fabryczne.Fajnie wygladaja ale nie maja aluminiowych wzmocnien.. Chyba lepiej jest zaopatrzyc sie w konkretne akcesoryjne w razie upadku moto, ocaleje klama od sprzegla i wciaz bedzie mozna kontynuowac jazde.

Zalaczam fotki.
Pozdrawiam.

[ img ][ img ]

[ img ][ img ]

[ img ][ img ]

Ps.DIZEL POWER :lol: :lol: :lol:
[ img ][ img ]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N paź 05, 2008 9:35 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pn kwi 07, 2008 9:31 am
Posty: 150
Lokalizacja: Domaszczyn
polsky napisał(a):
Po pierwsze primo.. Oleska no moze u mnie to nie wszystko koniecznosc.. ale oslone pod silnik uwazam za najpotrzebniejsza,filtr oleju jest zaraz pod przednim kolem.W przypadku uszkodzenia filtra oleju lub chlodnicy oleju bedziesz "udupiona" na szosie.. co calkowicie uniemozliwi dalsza jazde.

Masz na myśli ten prostokącik z siatką ZA przednim kołem? O tej osłonie myślę dość poważnie…muszę oblukać u kogoś „z czym to się je”
polsky napisał(a):
Po drugie primo.. oczywiscie gmole. Wiekszosc ludzi poleca GIVI,ja rowniez w nie ubralem mojgo sprzeta.Dodatkowym atutem zakupu plyty pod silnik w (motostuff) jest wybor mocowan pod bybrane wczesniej gmole.Gmole sa najtansze w PL 299zl z GIVI w sklepie we Wrocku.

Gmole kupię w sklepie wysyłkowym, znalazłam Givi za 400pln a w tym samym sklepie mają płytę pod kufer, więc zamówię obie rzeczy i będzie z bańki.
Kufer mam duży i brzydki z Motodetail, kupiony za 50 E w Berlinie, ale wygląd mi zwisa a jest pojemy, nie zamierzam zmieniać :wink: .
polsky napisał(a):
Odnosnie plyty jeszcze.. doplacalem tylko 25$ za jej czarne proszkowe malowanie,ale naprawde ma 3mm grubosci wiec jest poniekad lepsza od fabrycznych,ktore sa ciensze (ale sam nie sprawdzalem)

Trochę nie rozumiem, przecież nie ma „fabrycznej” płyty, jest tylko bagażnik?.... Ta płyta, którą chcę zamówić to Givi pod Monokey(taki mam kufer), nie wiem jak wygląda ale szczerze mówiąc to mi to lotto…..ma po prostu pasować :wink: .
polsky napisał(a):
Po trzecie primo suprimo to juz zalezy od Ciebie :wink:
Ja dokupilem plexi na przedni reflektor,co by pozyl troszke dluzej ale mysle,ze to nie jest super koniecznosc jesli nie jezdzisz zbyt wiele po szutrach.

Tzn. to pleksi chroni pleksi reflektora??? To jak sex w prezerwatywie… :D
A tak na serio, to nie jeżdżę ( na razie ) po szutrach i o reflektory się specjalnie nie boję… :wink: .
polsky napisał(a):
Dla mnie duza koniecznoscia bylo kupno jakiejs profesjonalnej puchy na nawigacje,jezdzac po Londynie nie sposob sie bez niej poruszac.Musze tylko dokonczyc "zapalniczke" kupic jakies profesjonalne gniazdko,bo tak na szybko robilem ale juz mam namiary na sklep.

Nawigacja odpada. Nie chciałabym obrazić kolegów używających GPSsa, ale dla mnie to urządzenie to jak proteza, lubię posługiwać się mapą i ew. zapytać o drogę. Pytanie miejscowych o drogę w Maroku – bezcenne :wink:
polsky napisał(a):
Co do fabrycznego topcase przemysl sprawe,podobno jest bardzo niewygodny dla pasazera.Jest za cisano i pasazer opiera sie na Tobie co automatycznie powoduje straszny dyskomfort jazdy i bol. Zalezy jak czesto jezdzisz z balastem :lol:

Tak jak pisałam, kufer już mam, a myślę że worek żeglarski, który robi za dodatkowy bagaż na siedzeniu pasażera nie specjalnie narzeka, że go coś uwiera :D . Z pasażerem nie jeżdżę na szczęście… :wink: .
polsky napisał(a):
Handbary ja mam fabryczne.Fajnie wygladaja ale nie maja aluminiowych wzmocnien.. Chyba lepiej jest zaopatrzyc sie w konkretne akcesoryjne w razie upadku moto, ocaleje klama od sprzegla i wciaz bedzie mozna kontynuowac jazde.

I tu czekam na jakieś konkretne propozycje, ja nawet nie mam pojęcia jakie firmy robią handbary, a wiem że mi się przydadzą , bo niestety strasznie marzną mi łapy od pędu powietrza.

Dzięki polsky za tak długi wywód

PS. A dlaczego ja nie mam fabrycznych handbarów ??? :evil:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N paź 05, 2008 10:05 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pn wrz 08, 2008 5:59 pm
Posty: 101
Lokalizacja: Zach. Londyn
Handbary To do koloru i wyboru "Acerbis" ale zapewniam Cie,ze one az tak duzo przed zimnem Cie nie oslonia.. Ja juz sie przekonalem,ze grzane manetki to podstawa.

Co do nawigacji wiem i rozumiem co masz na mysli :lol: i sie nie obrazam :wink: ale chcialbym Cie zobaczyc w akcji szukajac adresu w Londku :lol: to troszke inaczej sie sprawa ma :lol:

Co do koloru plyty mam na mysli wielka aluminowa plyte pod calym silnikiem a nie pod kufer.I sa fabryczne plyty pod silnik z wycietym logo "DL" i wiem,ze w UK od 2008 roku DL-e sa sprzedawane juz w serii z ta plyta.

Co do Gmoli to wbij na allegro,bo wiem,ze ten sklep z Wrocka tez sprzedawal swoje produkty normalnie wysylkowo na alle.. a "stowka droga nie chodzi ;)

Linki:

Plyta pod silnik:

http://www.amotostuff.com/Merchant2/mer ... _body_wind

Podniesienie kierownicy:

http://www.amotostuff.com/Merchant2/mer ... _hand_cont

Regulowane podnozki:

http://www.amotostuff.com/Merchant2/mer ... _hand_cont

Handbary:

http://www.amotostuff.com/Merchant2/mer ... _hand_cont

Ale na stronie Touratecha masz do koloru,do wyboru
:wink:

Plyty pod topcase:
Zobacz pierwsze dwie gorne pozycje:

http://www.amotostuff.com/Merchant2/mer ... 50_luggage

Grzane manetki (nakladki):

http://www.sounddistribution.co.uk/prod ... umber=4143

To na tyle :lol:


edit:
Znalazlem najwazniejszy :wink:

http://allegro.pl/item444838179_motobag ... strom.html


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 06, 2008 9:07 am 
Początkujący

Dołączył(a): Cz cze 26, 2008 10:19 am
Posty: 33
Lokalizacja: Płock
Witam

Jako że w czewcu kupiłem dl, to wcisne moje 003 pln.
Gmole givi to juz wiesz, kupiłem manetki podgrzewane saito 2, choc jeszcze ich nie założyłem, bo czekałem na gniazdo zapalniczki zeby razem to założyc. Szybe MRA kupiłem, ale nie wiem czy to dobry wybór, jakos nie mogę jej ustawić zeby nie walił mi w kask pęd powietrza. Handbarów jeszcze nie mam, mam dostać na urodziny (czyli za 10 dni ;)), firmy touratech. Kufry kupiłem Kappy K40, ale teraz bym kupił metalowe Sw-motech czarne.
Tak na szybko to tyle.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 06, 2008 9:55 am 
Aktywny

Dołączył(a): Cz wrz 04, 2008 10:30 am
Posty: 101
Lokalizacja: Kraków
Witaj...
Sporo informacji już uzyskałaś...ja w temacie grzanych manetek.
Z tego co się orientuję to masz do wyboru dwie opcje: albo oryginały Suzuki z salonu (nie wiem ile kosztują) albo jakieś zamienniki , kórych sporo na rynku... Jeśli wybierzesz opcje zamienników to polecam (sam założyłem) DAYTONA (ok 200-210zł), grzeją ładnie, podobno przetestowane w ostro zimowych warunkach, a przede wszytskim produkcja japońska. Ja kupiłem w Larsonie, ale nawet na allegro widziałem. Używam ich od miesiąca (założyłem szybciutko po deszczowej i zimnej wyprawie na Hungarię) spisują się bardzo fajnie, choć z montażem nie było tak łatwo zwłaszcza z manetą na rollgaz...
Ja mam handbary Suzuki i ich mocowanie trochę nie wpółpracuje z prawa manetką, ale można sobie z tym poradzić...ja odciąłem ok 5mm gumy z manetki...jest na tyle miejsca że można to zrobić bez uszkodzenia maty grzejącej. Nie mniej jednak oryginały bedą pasować napewno lepiej, pytanie czy cena jest do zaakceptowania..
pozdr...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 06, 2008 4:39 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Cz mar 06, 2008 11:05 am
Posty: 897
Lokalizacja: Wrocław
maly cennik suzuki ;)

Handbary – 57300-27821-291 – o wartości z montażem 250
(te handbary to daytona)

Podgrzewane manetki – 5-183 – o wartości z montażem 250



Lista doposażenia:

990D0-06G50-CLE – szyba z deflektotem – 520,-

57300-27822-291 – osłony kierownicy – 221,-

42100-27821-000 – podstawek centralny – 902,-

990D0-27G00-030 – osłona silnika (gmol) – 402,-

990D0-27G00-038 – płyta pod silnik – 917,-

990D0-06G00-PAD – naklejka na zbiornik (tankpad) – 71,-



990D0-06G48-000 – kufer centralny – 582,-

990D0-06GTC-*** - nakładka kolorystyczna na kufer – 182,-

990D0-06G00-061 – stelaż pod kufer centralny – 453,-

990D0-06g48-005 – oparcie na kufer centralny – 98,-



990D0-27G00-000 – zestaw kufrów bocznych – 1248,-

990D0-06GEC-*** - nakładki kolorystyczne na kufry boczne – 226,-

990D0-06GCC-*** - nakładki kolorystyczne na kufry boczne – 376,-

990D0-27G00-066 – stelaż pod kufry boczne – 569,-



Do elementów doposażenia doliczyć należy montaż.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 07, 2008 8:54 am 
Aktywny

Dołączył(a): Pn kwi 07, 2008 9:31 am
Posty: 150
Lokalizacja: Domaszczyn
Dzięki Mario. W PP mówili mi, ę grzane manetki "suzuki" to wydatek 800 pln, a "niefirmowe" 450 pln. Chyba Bóg ich opuścił :evil: ...


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 3   [ Posty: 35 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL